top of page

Rüyada leopar görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Tepki

 • Engel

 • Sorun

 • Savaş

 • Tehlike

 • Yarışma

 • Rekabet

 • Çatışma

 • Korkular

 • Düşman

 • Davranış

 • Zorlu bir rakip

 • Tehlikeli bir süreç

 • Korkularla yüzleşmek

 • Yaşam savaşı vermek

Rüyada leopar görmek ne anlama gelir?

Rüyada leopar ve diğer vahşi hayvanlar yaşamımızda aniden beliren bir “tehdit” ya da “tehlike” metaforudur. Yaşam yolculuğumuzda istikrarımızı tehdit eden her şey rüyamıza leopar kılığında girebilir. Kısacası, rüyadaki leopar yolumuzun önündeki engel, ilerleyişimizi durduran bir unsur ya da düşmandır.

 

Rüyadaki leopar ayrıca “yok edici” metaforudur. Tıpkı hayvanlar alemindeki “yaşamak için öldürmek” teması bu tip vahşi hayvan rüyalarında işlenir. Yaşamımızda bizi yenerek hayatına daha sağlıklı ve başarılı bir şekilde devam etmek isteyen bir rakibin bir anda belirmesi bu rüyayı gördüğümüzde olasıdır. Rüya sahibi için “yenmek” veya “yenilmek” olmak üzere bu mücadeleden sadece bir sonuç çıkacaktır ve yorum sadece rüyanın senaryosuna bağlı olarak yapılır. Rüyadaki leopar bazen rakip ya da düşmanı değil sadece korkularımızı temsil eder. Dolayısıyla yaşamda ilerlemek için öncelikle korkularımızı yani kurdu yenmemiz gerekmektedir.

 

Rüyada leopar görmek korkularla ya da düşmanla yüzleşmeye delalettir. Bazıları için rüyada leopar engel, zorluk ya da kaderde mutlaka aşılması gereken zorlu bir süreçtir. Bir kişi rüyasında aniden karşısına bir leopar çıktığını görürse iş hayatında ya da bir yerde bir düşmanıyla ya da hoşlanmadığı bir kimseyle karşılaşır. Rüyada leopar tarafından yaralanan kişi düşmandan zarar görür.

Rüyada leopar ve diğer vahşi hayvanlar genellikle olayların oluş biçimleri, hayatımızdaki tüm enerjiler ve yaşam yolculuğumuzda kaderin önümüze çıkardığı tüm engel ya da durumlar hakkında bilgi sunar. Aslında rüyada gördüğümüz leopar ya da diğer hayvanların rüyadaki davranış biçimleri olayların oluş biçimleriyle benzerlik gösterir. Yolda ilerleyişimizi zorlaştıran bir leopar gerçek hayatta da ilerleyişimizin önünde engel teşkil eden bir sorun ya da tehlikenin temsilcisidir. Bizi yaralayan ya da yok etmeye çalışan bir leopar bazen düşman ya da rakiplerden gelecek hamlelere işaret eder. Rüyasında leopar tarafından yaralanan ve kan aktığını görenin cebinden para çıkar. İlişkiye dair bu rüya bize partnerimize göz diken birinin olduğu bilgisini getirebilir. Leopar tarafından öldürülen aşkta kaybeder ve partnerini birine kaptırır.

 

Rüyadaki leopar hayat filmimizdeki başrol oyuncuları ya da ana karakterler değil yan karakterler ya da tehlike unsurlarını temsil eder. Leoparlar yaşamsal bütünlüğümüzü etkileyen ve ilerleyişimizi durdurabilecek kadar etkili tüm değişim ya da olayları temsil edebilir. Bir leopar bazen yaşamımızda tehlike unsuru olabilecek birini temsil edebileceği gibi bazen bir hastalığı, belayı ya da aniden ortaya çıkabilecek bir sorunu da temsil edebilir. Kısacası rüyadaki leopar önümüze çıkan aşmamız gereken bir engeldir. Kısacası, rüyada kurdu gören bir süreliğine her şeyi askıya alıp bir sorunu çözmeye odaklanmalıdır.

