top of page

Rüyada maç görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Kaos

 • Savaş

 • Kavga

 • Gürültü

 • Düşman

 • Rakip

 • Çekişme

 • Çatışma

 • Rekabet

 • İt dalaşı

 • Boşanma

 • Uyuşmazlık

 • Laf dalaşı

 • Fikir ayrılıkları

 • Koltuk kavgası

 • Ortaklığın bozulması

 • Tansiyonun yükselmesi

Rüyada maç olduğunu görmek ne anlama gelir?

Rüyada maç bilinçaltımız tarafından oluşturulan bir gruplandırma metaforudur. Rüya sahibi aslında “benim takımımdaki oyuncular” ve “karşı takımın oyuncuları” olmak üzere yaşam yolculuğunda karşılaştığı insanları kategorilere ayırır. Kendi takım oyuncularımız aynı amaç uğruna bizimle birlikte hareket eden kişileri, karşı takım oyuncuları bazen yolumuza taş koyanları, yaşamımızdaki engelleri ya da rakiplerimizi temsil eder.

 

Maç gördüğümüz rüyalarda elimizdeki topu almaya çalışan ve bize karşı skor elde etmeye çalışan her figür yaşam yolculuğumuzda işimizi zorlaştıran kişileri, bazen önümüze çıkan engelleri ve mücadele ettiğimiz bireyleri temsil eder. Bilinçaltımız hayatımızın gidişatına zıt düşen ve hızımızı azaltan her kişi ya da engeli aslında “karşı takım oyuncusu” kılığına sokar. Bu durumda bir maçta karşı takımın bize karşı bir skor elde etmesi rakiplerin avantajlı duruma geçmeleri ya da büyük bir engelle karşılaşmamız anlamına gelebilir.

Rüyada maç olduğunu görmek

Maç gördüğümüz rüyalarda her ne kadar bilinçaltımız yaşamımızdaki kişileri, olayları ve durumları iki takım oyuncuları kılığına sokarak bize gösterse de maçın hakemi ve seyircilerini de rüya yorumu yaparken dikkate almalıyız. Bir maçın hakemi genellikle tüm bu süreci yöneten kişi ya da oluşumu temsil eder. Bazen hakem üst otorite ve elinde yetki tutan yönlendirici kişinin temsilcisidir. Yine bu durumda maçın seyircileri tüm yaşananlara bir katkısı olmamasına rağmen olaylardan etkilenen kitlenin temsilcisidir.

 

Rüyada maç görmek aynı zamanda çatışmaların, fikir ayrılıklarının, mücadelenin hatırlatıcısı olabilir. Her maçta ortak bir amaç vardır: “yenmek”. Dolayısıyla bilinçaltımız yaşamımızı da bir maç gibi bize göstererek aslında iç dünyamızdaki kazanma arzusunun altını çizer. Bu durumda anlamamız gereken bir başarının 2 taraftan sadece birine aile olacağıdır. Ortada sahibini bekleyen bir ödül vardır fakat bu ödül sadece daha iyi oynayanın olacaktır. Doğal olarak maç gördüğümüz rüyalar, yaşam yolculuğumuz boyunca önümüze çıkan tüm mücadeleleri ve başarıya ulaşmak için elememiz gereken tüm rakipleri bize gösterirler.

 

Rüyada maç görmek ve takım oyuncularının belirgin olması günlük yaşamımızdaki gruplaşma ya da bir grup içinde birbiriyle uyumsuz insanların varlığına da işaret edebilir. Bazen sağlıksız bir iş ortamı ya da birbirinin kuyusunu kazan ve koltuk kavgası yapan bireylerin bulunduğu mekanlardan bize haber verir. Bu rüyayı gördüğümüzde bulunulan bir ortamda harmoni ya da huzur yoktur tam tersine huzursuzluk ve kargaşa vardır.

 

Maç gördüğümüz rüyalar genellikle gruplaşma ve kendini bir grubun parçası görmekle alakalıdır. Bu rüyayı gören kişi aslında “kendi takımımın oyuncuları” olarak içinde bulunduğu grubu, “rakip takım oyuncuları” olarak da rekabet ettiği grubu algılamaktadır. Bu rüyanın en güzel yorumunu yine kişi kendini hangi gruba dahil ve hangi grubun karşısında gördüğünü anlayarak yapmalıdır. Rüyada bir maçı kazanan kişi bir grup kişiyle birlikte bir mükafat alır.

 

Rüyada maç tam anlamıyla rekabetin artmasına delalettir. Bu rüyayı gören için bir şeye rağbet çok kadar fazladır fakat o sadece bir kişinin ya da bir grup insanın eline geçecektir. Bu rekabet bazen iş ortamında ya da aşk hayatında olabilir. Kaderde ilerleyiş tam anlamıyla durma noktasına gelmiştir ve maçta galip olan istediğini alan taraftır.

Rüyada bir maçı kazanmak:

Rüyada takımıyla beraber bir maçı kazandığını gören kişi yaşam yolculuğunda bir başarıya ulaşır ve rakiplerinin önüne geçer. Bu tip rüyalarda bazen numerolojik bilgiler gizli olabilir. Örneğin, bir maçı 2-0 kazanan kişi için 2 sayısı rüya yorumlanırken mutlaka dikkate alınmalıdır. Bu rüyada rüya sahibi için rakip ya da düşmanlarının karşısında 2 büyük avantajının olmadı ya da rakiplerinden 2 konuda daha üstün olduğu anlamı gizli bir şekilde vurgulanıyor olabilir.

Rüyada maç kaybettiğini gören kişi bir mücadele uğruna çok fazla şeyden vazgeçmek zorunda kalır. Bu rüyayı gören kişi bir yolun sonuna gelmiştir fakat kendisi için daha hayırlı bir sayfa açılır. Rüya sahibi bir şeyi yenilgi ya da bitiş olarak algılamaktadır fakat kaybettiği şeyin yerine çok daha iyi bir şeyle ödüllendirilecektir. Bu rüya bir şeyin elimizden zorla ya da zorbalıkla alındığı zamanlarda görülür.

Rüyanızı yazın:

bottom of page