top of page

Rüyada lokum görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Ödül

 • İlham

 • Fırsat

 • Enerji

 • Nasip

 • Başarı

 • Müjde

 • Mutluluk

 • Yasak zevkler

 • Paylaşmak

 • Kazanımlar

 • Memnuniyet

 • İhtiyaç fazlası

 • Güzel haberler

Rüyada lokum görmek ne anlama gelir?

Rüyada gördüğümüz lokum içgüdüsel olarak bizi çağıran ve davet eden her şeyin simgesi olabilir. Mesela, bir erkek için aşırı teşhir edici bir kadın. Ya da çok büyük bir arzumuz ya da hayalimiz aslında bize rüyada gördüğümüz lokum kadar yakındır. Fakat lokumu yemiyor isek hala bizim değildir. Belki de rüyadaki lokum bir miktar parayı sembolize ediyor. Çok ihtiyacınız var fakat hala arzu ettiğiniz parayı elde edemiyorsunuz. İşte bu durumda rüyanızda uzakta duran ve yiyemediğiniz bir lokumu görebilirsiniz.

 

Rüyaların yarattığı semboller hayal gücünüzün dış realitelerle bağlanma yoludur. Tatlı şeyler gördüğümüz rüyalar da bu bağlantılardan yalnızca biridir. Lokum sembolü genellikle yaşamımıza giren basit fakat güzel bir şeyin sembolüdür, mesela ufak bir hediye ya da jest gibi. Bu rüyaları daha iyi yorumlayabilmek için lokum ile aranızdaki ilişkiyi düşünmelisiniz. Lokum sizin sevdiğiniz bir şey mi? Eğer bu soruya evet cevabı veriyorsanız o zaman yaşamınızda hoşunuza giden bir şeyler olacak.

 

Lokum gördüğümüz rüyalar uzun vadeli mutluluklara değinmekten ziyade anlık küçük zevklerle ilgili mesajlar getirirler. Tıpkı lokumu yiyerek kısa bir süreliğine ondan zevk almak gibi. Bu rüyayı gördükten sonra size biri güzel bir haber verecek ya da ufak bir jest yapacak ve o anda mutlu olup hemen bu mutlulukla vedalaşacaksınız. Çok uzun vadeli bir mutluluktan ziyade lokum rüyalarının bize getirdiği mutluluk yalnızca ana hitap edecek, bize bir anlık adrenalin verecek müjdelerdir.

 

Rüyalar sembolizmi söz konusu olduğunda imgeler ve semboller bizi kendimizin ötesine taşır. Lokum gördüğümüz rüyalarda da mutlaka lokum ile olan ilişkimize bağlı olarak bilinçaltımızın bize gönderdiği bir mesaj bulunur. Bununla beraber lokumu nasıl gördünüz? Onu yiyor muydunuz yoksa rüyadan negatif enerji mi aldınız? Eğer lokumu yiyorsanız küçük bir mutluluktan siz de nasibinizi alacaksınız. Fakat bir lokuma uzaktan bakıyorsanız şimdilik arzularınıza ulaşamayacaksınız.

Rüyada lokum yemek

Lokum metaforunu çözmek rüyadan aldığımız enerjiye göre yapılmalıdır. Rüyada bir lokuma baktığınızda tam olarak ne hissettiniz? Onu yemeyi mi istediniz? O halde rüyadaki lokum arzularınızı ve isteklerinizi temsil eder. Bir lokum bir erkek için elde etmeyi çok arzu ettiği bir kadını bile sembolize edebilir. Erkek lokumu yerse arzu ettiği kadını elde eder. Hatta lokum sembolü bazen çok farklı arzu ve isteklerimize değiniyor da olabilir. Mesela, bir kadın için satın almak istediği bir çanta. Kadın lokumu yerse o çantayı satın alır ve bundan dolayı bir haz yaşar.

 

Yukarıdaki yorumların çoğu rüyada lokum yediğimiz durumlar için geçerliydi. Peki rüyadaki bir lokuma uzaktan baktığımız rüyalar için de bu yorum mu geçerlidir? Maalesef hayır. Rüyada yiyemediğiniz bir lokum daima henüz ulaşamayacağınız bir hayal ya da arzunun simgesidir. Rüyanızda bir masada çok güzel bir lokum duruyor ve siz o lokuma uzaktan bakıyorsunuz. Lokumlarla aranızdaki mesafe aslında zamandır. Henüz bir arzuya ulaşmak için biraz daha zamana ihtiyacınız olduğunu size hatırlatır.

Gördüğümüz her rüyada tabiattaki dört elementten birinin enerjisi bulunmaktadır. Lokum ya da diğer çekici yiyecekleri gördüğümüz rüyalarda toprak elementinin cömertliği ve bize verecek çok şey olduğu anlamı çıkar. Topraktan elde ettiğimiz ürünleri hazırlar, karıştırır, pişirir ve yeriz. Rüyada gördüğünüz her yiyecek aslında size toprak elementinden gelmiş bir nimeti sembolize eder. Bu nimetler belki de çok yakınınızda fakat onlara nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsunuz. Eğer rüyada lokumları yiyorsanız bu iyiye işarettir ve toprak elementinden nimetlenmek anlamı taşır. Yiyemediğiniz lokum ise toprak elementinin size sunacağı şeyler var fakat onlara ulaşmak için biraz daha çaba sarfetmeniz anlamına gelir.

 

Rüyalardaki semboller genellikle rüya sahibinin hayatını iyileştirmek amacına hizmet eder. Lokum gördüğünüz rüyalarda da bu durum söz konusudur. Aslında rüyada lokum görmekten çok lokumu nasıl gördüğünüze odaklanmalısınız. Lokum ile aranızda tam olarak ne geçti? Onu yemeyi çok arzu ettikten sonra yediniz mi? Ya da çok güzel görünüyor olmasına rağmen yemek istemediniz mi? Eğer güzel görünen bir lokumu rüyanızda yemiyor ya da reddediyorsanız çevrenizdeki fırsatları reddediyor olabilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page