top of page

Rüyada kraliçe görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Anne

 • Müdüre

 • Patroniçe

 • Hamilelik

 • Rol model kadın

 • Doğurganlık

 • Kadın siyasetçi

 • Kadın düşman

 • Bolluk bereket

 • Kadınsı otorite

 • Güçlü bir kadın

 • Zengin bir kadın

 • Kadınsı dokunuş

 • Hayallerindeki kadın

 • Anne ile ilgili bir haber

 • Yetki sahibi bir kadın

 • Kontrolü eline almış bir kadın

 • Bir kadından gelecek yardım eli

Rüyada kraliçe görmek ne anlama gelir?

Rüyada kraliçe hem kendi hayatını hem de çevresindekilerin hayatını etkileme ve kontrol etme gücüne sahip arketipteki bir kadının simgesidir. Gerçek hayatımızdaki güçlü, otoriter, yetkili, zengin ya da kontrol sahibi tüm kadınlar rüyada bize kraliçe kılığında görünürler. Kısacası kraliçe rüya sahibinin hayatında son derece önemli hatta hayatını yönlendirme gücüne sahip bir kadını temsil eder.


Rüyada görülen kraliçe bazen anne ya da patroniçe sembolüdür. Fakat kraliçenin temsil ettiği anne ailenin kontrolünü elinde tutan, hanım ağa ve otoriter bir kişiliktir ve verdiği kararlar hane üzerinde etkilidir. Rüyadaki kraliçe aynı zamanda tabiat anayı, toprağın cömertliğini ve vericiliğini temsil eder. Tıpkı bir anne ve tabiat ana gibi cömert, besleyici ve koruyucu özelliklere sahip bir kadının simgesidir. Rüyada bize kraliçe kılığında görülen kadın aslında hayatımızı şekillendirecek güce sahip bir kadındır. Bazen verdiği tavsiyeler ya da hediyeler rüya sahibi için değerlidir.


Rüyada görülen kraliçe bazen rüya sahibi için güç ve yetkinin aslında bir kadının elinde olduğunun hatırlatıcısıdır. Kişinin hayatında açılması gereken kilitli kapılar varsa bu anahtarlar bir kadının elindedir ve bu rüyanın sahibi bir sorunu çözmek istiyorsa bu kadından yardım istemelidir. Fakat rüyada kraliçe görmekten çok kraliçenin nasıl görüldüğü de önemlidir. Hırçın, gaddar ya da zalim bir kraliçe görmek elindeki gücü kötüye kullanan bir kadına, iyi ve hoş hareketlerde bulunan bir kraliçe rüya sahibini her zaman yardım isteyebileceği güçlü bir kadınla bağlantısı olduğuna delalettir.

Rüyada kraliçe olmak

Rüyada kraliçe bazen ulaşılmak istenen bir kadın ya da çok yüksek mevkide oturan zengin bir kadının temsilcisi de olabilir. Hatta bazı erkekler için kraliçe aşık olunan ve bir türlü elde edemediği bir kadının simgesi olabilir. Rüyasında kendisine bakan, gülümseyen ya da hoş tavırlar sergileyen bir kraliçe rüya sahibinin ricada bulunması halinde kendisini reddetmeyen bir kadına delalettir. Rüyasında sırtı dönük, asık suratlı ya da sert tavırlar içerisinde bulunan bir kraliçe ise rüya sahibinin bir kadından yapacağı ricanın reddedilmesine delalet eder.

Rüyada bir kadının kraliçe olduğunu görmesi:

Rüyada kraliçe olmak bir kadın için zirveye oturmak, büyük yetkilerle donatılmak ve güç elde etmeye delalettir. Rüyasında kendini kraliçe gören bir kadın bir şirketin başına geçebilir ya da kendisine önemli bir proje teslim edilebilir. Bazen kendini kraliçe gören kişi tüm ailenin bazı sorumluluklarını üstlenir ve verdiği kararlar sadece kendini değil tüm aile halkını etkileyecektir. Kısacası rüyada kraliçe olmak yükselmek, yücelmek ve yetkilerin artmasına delalettir. Rüyada kendini kötü bir kraliçe olarak gören elindeki yetkiyi ya da gücü iyi bir şekilde kullanmamaktadır.

Rüyada bir kraliçenin ölmesi ya da öldürülmesi rüya sahibinin hayatında önemli ya da yüksek mevkideki bir kadının bazen vefatı bazen rüya sahibinden uzaklaşması ya da onun hayatından çıkmasıyla ilgilidir. Bazı durumlarda rüyada kraliçe ölmesi bir kadın siyasetçinin ya da ülkede ünlü veya zirvede bir kadının vefatına delalettir. Bu rüyayı göre kişi hayatında etkili ya da hayatına yön veren bir kadından uzaklaşabilir ya da ayrılabilir. Rüyasında kötü niyetli bir kraliçenin öldürüldüğünü gören kişi bir kadından gelecek kötülük ve şerden emin olur. Bu rüyayı gören aynı zamanda bir kadın düşmana galip gelir. Rüyada kraliçe ölmesi bazen kadın patron ya da müdürenin işi bırakmasıdır.

Tarot küçük arkana hiyerarşik düzeninde yukarıya doğru ilerlerken kraliçeler krallara varmadan hemen önce karşımıza çıkan kartlardır. Kraliçeler aynı zamanda kralların eşi ve ona fiziksel bağı olan bireylerdir. Bu yüzden bize artık zirveye yani krala çok yakın olduğumuzu ve atmamız gereken son bir adım olduğunu hatırlatırlar. Kısacası kraliçeler zirveye varmanın arifesinde beliren kartlardır ve bu yüzden yakın gelecekte büyük bir ödülün bize verileceğini de temsil ediyor olabilirler. 

Kraliçeler krallar kadar güçlü ya da yetkili olmamalarına rağmen sahip oldukları gizli güç asla azımsanmamalıdır. Onlar daha nazik, daha yumuşak ve ılımlıdırlar. Kraliçeyi gören “her büyük adamın arkasında harika bir kadın vardır” sözünü hatırlamalıdır. İşte kralın hemen yanındaki o harika kadın kraliçedir ve her ne kadar kral gibi emir verme yetkisine sahip olmasa da kralın en yakınında oturan ve kralı sakince ve nazikçe etkileme gücü olan bireylerdir. Bu kraliçelerin kimse tarafından fark edilmemiş gizli gücüdür.

Rüyanızı yazın:

bottom of page