top of page

Rüyada Merkür geregenini görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • İletişim

 • Yenilik

 • Değişim

 • Bağımsızlık

 • Adaptasyon

 • Uzaklaşmak

 • İş değiştirmek

 • Yeni bir ortam

 • Gurbete gitmek

 • Büyük düşünmek

 • Özünden kopmak

 • Mekan değiştirmek

 • Yurt dışına çıkmak

 • Çok uzaklara gitmek

 • Keşfedilmemişi keşfetmek

 • Bize ait olmayan mekanlara ziyaret

Rüyada Merkür gezegenini görmek ne anlama gelir?

Merkür gezegenine yolculuk rüyaları geleneksel olarak yaşamımızdaki çalkantılı uzaklaşarak yeni bir yaşama doğru ilerleme arzumuzu sembolize ederler. Bazen bulunduğumuz yerde kalarak mevcut durumdaki sorunları çözmek yerine o durumu terk ederek yeni bir duruma doğru ilerlemeyi arzu ederiz. Bu durumlarda bilinçaltımız rüyamızda bize başka bir gezegene yolculuk senaryosu hazırlar. Fakat, yine de bu rüyalar her zaman kaçış rüyaları değildir. Bazen yaşamda değişim, gelişim ve ilerlemeye işaret ederler. Özellikle yolculuk yaptığımız uzay aracımız yeni ve sorunsuz ilerliyorsa. Bu rüyaya göre motivasyonunuz yerinde ve yaşamda ilerlemek için bir engeliniz yok.

 

Rüyada Merkür görmek aynı zamanda sınırların dışına çıkmak, özgürlük, bağımsızlık ve daha önce denenmemiş denememişin simgesidir. Merkür görmek “uzaklarda bir şey aramak” ya da özünden uzaklaşma teması içerir. Rüyasında Merkür gezegeninde nefes aldığını, dolaştığını gören ve bundan rahatsızlık duymadığını gören kişi için değişim ve kendini aşma sinyalleri verilmektedir. Bu rüyanın sahibi daha önce denenmemiş olanı dener ve başarılı olur. Fakat rüyasında Merkür gezegeninde sıkıldığını, bunaldığını ya da kendini rahat hissetmediğini gören kişi yabancı bir ortamda bazı durumlardan rahatsız olur.

Rüyada Merkür gezegenine gitmek

Rüyada Merkür gezegenine gittiğini gören kişi kendini rüyada nasıl hissettiğine odaklanmalıdır. Merkür gezegeninde huzursuz olmak konfor alanının dışına çıkmak ve acemisi olunan bir durumda ne yapacağını bilememek anlamına gelir. Merkür gezegeninden büyülenmek, etkilenmek ya da orayı dünyadan daha çok sevmiş olmak ise başka bir ülkeye seyahati çok istemek ya da yeni bir iş alanını yapmış olduğu işten daha çok sevmekle ilgilidir.


Rüyada Merkür gezegeninde kaybolmak, özünden kopmak, kendinden uzaklaşmak, gurbete gitmek fakat tüm bunların bir hayrını görememekle ilgilidir. Bu rüyayı yaşam yolculuğunda yönünü kaybetmiş ya da gurbette ne yapacağını bilmeyen biri görüyor ise bir an önce özüne ya da yurduna dönmelidir. Farklı bir iş alanına girmek isteyen kişi rüyasında Merkür gezegeninde kaybolduğunu görüyor ise o iş alanında umduğunu bulamaz ve daha önce yapmakta olduğu işle tekrar ilgilenmelidir.

Rüyada Merkür gezegenine uzaktan bakmak:

Rüyada Merkür gezegenine gitmek yerine onu sadece uzaktan çıplak gözle görmek bazı arzulara ve hayallere yakınlaştığımızı gösterir. Fakat rüya sahibi Merkür gezegenini gördüğünde ne hissettiğine bakmalıdır. Merkür gezegenine hayran kalan kişi aslında bir amaca ulaşmayı çok istemektedir. Merkür gezegeninden korkan ya da ürken rüya sahibi bazı tehlikelerin kendisine yakınlaştığını hissetmektedir. Rüyasında Merkür gezegenine uzaktan baktığını gören kişi aynı zamanda hayallerine uzaktan bakan kişidir.


Bazıları için rüyada Merkür gezegenine yapılan yolculuk rüyaları adaptasyon süreçleri ya da yabancısı olunan yeni bir ortama ayak uydurma çabasıyla ilgilidir. Rüyada Merkür gezegeninde gördüğümüz Merkür gezegenindeki uzaylılar genellikle yeni iş arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizle, Merkür gezegenindeki atmosfer ya da ortamın görüntüsü de yeni iş ortamıyla ilgili bilgi sunar. Rüyada Merkür gezegeninde canlıların kendine iyi davrandığını gören kişi büyük ihtimalle yeni girdiği işte iş arkadaşlarıyla çabuk uyum sağlar. Rüyada Merkür gezegeni uzaylıları kötülük gören işe girer girmez zorlu bir rakiple karşılaşır hatta bu rekabette yenik düşme ihtimali vardır. Bazen rüyada gördüğümüz Merkür gezegeni yerlileri girdiğimiz yeni ortamda karşılaşacağımız engelleri temsil eder.

Rüyada Merkür gezegenine yolculuk yapmak

Rüyada Merkür gezegenine yolculuk yapmak sınırları aşmak, özgürleşmek, evden ya da yaşadığı ülkeden ayrılmak, alışılmışın dışına çıkmak gibi anlamlar içerir. Rüya sahibi içinde bulunduğu sisteminden ya da kendini sınırlandıran tüm inanç ya da engellerden arınır. Bu rüya farklı düşünmeye başlamak, daha fazlasını istemek ya da yurt dışına açılmak gibi durumlara işaret edebilir. Rüyamızda gördüğümüz Merkür gezegeni aslında bizim için “henüz keşfedilmemiş alanlar” simgesidir. Bu rüyanın sahibi yaptığı işi çok daha büyütmeye ve uzaklara götürmeye çalışabilir.

 

Rüyada Merkür gezegenine yolculuk yapmak aynı zamanda yaşam yolculuğumuzdaki radikal değişimler, iş ya da mekan değişiklikleri veya mevcut kariyerimizi değiştirmemizle ilgili bilgiler sunarlar. Bu tip rüyaların yorumlanmasında rüya sahibi Merkür gezegeninden nasıl bir etki aldığına bakmalıdır. Rahat nefes aldığı ve kendini mutlu gören kişi için değişim hayırlıdır ve sonu mutlu olacaktır. Bir kişi rüyasında zor nefes aldığı ya da kendini mutsuz olduğu bir ortamda görür ise değişim o kişi için hayırsız olacaktır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page