top of page

Rüyada nükleer bomba görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şok

 • Kaos

 • Duyum

 • Skandal

 • Çatışma

 • Ani değişim

 • Provokasyon

 • Siyasi felaket

 • Kontrol kaybı

 • Üst kişi hamlesi

 • Algı operasyonu

 • Toplumsal yara

 • Ses getiren olay

 • Siyasi gelişmeler

 • Toplumsal olaylar

 • Ekonomik haberler

 • Dış kaynaklı saldırılar

 • İstikrarı sarsıcı bazı gelişmeler

Rüyada nükleer bomba atıldığını görmek ne anlama gelir?

Rüyada nükleer bomba bilinçaltımızın inşa ettiği “yıkıcı dış güçler” metaforudur. Bu rüya hem kendimizin hem de başkalarının yaşamını büyük bir ölçüde etkileyecek bir olay, skandal ya da ani değişimin yaşamımızda bir anda ortaya çıkmasıyla ilgilidir. Kısacası, rüyadaki nükleer bomba yaşamımıza dışarıda yapılacak bir müdahalenin hayatımızda bir anda her şeyi etkilemesine delalet eder.


Rüyada gördüğümüz nükleer bomba yaşamımıza zor kullanarak giren “dış güçler” metaforudur. Aynı zamanda yaşam yolculuğumuzda kapıyı açıp buyur etmediğimiz tüm davetsiz misafirlerin ya da zoraki değişimlerin temsilcisidir. Hiç ummadığımız anda bir olayın hayatımızı değiştirmesi ya da her şeyi alt üst etmesi gibi durumlar bu rüya görüldükten sonra yaşanabilir. Rüyada nükleer bombanı gören, sesini duyan ya da nükleer bomba patlamasından etkilenen kişi hazır olmadığı anda hayatında bazı radikal değişimleri bulur ve kendisi için bir anda her şey değişir. Bazen nükleer bombanın temsil ettiği dış güçler düşman ya da rakiplerdir. Dolayısıyla, rüyada nükleer bomba atıldığını görmek ve bundan etkilenmek bir düşman ya da rakipten çok güçlü bir hamle almakla ilgilidir.

Rüyada nükleer bomba atıldığını görmek

Rüyada nükleer bomba aynı zamanda yaşam yolculuğumuzdaki şiddetli çatışmalar ve düşmanlarımızdan gelecek öldürücü şiddetteki hamlelerle ilgilidir. Eğer bir nükleer bombanın rüyada bir şehri komple yıkıp yok ettiğini gördüysek bir düşman ya da rakipten çok güçlü bir hamleye hazır olmamız gerekir. Bazen nükleer bomba sadece düşmanlarımızla değil duygusal hayatımızda hatta kendi iç dünyamızda cereyan eden şiddetli çatışmalar ve bu çatışmalar sonucunda yaşamımızdaki tahribatların altını çizer. Nükleer bomba gören partneriyle yaşadığı büyük bir çatışma sonrası ayrılık yaşayabilir ya da iç dünyasında kendisiyle çatışmasından dolayı yaşamında kayıp verme olasılığı bulunur.


Rüyada görmüş olduğumuz ülke ya da şehirler aslında kedimiz için inşa ettiğimiz yaşam ve tüm bağlantıların sembolüdür. Dolayısıyla rüyada yaşadığımız şehir ya da ülkeye nükleer bomba atıldığını görmemiz aslında kendimiz için inşa ettiğimiz her şeyin tehlike altına girmesi, düşman saldırısına uğraması ya da istikrarımızı sarsacak bazı gelişmelerin yaşanmasına işaret edebilir. Rüyasında bir nükleer bombandan dolayı bir şehrin yok olduğunu izleyen kişi çok büyük değişimlerin etkisinde istemese de kalır. Nükleer bombanın birçok insanı öldürmesi kendimiz dışında başka insanların da bu gelişmelerden etkileneceğinin altını çizer. Rüyadaki nükleer bombanın temsil ettiği skandal ya da kontrol dışı olay aslında bizim tarafımızdan kontrol edilmesi mümkün olmayan bir olaydır. Bu rüyanın sahibi yaşamını büyük ölçüde etkileyen şeyin ne olduğunu anlayarak rüyayı yorumlamalıdır.


Rüyada nükleer bomba bazen siyasi gelişmeler, provokasyonlar ya da skandallarla ilgili bilgi içerir. Bazen tüm ülkeyi şok edici önemli bir olayın yaşanması ya da çok büyük bir siyasi duyumun alınması bu rüyayı gördükten hemen sonrasında mümkündür. Bu rüya aynı zamanda bizi şok edecek bir gelişmenin ya da büyük çaplı bir siyasi felaketin habercisi de olabilir. Genellikle nükleer bomba rüyaları kontrol kaybı yaşanacağı ve normalleşme sürecine girişin zaman alacağı bazı süreçlere işaret eder. Bu rüyayı gören kişi bilmelidir ki yaşanan değişimlerin sonunda her şey tekrar yoluna girse de bu biraz zaman alacaktır.


Bazen rüyada nükleer bomba kişinin yaşamının sadece bir bölümünde ortaya çıkacak yıkım ve sarsıntıların temsilcisidir. Nükleer bomba bazen iş hayatımızı ya da yalnızca aşk hayatımızı ilgilendiren büyük sarsıntıları da temsil edebilir. Örneğin, nükleer bomba atılan bir şehirde çok sayıda insanın öldüğünü gören kişinin iş hayatında toplu işten çıkarmalar olabileceği gibi bu rüya bir siyasetçi için büyük ölçüde oy kaybı yaşamaya da delalet edebilir. Kısacası, nükleer bomba yaşamın bütününü etkileyecek bir alanında verdiğimiz büyük çaplı kayıpları temsil eder.

Rüyada gördüğümüz Türkiye konfor alanımız, bize ait topraklar ya da bilinçaltımız tarafından inşa edilmiş “yaşam alanı” metaforudur. Kısacası, Türkiye sahip olduğumuz tüm değerler, vatanseverlik duyguları ve milliyetçi ruhumuzun temsilcisidir. Dolayısıyla, rüyada Türkiye’ye nükleer bomba atıldığını görmek tüm bu değerlerimize yapılacak saldırılar ya da kendimiz için oluşturduğumuz konfor alanına gelecek dış müdahalelerle ilgilidir. Bazen rüyada gördüğümüz Türkiye kendi özgürlük sınırlarımızın ve iç dünyamızın temsilcisidir. Dolayısıyla, Türkiye’ye rüyada nükleer bomba atıldığını görmek özgürlüğümüze yapılan müdahalelerin yaşamımızı olumsuz etkilemesiyle ilgili bilgi içerir.

Rüyada Türkiye’ye nükleer bomba atıldığını görmek en genel anlamı itibariyle savunduğumuz değerlere, milliyetçilik duygularımıza gelecek saldırılar, provokasyonlar ya da vatansever ruhumuzu incitecek gelişmelerin işaretidir. Bu rüyayı gören ertesi gün vatanseverliğini ortaya koyacağı bir tartışma ya da çatışmaya girebilir. Rüyada Türkiye’ye atılan bomba genellikle milli duygularımızı inciten olaylara işaret eder. Bu rüyayı milliyetçilik duygularımız kabardığında ya da kendimizi dış güçlerin saldırılarından etkilenmiş olarak gördüğümüzde de görülebiliriz. Kısacası, kendi ülkemize rüyada bir nükleer bomba atıldığını görmemiz savunduğumuz bir şeylerin tehdit altında olduğunu hissetmemizle alakalıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page