top of page

Rüyada mafya tarafından kaçırılmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Baskı

 • Engel

 • Sorun

 • Esaret

 • Zorbalık

 • İzolasyon

 • Güç kaybı

 • Kuşatılmak

 • Kötü gidişat

 • Kontrol kaybı

 • Kurban zihniyeti

 • Çözüm üretememek

 • Hareketin kısıtlanması

 • Özgürlüğün kısıtlanması

Rüyada mafya tarafından kaçırılmak ne anlama gelir?

Mafya tarafından kaçırılma rüyaları kapana kısılmış hissettiğimizde ve çözüm üretemediğimizde gördüğümüz rüyalardır. Yaşamın kontrolünün ve gidişatının kendi elimizde olmadığını düşündüğümüzde mafya ya da biri tarafından kaçırıldığımızı rüyamızda görebiliriz. Bu rüyalar aynı zamanda yaşanan durumdaki terör, endişe ve psikolojik sorunları ifade eder. Umutsuzluk, çaresizlik ve güçsüzlük bu rüyaların ana temasıdır.


Mafya tarafından kaçırılma rüyaları psikolojik perfpektiften bakıldığında arzu ettiğimiz yaşamı değil bize manipüle edilmiş yaşamı sürdürdüğümüzü hissetme göstergesidir. Bu rüyaların ana yorumu ve özeti budur. Kendi istediğimiz hayatı değil mecbur olduğumuz hayatı yaşarken bu rüyayı çokça görebiliriz. İstediğimiz işi yapmadığımızda, arzu ettiğimiz yaşama sahip olmadığımızda ve yaşamın yönünün kendi istediğimiz yönde ilerlemediğini hissettiğimizde rüyamızda mafya ya da biri tarafından kaçırıldığımızı görebiliriz.

Rüyada mafya tarafından kaçırıldığını görmek

Rüyada mafya tarafından kaçırılmak yaşamımızın kontrolünü kaybettiğimizi düşündüğümüz zamanlarda gördüğümüz bir rüyadır. Bir hayaliniz olabilir ve o hayale doğru hareket etmeyi çok arzuluyor da olabilirsiniz. Fakat rüyanızda eğer mafya tarafından kaçırıldığınızda aslında bilinçaltında bir yerlerde arzu ettiğiniz hayallerinize giden yolda değil başkasının ilerlediği yolda ilerliyor olabilirsiniz. Örneğin, meslek seçiminizi siz mi yaptınız yoksa babanız mı? Eğer babanız mesleğinizi seçmenizde aşırı baskıcı davranıyorsa rüyanızda mafya ya da birileri tarafından kaçırıldığınız görebilirsiniz. Biriyle evlenmek için sizi ikna etmeye mi çalışıyorlar? Yine rüyada kaçırıldığınızı görebilirsiniz.


Bazen mafya tarafından kaçırılma rüyası bizi engelleyen sınırlandırıcı düşüncelerin, inançların ve zihniyetin sembolüdür. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize sormanız gereken şudur: “Arzu ettiğim yönde ilerlememi engelleyen şey nedir?” Belki de cevap: hiç kimse. Yalnızca kendi düşünceleriniz ve sınırlandırıcı inançlarınız. Aslında bilinçaltınız size bu uyarıyı yapmak ve bu sınırlandırıcı yaşamı anlatmaya çalışmak için bir mafya karakteri yarattı. Rüyanızda sizi kaçıran mafya aslında kendinizi tutsak eden “siz” bile olabilirsiniz.

Eğer rüyanızda bir mafya tarafından kaçırıldığınızı gördüyseniz belki de içinde bulunduğunuz koşullar tarafından kapana kısılmış ve kısıtlanmış hissediyorsunuz. Açık bir çıkış yolu olmadan seçeneklerinizin sınırlı olduğuna inanıyorsunuz. Fakat bu sizin için yalnızca bir algı yanılması da olabilir. Acaba gerçekten seçenekleriniz sınırlı mı? Ya da seçeneklerinizin sınırlı olmasına sebep olacak her şeyi kendiniz mi yapıyorsunuz? Kutunun dışına çıkamıyor ya da kendinizi dar bir görüş alanında zorla hapsediyor da olabilirsiniz. Aslında ufkunuzu genişletmek isteseniz belki de size engel olan kimse yok.


Mafya tarafından kaçırılma rüyaları bazen farklı bir bakış açısına yapılan davetiyedir. Aslında ihtiyacınız olan kaynaklara sahipsiniz fakat yine de bu kaynakları size hizmet edecek şekilde kullanmıyorsunuz. Adeta bir “kurban” zihniyetinde hapsolmuşsunuz. İçinde bulunduğunuz durumdan çıkış için kendiniz tarafından yapılacak bir şey olmadığına inanıyor ve yalnızca dışarıdan gelecek yardımı bekliyorsunuz.


Kaçırılma rüyaları tüm bunların yanı sıra hayallerimize giden yolda umutsuz hissetme rüyalarıdır. Aslında isteyen herkes yaşamına yön verecek kadar özgürdür. Fakat bazıları henüz bunun farkına varamamıştır. Bir arzumuza giden yolda ilerlemek yerine yerimizde sayıyorsak rüyamızda kaçırıldığımızı görebiliriz. Fakat, şunu anlamalısınız ki: hayallerinizin size gelmesini beklerseniz sonsuza kadar bekleyebilirsiniz. Fakat, hayallerinize siz giderseniz onlara bir gün mutlaka kavuşursunuz. Kaçırılma rüyaları bize aslında tam da bunu anlatmaya çalışır.

Rüyada mafya tarafından kaçırılmak ne anlama gelir?

Mafya tarafından kaçırılma rüyası kendinizi olumsuz kalıplardan ve inançlardan kurtarmak için adeta bir davetiyedir. Asla unutmamalısınız, inançlarınız ve düşünceleriniz bazen o kadar kalıplaşır ve güçlü hale gelirler ki, adeta sizin için kehanet oluştururlar. Tünelin sonundaki ışığı görmek istiyorsanız öncelikle sizi kısıtlayan bazı inançlarınızla ve kalıplaşmış negatif düşünce paternlerinizle vedalaşmayı öğrenmelisiniz. Eğer bunu yapmayı başarırsanız kendiniz için daha pozitif bir gerçeklik yaratabilirsiniz.


Mafya tarafından kaçırılma rüyaları aynı zamanda yaşamda bir noktaya zincirlenmiş hissettiğimizin altını çizebilir. Biz bir yöne hareket etmek istedikçe sanki bir güç bizi arzu etmediğimiz bir yere çiviler. Bir türlü ihtiyacımız olan o ilk hamleyi yapamayız. Aslında rüyamızda bizi kaçırmaya kalkan mafya figürü tam anlamıyla arzu ettiğimiz yönde ilerlememizi engelleyen iç ya da dış güçlerin temsilcisidir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page