top of page

Rüyada mercimek görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç

 • Jest

 • Rızk

 • İyilik

 • Şans

 • Fikir

 • Fırsat

 • Sağlık

 • Sürpriz

 • Hediye

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Beslenme

 • Kazanımlar

 • Faydalı işler

 • Haneye girenler

Rüyada mercimek görmek ne anlama gelir?

Rüyada mercimek hayatta ilerlemek için gereken güç ve motivasyonu, küçük fırsatları ya da fikirleri sembolize eder. Rüyasında sadece bir mercimek görenin aklına öyle bir fikir gelir ki bu fikrin peşine düşer ve uygun adımları atarsa sonunda refah ve bolluk bulur. Çok fazla mercimek bazen bol para, bazen doğurganlığın artması ya da hanenin nüfusunun artmasına işarettir. Çok mercimek aynı zamanda bolluk bereket sembolüdür.

 

Rüyada mercimek aynı zamanda bütünlüğün, şansın ve iyi bir hasatın (iyi sonuçlar almanın) sembolüdür. Bazen yaşamımıza giren küçücük bir şeyin fakat bu küçük şeyin her şeyin başlangıcı olmasının habercisidir. Bu küçük şeyin her birey için anlamı farklı olabilir. Bazıları için parlak bir fikir, bazıları için bir miktar para bazıları için bir tavsiyedir.

 

Rüyadaki mercimek aynı zamanda gizli potansiyeller ve henüz olgunlaşmamış süreçler hakkında bilgi getiren rüyalardandır. Mercimek rüyası henüz başlamamış bir sürecin ya da açığa çıkmamış enerjinin sembolüdür. Kısacası, rüyasında mercimeği gören kişi aslında zamanla büyüme ve gelişmesi mümkün olan bir sürece giriş için ihtiyacı olan potansiyeli eline kişidir.

 

Rüyadaki mercimek ve benzeri sağlıklı bakliyatlar yaşamın bize getirdiği hediyeler ve evrenden gelen “al bunları kullan” dediği sestir. Sadece tek bir mercimek ya da yalnızca bakliyat olarak mercimek gördüğümüz rüyalar tek seslilik ya da tek materyale işaret edebilir. Fakat mercimeğin yanında çok çeşitli bakliyatlar (ya da sebzeler) görmek ve bu bakliyatların pişirilmeye uygun, olgun ve güzel bakliyatlar olması kaliteli malzemelerin ve bu malzemelere sahip olma gücünün işaretidir. Bir başka deyişle mercimek ya da diğer bakliyatların çürük olmaması ve güzel durması iyi işçilikle yapılmış ve harika projeler oluşturmamızda işimize yarayacak malzeme ve materyallerin hemen elimizin altında olduğuna işarettir.

Rüyada mercimek yemek

Mercimek ve benzeri sağlıklı bakliyatları gördüğümüz rüyalar yaşamımıza giren enerjiler, kaynaklar ve bu kaynakları nasıl kullandığımıza dair bilgi getiren rüyalardır. Mercimek rüyası aynı zamanda daha iyi ve sağlıklı seçimler yapmak, ve yaşamımıza girecek tüm iyilik ve güzelliklere işaret eder. Beslenme rüyaları genel olarak kendimize faydalı olan şeyleri yaşamımıza katma metaforu rüyalardır. Sağlıklı besinler ve bakliyatlarla beslendiğimiz tüm rüyalar da yine buna benzer şekilde iyi seçimler yapmak ve bu seçimlerden dolayı kazanımlar elde etmekle ilgilidir.

