top of page

Rüyada Kpss sınavına girmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sınır

 • Döngü

 • Koşul

 • Engel

 • Bloke

 • Sorun

 • Ayrılık

 • Çatışma

 • Değişim

 • Direnmek

 • Duraksama

 • Set çekmek

 • Sınır çizgisi

 • Maruz kalmak

 • Sınırlandırılmak

Rüyada Kpss sınavına girmek ne anlama gelir?

Rüyada Kpss ya da diğer sınavlardan birine girmek bazı endişelerin gün yüzüne çıkması aynı zamanda bir engeli aşıp aşamama konusundaki tedirginliğe işarettir. Fakat, bu rüya elbette rüyanın senaryosuna ve duruma göre yorumlanmalı. İyi geçen bir Kpss sınavı bazı sorunların üstesinden gelebileceğinize dair inancınızın sağlam olduğunun göstergesiyken, kötü sonuç aldığınız bir Kpss sınavı ya da bazı sorunları aşma kapasitenize güvenmediğinizi gösterir.


Kpss sınavı ya da diğer sınav rüyaları eğer sınavın kötü geçtiğini gördüysek ya da öyle olacağını hissediyorsak kendimizi hazırlıksız hissetmek ile ilişkilendirilir. Belki de bir rekabet ya da meydan okuma söz konusu. Fakat rakiplerinizin sizden üstün olduğunu düşünüyorsunuz. Bu durumda rüyanızda kendinizi hazırlıksız olduğunuz bir Kpss sınavına girmişken bulabilirsiniz. Bilinçaltınız aslında burada size “sınava hazır olmamak” senaryosuyla bir sonraki aşamaya geçişe hazır olmadığınızı anlatmaya çalışmaktadır.


Hiç hesapta yokken kendinizi rüyanızda bir Kpss sınavında bulduysanız yolunuzun önüne çıkacak bir engele hazır olmalısınız. Şimdilik “engellenmiş hissetmek” duygusunu yaşayabilir ve bir süreliğine ilerleme kaydedemeyebilirsiniz. Ya da bir işin üstesinden gelip gelmeme konusunda kendinizden tam emin olmayabilirsiniz. Yeni bir aşamaya geçiş söz konusu olabilir fakat bir sınava hazırlıksız girdiyseniz bu aşamaya geçmek için bir engeli aşmanız gerekecek!

Rüyada Kpss sınavının kötü geçmesi

Rüyada kötü geçen bir Kpss sınavına girmek arzu ettiğiniz sonuçları alamayacağınıza dair düşüncelere daldığınızı gösterebilir. Kendinizi boş bir kağıda bakarken bulduysanız ya da hiçbir soruyu doğru cevaplayamadıysanız bu bazı sorunların şimdilik üstesinden gelemeyeceğinize işarettir. Bu tip rüyalar endişe göstergesi rüyalarıdır. Genellikle beklenmedik korkular ya da bir sürecin başarıyla atlatılamayacağına dair korkular rüyamızda bize bir “kötü sınav tecrübesi” olarak görünebilir.


Rüyada kpss sınavının kötü geçmesi aynı zamanda bir işi zamanında yetiştirememekten duyulan endişe sembolüdür. Size verilen zaman diliminde yerine getirmeniz gereken görevleri belki yerine getirmediniz ya da getirmek istemediniz. Bu yüzden kötü sonuç alacağınızdan (sınavdan kalacağınızdan) endişeleniyorsunuz. Rüyada kendinizi aniden herhangi bir hazırlık yapmadan sınava girerken mi buldunuz? O halde aniden karşınıza çıkabilecek bir engele hazır olmalısınız.


Rüyada Kpss sınavına hazırlıksız girmek aynı zamanda beklentileri karşılayamama korkusudur. Bir duruma hazırlıksız yakalanmışsınız ya da hazırlanmak için yeterince fırsat bulamamışsınız. İstediğiniz sonuçları elde edememenizle ilişkili tüm faktörler engellenmiş. Şimdi hesap verme ya da yeteneklerinizi sergileme zamanı gelmiş fakat siz hazır hissetmiyorsunuz. Bu yüzden kötü geçen bir Kpss sınavına girdiğinizi rüyanızda görmüş olabilirsiniz.

Rüyada Kpss sınavının iyi geçmesi:

Rüyada Kpss sınavının iyi geçmesi kendinizi değişim için hazır hissettiğinize işaret eder. Bu rüya aynı zamanda bir sonraki aşamaya geçmek için özgüven sahibi olduğunuzu gösterir. Tıpkı bir öğrencinin sorulara hangi cevapları vereceğine güvenmesi gibi siz de artık bir aşamada iyice piştiğinizi ve süreçte olgunlaştığınızı düşünüyorsunuz. Terfi etmeye ve bir üst seviyeye yükselmeye ruhsal ve psikolojik olarak hazırsınız. Bu yüzden rüyanızdaki Kpss sınavında başarılı oldunuz.


Rüyada Kpss sınavının iyi geçmesi aynı zamanda geçmişte yapılan çabalara duyulan özgüvenin simgesidir. Çok iyi işler çıkardığınızı düşünüyor ve ödülü almaya hazır olduğunuzu hissediyorsunuz. Bu rüya aynı zamanda ruhsal olarak rahat olma ve endişelerden arınma rüyasıdır. Bir hayalinizin gerçekleşeceğine olan özgüveniniz tam. Tek ihtiyacınız olan biraz sabır. Ödül size verilecek. Buna inanıyorsunuz.

Rüyada Kpss sınavına geç kalmak

Bir sınava ya da bir yere geç kaldığımız rüyaların hepsinde “aciliyet” duygusu vardır. Önünüzde bir zaman dilimi var ve bu zaman diliminde bir görevi tamamlamanız gerekiyor. Fakat zamanın yetersiz olduğunu düşünüyorsunuz. Bu yüzden rüyanızda Kpss sınavına geç kaldığınızı görebilirsiniz. Çok ilginç olmasına rağmen geç kalma rüyaları bazen bir şey için yaşının geç olduğunu düşünmeyle de ilişkilendirilir. Bütün arkadaşlarınız evlendi, siz hala bekar mısınız? Evlilik için geç kaldığınızı mı düşünüyorsunuz? Rüyanızda Kpss sınavına geç kaldığınızı görebilirsiniz. Ya da birden aklınıza esti ve İngilizce öğrenmeye karar verdiniz fakat çok geç kaldığınızı mı düşünüyorsunuz? Bu durumda da rüyanızda Kpss sınavına geç kaldığınızı görebilirsiniz.Rüyanızı yazın:

bottom of page