 

Rüya tabirciliğinde vahşi hayvanların yorumlanması o hayvanın genel özelliklerine ve rüyadaki davranış kalıplarına bağlı olarak yapılır. Dolayısıyla, rüyada görülen leoparı yorumlamak için öncelikle leoparın hangi davranışları sergilediği dikkate alınır. Zararsız bir şekilde ortada dolaşan bir leopar potansiyel tehlikelerin altını çizer. Bazen bu tehlikeler yaşamımızda tıpkı uyuyan hücreler gibi durur ve kendilerini göstermeden yaşamımızda var olmaya devam ederler. Rüyada dişlerini gösteren ya da saldırgan tavırlar sergileyen bir leopar ise yaşamımızda istikrarımızı tehdit eden her şeyin simgesi olabilir.

Rüyada leopardan kaçmak

Rüyada leopardan kaçan korkularından ya da sorunlarından kaçar. Bu rüyayı gören kişi bazı sorunları halletmek yerine onları sürekli erteleme yolunu seçmektedir. Sürekli rüyasında bir leopardan kaçan biri için artık korkularla yüzleşmek zamanı gelmiştir. Bu kişi korkularıyla yüzleşir ise sorunlarını çözecektir ve bu rüyaları bir daha görmeyecektir. Rüyada kaçtığı leopar tarafından yakalanan kişinin düşmanı kendisine çok yaklaşır. Bu rüyayı bir kadın görür ise cinsel tacize uğrama ihtimali söz konusudur.

Rüyada leopar öldürmek:

Rüyada leopar öldürmek bir düşmanı yenmek ya da bir engeli aşmaya delalet eder. Tehditkar, saldırgan veya dişlerini gösteren bir leopar daima korkularımızın, düşmanlarımızın ya da karşımıza çıkan engellerin temsilcisidir. Dolayısıyla rüyadaki kurdu öldürmek bu korkuları ya da düşmanı yenmektir. Bu tip rüyalar aynı zamanda düşmanlarımız ya da karşı tarafın bakış açısı hakkında ipuçları getirir. Aslında rüyada leoparın davranış biçimi düşmanın davranış biçimini ya da karşımızdaki engelin durumunu temsil eder. Bazen rüyadaki leopar düşmanlarınızın içgüdüsel tepkilerinin yansımasıdır.

Rüyada leopar saldırısı:

Rüyada leopar saldırısı rakip ya da düşmanlardan gelecek sert bir hamleye işaret eder. Bazen rüyadaki leopar korkularımızın temsilcisidir dolayısıyla leoparın rüyada bize saldırması korktuğumuz bir şeyin yaşamımızda inatla var olması ve kendini tekrar etmesine işaret eder. Bu rüyanın sahibi ya mücadele etmekte zorlandığı bir rakip ya da düşmanla karşılaşır ya da korkularıyla yüzleşmek zorunda kalır. Leopar saldırısı rüyalarını daha iyi yorumlamak için rüyanın senaryosuna ve hangi tarafın galip olduğuna bakmak gerekir. Leoparı öldürmek genellikle bir korkuyu yenmek ya da tehlikeyi bertaraf etmeye delalet eder.

Rüyada leoparla dövüşmek düşman ya da rakiplerle yapılan rekabetlere delalet eder. Bazen bu rüya bir iş görüşmesi için zorlu bir sınava birçok adayla birlikte girecek olmaya işarettir. Rüyasında dövüştüğü leoparı yendiğini ya da etkisiz hale getirdiğini gören kişi tüm rakiplerini eler ve birinci olur. Bazen rüyada leoparla dövüşmek aynı zamanda günlük hayatta çok zorlu problemlerle karşılaşmak ve bu sorunları çözerken meşakkat çekmeye delalet eder. Leoparı yenen zor da olsa sorununu çözer.

Rüyanızı yazın:

bottom of page