 

Mercimek ve benzeri bakliyatlar günlük aktiviteleriniz için enerji ve güç kazanmanıza yardımcı olur. Bakliyatlar aynı zamanda büyüme ve gelişme için tüm ihtiyacın karşılanması ve ihtiyaç duyulan materyalleri elde etme metaforudur. Mercimek de diğer bakliyatlar gibi bir ham madde ya da kendimizi beslemek ve geliştirmek için kullanacağımız bir kaynağı sembolize eder. Fakat semboller dilinde ve rüyalar aleminde altı çizilen beslenme fiziksel beslenmeyle ilgili değildir. Kendini geliştirmek, bilgi edinmek ya da donanım kazanmak gibi kendimiz için yapabileceğimiz her iyilik ruhsal boyutta beslenmedir. Mercimek ve diğer sağlıklı bakliyatlar de güzel alışkanlıklara ve kendimizi ruhsal anlamda geliştirmek için kullandığımız tüm kaynaklara işaret edebilirler.

Rüyada mercimek ve benzeri bakliyatlar elimizin altında kullanmaya hazır bekleyen kaynakları sembolize ederler. Tıpkı yemek pişirirken elimizin altında kullanabileceğimiz malzemeler gibi rüyada mercimek ve benzeri bakliyatlar bize kullanmamız için sunulmuş her kaynağı, her yapı taşını gösterebilirler. Rüyasında mercimek ya da diğer bakliyatları gören kişi bir şeyleri kombine edebileceğini, karıştırabileceğini ve harika eserler ortaya çıkarabileceğini bilmelidir.

Rüyada görülen mercimek ve diğer bakliyatlar aynı zamanda arzuların gerçekleşme olasılığı ya da arzu edilen sonuçların elimizdeki kaynakları kullanarak oluşturulabileceğini bize hatırlatırlar. Mercimek, başka malzemelerle karıştırılarak nasıl güzel yemeklerin yapımında kullanabiliyorsa yaşam yolculuğumuzda da elimizin altındaki malzemeler güzel işler yapmamızda ve güzel projeler oluşturmamızda kullanılabilirler.

Kaliteli ve olgun mercimekler ve bakliyatlarla dolu büyük bir sepet görürseniz, çok çaba harcamadan büyük bir başarı elde edersiniz. Birisi size bir rüyada hediye olarak böyle bir sepet verdiyse daha iyi bir işarettir. Bir sonucu elde etmeniz için tüm kaynaklar size sunulacaktır. Tek yapmanız gereken bu kaynakları kullanmak, biraz yaratıcılığınızı ya da yeteneğinizi eklemektir. Sonuç eğer siz isterseniz harika olacaktır.

 

Rüyadaki mercimek ya da diğer bakliyatların çürük, bozuk ya da kötü görünüyor olmaları iyiye alamet değildir. Bu bazen kötü işçilik, ucuza kaçmak ya da özen gösterilmeden yapılan işlerden dolayı kötü sonuçlar alma alametidir. Ya da elimizin altındaki ham madde ya da kaynakların güzel projeler oluşturmamız için uygun ya da dayanıklı olmadıkları konusunda bize mesaj getirirler. Rüyadaki bu çürük mercimek ya da bakliyatlar ayrıca özensizlik ya da sabırsızlık sonucu başarısız projeler oluşturma alametidir.

Rüyada mercimek ya da diğer sağlıklı bakliyatlar evrenin bize sunduğu şans ve hediyelere de işaret edebilir. Evren bize başarıyı direk sunmaz, başarıya ulaşmamız için merdivenin basamaklarını sunabilir. Bazen de yalnızca başarıyı inşa etmemiz için ihtiyaç duyduğumuz ham maddeleri. İşte buna benzer bir durumla karşı karşıya iseniz rüyanızda mercimek ya da diğer sağlıklı bakliyatları görebilirsiniz. Sağlıklı bakliyatlar daima sizin faydanıza olacak materyallerdir ve bu rüyalar iyi huylu rüyalardır. Fakat bakliyatların solmuş olması hafif bir acı ya da üzüntü alameti olabilir.

Rüyadaki mercimekler ayrıca temel ihtiyaçların karşılanması, aranan paranın ya da materyalin bulunması alametidir. Fakat mercimek sevmeyen ya da mercimekten nefret eden birinin rüyasında mercimek ya da çok fazla mercimekler görmesi sevmediği şeylere bir süreliğine katlanmak zorunda olduğunun altını çizer.

Rüyanızı yazın:

bottom of page