top of page

Rüyada metrobüse binmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Grup

 • Yenilik

 • İlerleme

 • Kolaylık

 • Katılmak

 • Beraberlik

 • Güçlenmek

 • Yön arayışı

 • Motivasyon

 • “Evet” demek

 • Yön değiştirmek

 • Karar değiştirmek

 • Harekete geçmek

 • Yeni bir amaç bulmak

Rüyada metrobüse binmek ne anlama gelir?

Rüyada metrobüse binmek kişisel özgürlük veya yaşamınızda özgürce hareket etme yeteneği ile ilgilidir. Bu rüyalar aynı zamanda yeni bir durumda olduğunuzu ve hala güvensiz hissettiğinize işaret eder. Bilinmeyen alanları keşfetmeye yönelik bilinçsiz niyetiniz olabilir ya da mevcut durumunuzdan memnun olmayarak yeni bir durumun içine dalma arzusu içinde olabilirsiniz. Bu rüyadan daha iyi mesaj alabilmek için seyahat ettiğiniz yerin karakteristik özelliklerine bakın. Orası savaş ve çatışma olan bir yer miydi? O halde büyük bir kaos ve karmaşaya doğru istemsizce sürüklendiğinizi hissediyor olabilirsiniz.


Rüyada metrobüsle bir yolculuk dönüşümün, bir başlangıçın, risklerin ve elbette fırsatların sembolüdür. Yaşamınızda yeni üreyen bir çok şey olabilir. Hayalinizdeki belirli bir varış noktasına seyahat etmek, o anda hayatta yürüdüğünüz yolu ve yaşam hedeflerinizi belirlemek için yapabileceğiniz eylemleri temsil eder. Ancak, rüyalarınızdaki seyahat etmek ve “kaybolmak”, gerçeklikten ve günlük rutinden kaçma isteğinizi de gösterir. Rüyanızdaki metrobüs ile seyahat etmek, hayattaki hareketinizi sembolize eder. Başka bir deyişle, hayat yolculuğunuza işaret eder. Çok fazla bagaj taşıyorsanız, sizi sürükleyen ölü geçmişinize bağlı kaldığınız anlamına gelir. Ancak, seyahat ederken hayalinizde hiç bagajınız yoksa ve kendinizi özgür ve hafif hissettiyseniz, yaşam algınız ve genel olarak kendinizdeki büyük değişiklikleri ifade eder. Bir rüyada bir hedefe bilet almak, zihninizi ve ruhunuzu rahatlatacak ve açacak bir şey yaşayacağınızı gösterir.


binmek genellikle kendi yolculuğunuz, zihinsel hareketlerinizle iç ve dış gelişmelerinizle ilgilidir. Aslında yaşam yolculuğumuzda bir A noktasından B noktasına yaptığımız tüm fiziksel ya da zihinsel hareketler bize rüyamızda bir ulaşım aracıyla yapılan yolculuk olarak görülebilirler. Bu ulaşım araçlarının bir birinden farkı boyutları ve daha büyük ya da küçük kitlede insanı aynı yönte hareket ettiriyor olmalarıdır. Örneğin, bisiklet daha bireysel (tek kişilik) harekete işaret ederken bir metrobüs yolculuğu daha kitlesel haraketlere ve kontrolümüzün dışında yönlendirilmelere işaret eder.

Rüyada metrobüse bindiğini görmek

Metrobüse bindiğimiz rüyalar aynı zamanda yaşam yolculuğumuzda haraketimizi kolaylaştırıcı bir aracı elde etmenin sembolü rüyalardır. Metrobüs bizi gitmek istediğimiz yere daha hızlı götürür. Bu yüzden rüyasında bir metrobüs gören kişinin hareketi ve işleri hızlanır, amacına daha kısa yoldan ulaşma fırsatını yakalar. Metrobüs bazen bir aracı, vesile ya da bir amaca ulaşmamıza sebep olan bir olayı da sembolize edebilir. Rüyada kapınızda güzel bir metrobüs görürseniz bilmelisiniz ki amacınıza ulaşmanız için şartlar artık oluşmuş.


Metrobüse bindiğimiz rüyalarda ufak ayrıntılara da dikkat etmeliyiz. Yanımızda kim bizimle yolculuk yapıyordu? Bagajımız var mıydı? Yolculuğu nasıl bir yolda yapıyorduk? Ne hissediliyordu? Bu sorulara verilen cevaplar rüyanın yorumunu etkilemektedir. Örneğin, metrobüste yanınızda taşıdığımız her şey yaşam yüklerimizi ve bizimle gelenleri sembolize eder. Bazen bir bavul sorumluluklarımıza hatta evlatlarımıza işaret ediyor olabilir. Yolculuğun nasıl bir yolda yapıldığı da bu değişim süreci hakkında bilgi vericidir. Geniş yollar daima değişimin rahat olmasına, dar yollar ise meşakkate işarettir.

