top of page

Rüyada kuru pasta görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Ödül

 • İlham

 • Fırsat

 • Enerji

 • Nasip

 • Başarı

 • Müjde

 • Mutluluk

 • Yasak zevkler

 • Paylaşmak

 • Kazanımlar

 • Memnuniyet

 • İhtiyaç fazlası

 • Güzel haberler

Rüyada kuru pasta görmek ne anlama gelir?

Rüyalar sembolizmi söz konusu olduğunda imgeler ve semboller bizi kendimizin ötesine taşır. Kuru pasta gördüğümüz rüyalarda da mutlaka kuru pasta ile olan ilişkimize bağlı olarak bilinçaltımızın bize gönderdiği bir mesaj bulunur. Bununla beraber kuru pastayı nasıl gördünüz? Onu yiyor muydunuz yoksa rüyadan negatif enerji mi aldınız? Eğer kuru pastayı yiyorsanız küçük bir mutluluktan siz de nasibinizi alacaksınız. Fakat bir kuru pastaya uzaktan bakıyorsanız şimdilik arzularınıza ulaşamayacaksınız.

 

Rüyada görülen kuru pasta içgüdüsel olarak bizi çağıran ve davet eden her şeyin simgesi olabilir. Mesela, çok büyük bir arzumuz ya da hayalimiz aslında bize rüyada gördüğümüz kuru pasta kadar yakındır. Fakat kuru pastayı yemiyor isek hala bizim değildir. Belki de rüyadaki kuru pasta bir miktar parayı sembolize ediyor. Çok ihtiyacınız var fakat hala arzu ettiğiniz parayı elde edemiyorsunuz. İşte bu durumda rüyanızda uzakta duran ve yiyemediğiniz bir kuru pasta görebilirsiniz.

 

Gördüğümüz her rüyada tabiattaki dört elementten birinin enerjisi bulunmaktadır. Kuru pasta ya da diğer çekici yiyecekleri gördüğümüz rüyalarda toprak elementinin cömertliği ve bize verecek çok şey olduğu anlamı çıkar. Topraktan elde ettiğimiz ürünleri hazırlar, karıştırır, pişirir ve yeriz. Rüyada gördüğünüz her yiyecek aslında size toprak elementinden gelmiş bir nimeti sembolize eder. Bu nimetler belki de çok yakınınızda fakat onlara nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsunuz. Eğer rüyada kuru pastayı yiyorsanız bu iyiye işarettir ve toprak elementinden nimetlenmek anlamı taşır. Yiyemediğiniz kuru pasta ise toprak elementinin size sunacağı şeyler var fakat onlara ulaşmak için biraz daha çaba sarfetmeniz anlamına gelir.

 

Rüyaların yarattığı semboller hayal gücünüzün dış realitelerle bağlanma yoludur. Tatlı şeyler gördüğümüz rüyalar da bu bağlantılardan yalnızca biridir. Kuru pasta sembolü genellikle yaşamımıza giren basit fakat güzel bir şeyin sembolüdür, mesela ufak bir hediye ya da jest gibi. Bu rüyaları daha iyi yorumlayabilmek için kuru pasta ile aranızdaki ilişkiyi düşünmelisiniz. Kuru pasta sizin sevdiğiniz bir şey mi? Eğer bu soruya evet cevabı veriyorsanız o zaman yaşamınızda hoşunuza giden bir şeyler olacak.

Rüyada kuru pasta yemek

Kuru pasta gördüğümüz rüyalar uzun vadeli mutluluklara değinmekten ziyade anlık küçük zevklerle ilgili mesajlar getirirler. Tıpkı kuru pasta yiyerek kısa bir süreliğine ondan zevk almak gibi. Bu rüyayı gördükten sonra size biri güzel bir haber verecek ya da ufak bir jest yapacak ve o anda mutlu olup hemen bu mutlulukla vedalaşacaksınız. Çok uzun vadeli bir mutluluktan ziyade kuru pasta rüyalarının bize getirdiği mutluluk yalnızca ana hitap edecek, bize bir anlık adrenalin verecek müjdelerdir.

 

Kuru pasta metaforunu çözmek rüyadan aldığımız enerjiye göre yapılmalıdır. Rüyada bir kuru pastaya baktığınızda tam olarak ne hissettiniz? Onu yemeyi mi istediniz? O halde rüyadaki kuru pasta arzularınızı ve isteklerinizi temsil eder. Bir kuru pasta bir erkek için elde etmeyi çok arzu ettiği bir kadını bile sembolize edebilir. Erkek kuru pastayı yerse arzu ettiği kadını elde eder. Hatta kuru pasta sembolü bazen çok farklı arzu ve isteklerimize değiniyor da olabilir. Mesela, bir kadın için satın almak istediği bir çanta. Kadın kuru pastayı yerse o çantayı satın alır ve bundan dolayı bir haz yaşar.

Yukarıdaki yorumların çoğu rüyada kuru pasta yediğimiz durumlar için geçerliydi. Peki rüyadaki bir kuru pastaya uzaktan baktığımız rüyalar için de bu yorum mu geçerlidir? Maalesef hayır. Rüyada yiyemediğiniz bir kuru pasta daima henüz ulaşamayacağınız bir hayal ya da arzunun simgesidir. Rüyanızda bir masada çok güzel bir kuru pasta duruyor ve siz o kuru pastaya uzaktan bakıyorsunuz. Kuru pastayla aranızdaki mesafe aslında zamandır. Henüz bir arzuya ulaşmak için biraz daha zamana ihtiyacınız olduğunu size hatırlatır.

 

Rüyalardaki semboller genellikle rüya sahibinin hayatını iyileştirmek amacına hizmet eder. Kuru pasta gördüğünüz rüyalarda da bu durum söz konusudur. Aslında rüyada kuru pasta görmekten çok kuru pastayı nasıl gördüğünüze odaklanmalısınız. Kuru pasta ile aranızda tam olarak ne geçti? Onu yemeyi çok arzu ettikten sonra yediniz mi? Ya da çok güzel görünüyor olmasına rağmen yemek istemediniz mi? Eğer güzel görünen bir kuru pastayı rüyanızda yemiyor ya da reddediyorsanız çevrenizdeki fırsatları reddediyor olabilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page