top of page

Rüyada metro kazası görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Bitiş

 • Bırakmak

 • Başarısızlık

 • Vazgeçmek

 • Vedalaşmak

 • İşten çıkmak

 • “Hayır” demek

 • Gönül geçmesi

 • Yön değiştirmek

 • Hevesin kaçması

 • Karar değiştirmek

 • Yeni bir amaç bulmak

 • Yeni için eskiyi terk etmek

Rüyada metroyla giderken kaza yapmak ne anlama gelir?

Metro kazası gördüğümüz rüyalar yaşamımızın olumsuz bölümlerini sembolize ederler. Metroya bindiğimiz rüyalar aslında yaşam yolculuğumuzda bir A noktasından B noktasına hareket etme arzusuna işaret ederler. Kaza yaptığımız rüyalar ise bu arzulara ulaşırken karşılaştığımız engellere değinirler. Bir başka deyişle, rüyasında bir metroya binerek gitmek istediği yere ulaşmadan kaza yaptığını görenin hayalleri suya düşer. Rüya sahibi bir amacın peşinde koşmayı ya bırakmalı ya da kendisine yeni bir rota belirlemelidir.


Metroyla kaza ya ptığımız rüyalar genellikle hayatı değiştiren bir olayı ya da bir engeli yansıtır. Sembolik olarak kaza yaptığımız rüyalar ile zombi gördüğümüz rüyalar benzeşirler. Bu rüyaların her ikisi de sonuca odaklı düşündüğümüz zamanlarda tam amacımıza doğru yol almışken karşımıza çıkacak ani bir engeli gösterirler. Metroda seyahat ederken kaza yapan da karşısında bir zombi gören de durmak zorunda kalır.

Rüyada metro kazası yapmak

Metro kazası rüyaları aynı zamanda size büyük ölçüde etkileyen ve mecazi olarak sizinle çarpışan bir şeyi temsil ediyor olabilir. Tam doğru yolda ilerlediğinizi hissettiğiniz bir anda bir şeyin size bir anda durdurması size karşı yönden çarpan bir araç rüyasıyla ortaya çıkabilir. Bilinçaltının burada yapmaya çalıştığı ilerleyişinizin tam zıt yönünden gelen bir engelin hızınızı keseceğini anlatmaya çalışmaktır.


Metro kazası rüyaları kazanın durumuna göre farklı yorum gerektirebilir. Kafa kafaya başka bir metroyla kafa kafaya tokuşmak genellikle biriyle girilen çatışmaya işaret eder. Bu tip rüyalar bazen bizi gitmek istediğimiz yönden caydırmaya çalışan bireyler ya da olaylarla ilgili bilgi vericidir. Tıpkı yaşamda bir istikamete doğru ilerlerken karşımızda bir rakip ya da düşman bulduğumuzdan dolayı bu ilerleyişi durdurmak zorunda kalmamız gibi rüyasında karşı yönden gelen bir araçla kafa kafaya çarpıştığını gören kişinin yaşamdaki hızı bir anda azalır hatta durabilir.

Tüm bunların yanı sıra metro kazası rüyalarında oturduğunuz koltuk yorumculukta çok önemlidir. Sürücü konumunda oturduğunuz rüyalarda sizin kontrol ettiğiniz bir ilerleyiş söz konusudur. Diğer yolcuların oturduğu koltuklarda iseniz bu ilerleyişte daha pasif bir rol aldığınızı bilmelisiniz. Peki ya rüyanın senaryosu ya da sizinle beraber metroda bulunan yolcuların durumu? Aslında rüya yorumculuğunda metronun durumu sizin zihinsel durumunuz, yolcuların durumu ise duygularınız ve düşüncelerinizin yansımasıdır. Metrodaki yolcular sorunsuz bir şekilde yolculuk yapıyorlarsa bu rüya iç dünyanızdaki ahengi ve yönünüzün kesin ve net bir şekilde belli olduğunu vurgular. Metrodaki yolcuların kavga etmesi genellikle iç dünyanızdaki kaos ya da ikilemlerin işaretidir. Belki de yaşamda bir yöne doğru hareket ediyorsunuz fakat bir yanınız bu yolculuğa “evet” derken bir yanınız “hayır” demekte.


Metro kazası rüyalarında dikkate alınacak bir diğer husus yolların durumu ve yolculuğun seyri olmalıdır. Aslında rüyalar aleminde hayat bir yolculuk, yollar ise uyulması gereken kurallar ve hayatın size sunduğu her şeyi sembolize ederler. Nasıl yollarda yolculuk yapıyordunuz? Geniş ve güzel yollar rahat ilerleyişlerdir. Dar yollar ise daima meşakkatli süreçlere işaret ederler. Yolda karşınıza çıkan her ayrıntı, her birey hatta hayvanlar yaşamın size gönderdiği bir ödül ya da cezadır.

Rüya yorumculuğunda içinde bulunduğumuz metro aynı zamanda sembolik olarak başarıya giden rota ve bu rotada ilerleyişimizin sembolüdür. Aslında metronun ve yolculuğun durumu zihnimizin durumudur. Rüyada sorunsuz bir şekilde yolda ilerleyen bir metro daima güzel başlangıçlara işarettir. Metrodaki yolcuların durumu, hareketleri hatta sözleri bu sembolik yolculukta yaşayacaklarımızla örtüşür.


Bir çok rüya yorumunda da belirttiğim gibi rüyalar alemi bize yaşadığımız ya da yaşayacağımız olayları metaforlar kullanarak mecazi bir dille anlatmaya çalışır. Metro kazası gördüğümüz rüyalar da bu duruma istisna değildir. İçinde bulunduğumuz bir metro aslında iç deneyimlerimizin, zihinsel durumumuzun ve düşüncelerimizin yansımasıdır. Rüyadaki metromuz nasılsa durumumuz da öyledir. Metro kazası rüyalarına gelince iyi yorumculuk rüyanın senaryosunu bütünsel olarak ele almayı gerektirir. Rüyadaki metronun durumu, yolcuların durumu ve yolların durumu. Bu rüyayı iyi analiz ederseniz aslında yaşamınızın gidişatı hakkında derin ipuçları bulabilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page