Metrobüse bindiğimiz rüyalar aynı zamanda bir değişim sürecine artık girmiş olmanın işaretidir. Bu rüyalarda metrobüsün içinde ne yaşadığınız, kimlerle ne konuştuğunuz da yoruma dahil edilmeli. Örneğin, metrobüste yanınızda bir filmin kötü karakter oyuncusu mu vardı? Bu kişi aslında bu süreçte hoşlanmadığınız şeylerle karşılaşacağınıza ışık tutan bir arketiptir. Metrobüste kimlik ya da pasaportunuzu mu kaybettiniz? Belki de kariyerde ya da yaşamın farklı bir boyutunda bir kimlik kargaşası içerisindesiniz. Değişime hazırsınız fakat tam olarak kim olduğunuzun ya da yeteneklerinizin farkında değilsiniz. Metrobüsle yolculuk yaparken lastik mi patladı? Bu tip rüyalar zihinsel engellerinizi ve sizi bir amaca götürürken karşılaşacağınız engelleri sembolize eder.


Metrobüse bindiğiniz rüyalarda gitmek istediğiniz yere ulaşım şekli ve yolculuğun seyri de yorumda önemlidir. Yokuş yukarı çıktığınız rüyalar daima meşakkatli yükselişlere, yokuştan aşağı indiğiniz rüyalar daha zahmetsiz gidişatlara işaret eder. Yolculuk yaparken hangi istikamete gittiğiniz de yoruma dahil edilmeli. Rüyada metrobüse binmek ve kaybolmak amaçtan şaşmak ya da planın dışına çıkmaya işarettir. Bu tip rüyalarda aynı zamanda şoför koltuğunda mı yoksa yolcu yolculuğunda oturduğunuza da dikkat etmelisiniz. Şoför koltuğunda oturmak genellikle kontrolü ele almaktır.

Bazen metrobüs bizi çevreleyen vücudumuzu ve fiziksel durumumuzu sembolize eder. Metrobüsün durumu bağışıklık sistemimizin ya da fiziksel durumumuzun ipuçlarını bize verir. Örneğin, eski ya da dökük bir metrobüs bağışıklık sisteminin kötü olması ya da sağlık sorunlarına dikkat çekebilir. Bununla beraber sağlam bir metrobüs, zindeliğe ve her şeyin yolunda olmasına işaret edebilir. Bazen metrobüsün durumu fiziksel durumdan çok zihinsel duruma işaret edebilir. Örneğin, eski bir metrobüs düşünce sisteminizin çok demode olduğu ya da yaşamınızda bir şeylerin güncelliğini yitirdiğinin altını çiziyor olabilir.


Metrobüse binme rüyalarında seyahat ettiğiniz yol kıvrılıp bükülebilir, ikiye ayrılabilir hatta havaya doğru gidiyor bile olabilir. Hangi yolu seçeceğinizi rüyada bilemiyor olabilirsiniz. Bu tip rüyalar genellikle içinde bulunduğunuz ikilemler ve kararsızlıklarla ilgili uyarı rüyalarıdır. Rüyada kendinize “hangi yoldan gitmeliyim” diye mi sordunuz? O halde uyandığınızda 2 seçenekten birini seçmek zorunda kalacaksınız. Ya da bir şeye ya “evet” ya da “hayır” demeniz gerekecek.


Son olarak, metrobüse bindiğiniz rüyalarda varış noktasına dikkat etmelisiniz. Son duraklar genellikle nihai amaçlar ve yaşamda varmak istediğimiz nokta ve hayallerimizi sembolize eder. Fakat, metrobüsle bir yere gittiğinizi değil eve dönmeye çalıştığınızı gördüyseniz bu sizin için bir öze dönme çabasını sembolize eder. Belki de bir süreliğine konfor alanınızın dışına çıktınız ve işler kontrolünüzden çıktı. Tekrar eski düzene, bilindik olana ya da geçmişe dönmeye çalışıyorsunuz. Bu durumda rüyanızda evin yolunu aradığınızı görebilirsiniz.

Rüyada belirli bir yere seyahat etmek ne demektir? Hayalinizdeki belirli bir varış noktasına seyahat etmek, hedeflere daha iyi yaklaşmanızı sağlamak için hayatınızı değiştirmenin önemli bir ihtiyacı olduğunu ima eder. “Hedef” rüya yorumculuğunda çok önemlidir. Sıcak bir iklime gitmeyi görmek, kendi hedeflerinizi belirlemenize yardımcı olmak için daha eğilimli hissetmeye odaklanmanız gerektiği anlamına gelebilir. Soğuk bir ülkeye seyahat etmeyi hayal etmek yolunuzdaki zihinsel engelleri gösterebilir. Rüyada bir Avrupa ülkesine metrobüsle gitmek belki de o ülkeyle olan bağlarınızla ilgilidir.


Rüyada bilmediğiniz bir yere gitmek için metrobüse binmek ne anlama gelir? Rüyada bilinçaltımızın bizim için inşa ettiği “bilinmeyen yer” aslında alışılanın dışına çıkmayı sembolize eder. Bu bölge uyanık yaşamınızda konfor alanınızın dışı ve size ait olmayan alanlardır. Belki de yapmakta olduğunuz işin dışında başka bir mesleğe bir bakış atmak ya da farklı bir şeyi denemek gibi durumlarda bu rüyaları görürsünüz. Rüyadaki bilinmeyen yerden eve dönme arzusu ise günlük yaşamınızdaki öze dönüş çabasını sembolize eder. Bir başka deyişle farklı olanı deneyip size uymadığını anladıktan sonra tekrar eski olana dönmek istiyor olabilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page