top of page

Rüyada künefe tatlısı görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Ödül

 • İlham

 • Fırsat

 • Enerji

 • Nasip

 • Başarı

 • Müjde

 • Mutluluk

 • Yasak zevkler

 • Paylaşmak

 • Kazanımlar

 • Memnuniyet

 • İhtiyaç fazlası

 • Güzel haberler

Rüyada künefe tatlısı görmek ne anlama gelir?

Künefe tatlısı gördüğümüz rüyalar uzun vadeli mutluluklara değinmekten ziyade anlık küçük zevklerle ilgili mesajlar getirirler. Tıpkı künefe tatlısı yiyerek kısa bir süreliğine ondan zevk almak gibi. Bu rüyayı gördükten sonra size biri güzel bir haber verecek ya da ufak bir jest yapacak ve o anda mutlu olup hemen bu mutlulukla vedalaşacaksınız. Çok uzun vadeli bir mutluluktan ziyade künefe tatlısı rüyalarının bize getirdiği mutluluk yalnızca ana hitap edecek, bize bir anlık adrenalin verecek müjdelerdir.

 

Gördüğümüz her rüyada tabiattaki dört elementten birinin enerjisi bulunmaktadır. Künefe tatlısı ya da diğer çekici yiyecekleri gördüğümüz rüyalarda toprak elementinin cömertliği ve bize verecek çok şey olduğu anlamı çıkar. Topraktan elde ettiğimiz ürünleri hazırlar, karıştırır, pişirir ve yeriz. Rüyada gördüğünüz her yiyecek aslında size toprak elementinden gelmiş bir nimeti sembolize eder. Bu nimetler belki de çok yakınınızda fakat onlara nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsunuz. Eğer rüyada künefe tatlısını yiyorsanız bu iyiye işarettir ve toprak elementinden nimetlenmek anlamı taşır. Yiyemediğiniz künefe tatlısı ise toprak elementinin size sunacağı şeyler var fakat onlara ulaşmak için biraz daha çaba sarfetmeniz anlamına gelir.

 

Rüyada gördüğümüz künefe tatlısı içgüdüsel olarak bizi çağıran ve davet eden her şeyin simgesi olabilir. Mesela, bir erkek için aşırı teşhir edici bir kadın. Ya da çok büyük bir arzumuz ya da hayalimiz aslında bize rüyada gördüğümüz künefe tatlısı kadar yakındır. Fakat künefe tatlısını yemiyor isek hala bizim değildir. Belki de rüyadaki künefe tatlısı bir miktar parayı sembolize ediyor. Çok ihtiyacınız var fakat hala arzu ettiğiniz parayı elde edemiyorsunuz. İşte bu durumda rüyanızda uzakta duran ve yiyemediğiniz bir künefe tatlısı görebilirsiniz.

Rüyada künefe tatlısı yediğini görmek

Rüyaların yarattığı semboller hayal gücünüzün dış realitelerle bağlanma yoludur. Tatlı şeyler gördüğümüz rüyalar da bu bağlantılardan yalnızca biridir. Künefe tatlısı sembolü genellikle yaşamımıza giren basit fakat güzel bir şeyin sembolüdür, mesela ufak bir hediye ya da jest gibi. Bu rüyaları daha iyi yorumlayabilmek için künefe tatlısı ile aranızdaki ilişkiyi düşünmelisiniz. Künefe tatlısı sizin sevdiğiniz bir şey mi? Eğer bu soruya evet cevabı veriyorsanız o zaman yaşamınızda hoşunuza giden bir şeyler olacak.

 

Rüyalar sembolizmi söz konusu olduğunda imgeler ve semboller bizi kendimizin ötesine taşır. Künefe tatlısı gördüğümüz rüyalarda da mutlaka künefe tatlısı ile olan ilişkimize bağlı olarak bilinçaltımızın bize gönderdiği bir mesaj bulunur. Bununla beraber künefe tatlısını nasıl gördünüz? Onu yiyor muydunuz yoksa rüyadan negatif enerji mi aldınız? Eğer künefe tatlısını yiyorsanız küçük bir mutluluktan siz de nasibinizi alacaksınız. Fakat bir künefe tatlısına uzaktan bakıyorsanız şimdilik arzularınıza ulaşamayacaksınız.

Künefe tatlısı metaforunu çözmek rüyadan aldığımız enerjiye göre yapılmalıdır. Rüyada bir künefe tatlısına baktığınızda tam olarak ne hissettiniz? Onu yemeyi mi istediniz? O halde rüyadaki künefe tatlısı arzularınızı ve isteklerinizi temsil eder. Bir künefe tatlısı bir erkek için elde etmeyi çok arzu ettiği bir kadını bile sembolize edebilir. Erkek künefe tatlısını yerse arzu ettiği kadını elde eder. Hatta künefe tatlısı sembolü bazen çok farklı arzu ve isteklerimize değiniyor da olabilir. Mesela, bir kadın için satın almak istediği bir çanta. Kadın künefe tatlısını yerse o çantayı satın alır ve bundan dolayı bir haz yaşar.

 

Yukarıdaki yorumların çoğu rüyada künefe tatlısı yediğimiz durumlar için geçerliydi. Peki rüyadaki bir künefe tatlısına uzaktan baktığımız rüyalar için de bu yorum mu geçerlidir? Maalesef hayır. Rüyada yiyemediğiniz bir künefe tatlısı daima henüz ulaşamayacağınız bir hayal ya da arzunun simgesidir. Rüyanızda bir masada çok güzel bir künefe tatlısı duruyor ve siz o künefe tatlısına uzaktan bakıyorsunuz. Künefe tatlısıyla aranızdaki mesafe aslında zamandır. Henüz bir arzuya ulaşmak için biraz daha zamana ihtiyacınız olduğunu size hatırlatır.

 

Rüyalardaki semboller genellikle rüya sahibinin hayatını iyileştirmek amacına hizmet eder. Künefe tatlısı gördüğünüz rüyalarda da bu durum söz konusudur. Aslında rüyada künefe tatlısı görmekten çok künefe tatlısını nasıl gördüğünüze odaklanmalısınız. Künefe tatlısı ile aranızda tam olarak ne geçti? Onu yemeyi çok arzu ettikten sonra yediniz mi? Ya da çok güzel görünüyor olmasına rağmen yemek istemediniz mi? Eğer güzel görünen bir künefe tatlısını rüyanızda yemiyor ya da reddediyorsanız çevrenizdeki fırsatları reddediyor olabilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page