top of page

Rüyada okula geç kalmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Stres

 • Yorgunluk

 • Kontrol kaybı

 • Fırsat kaçırmak

 • Kaçırma korkusu

 • Hüsrana uğramak

 • Yaşlanma korkusu

 • Son tarihi kaçırmak

 • Planların tutmaması

 • Zamanı yönetememek

 • Beklentilerin karşılanamaması

 • Evdeki hesabın çarşıya uymaması

Rüyada okula geç kalmak ne anlama gelir?

Okula geç kaldığımız rüyalar genellikle kaçırılmış fırsatlara ya da yaşamın hızına ayak uyduramama endişesine işaret eden rüyalardır. Rüyaların sembolik dili aslında bu rüyayı göstererek bize programın biraz gerisinde kaldığımızı anlatmaya çalışmaktadır. Bu rüyalar yaşamımızda genellikle bir başlangıç ve bitişi olan döngüsel tamamlanmanın yapılabilmesi için biraz daha hızlı hareket etmemiz gerektiğini hatırlatır.


Rüyalarımız bizimle sembolik bir dille konuşur ve bize yaşamda karşılaştığımız bazı durumları ve olayları anlatmak için olaylar, sahneler ve bu sahnedeki oyuncuları (arketipler) tasarlar. İşe geç kaldığımız bir rüyada da tüm bu unsurlar dikkate alınmalıdır. Bu rüyada bilinçaltınız aslında sizin için bir okula geç kalma senaryosunu hazırlarken başlangıç ve bitiş noktası daha önceden planlanmış bir döngüsel tamamlanmadan bahsetmektedir. Bu tamamlanma için belirlenen süre dolmakta ve belki de bitiş çizgisine varmak için gerekli hazırlıkları yapmadığınızı düşündüğünüzden böyle bir rüya gördünüz.

Rüyada okula geç kaldığını görmek

Rüyada okula geç kalmak aynı zamanda yaşamda uyumsuzluk işareti olabilir. Buradaki uyumsuzluk yalnızca sizin zamanınızın başka insanların zamanına uymaması değil bu maddi anlamda uyumsuzluk da olabilir. Örneğin, kazancınızın yaşam masraflarınızı karşılamaması durumunda rüyanızda okula geç kaldığınızı görebilirsiniz. Bilinçsiz zihniniz aslında bu rüyayı göstererek size sizin ölçüleriniz ile gerçek yaşamın ölçülerinin birbiriyle örtüşmediği mesajını vermeye çalışmaktadır.


Okula geç kalma rüyaları bir fırsatı kaçırma veya sizin için yaşamda çok önemli ya da kritik bir şeyi kaçırma gibi bilinçsiz bir korkuyu da sembolize edebilir. Çok ilginç olsa da bu aşk yaşamınızla ilgili de olabilir. Bu rüyada bazen sizin için “son fırsatı kaçırma” endişesi yatmaktadır. Bilinçsiz zihniniz aslında bir şey için çok geç olmaya başladığı korkusunu yaşamaktadır. Bu korku bazıları için aşk yaşamında partneriyle ilgili bir korku olabileceği gibi bazen iş ya da finans ile ilgili konularda yaşanan bir fırsat kaçırma korkusu da olabilir.

Rüyada okula yetişmeye çalışmak

Çok ilginç olsa da rüyada okula yetişmeye çalışmak bazen sizin yaşam hızınız ve beklentilerinizin başka insanların yaşam hızı ve beklentileriyle uyuşmamasının göstergesidir. Örneğin, eşiniz sizden daha fazla fedakarlık ya da hizmet bekliyor olabilir. Hatta patronunuz, az zamanda daha fazla işi bitirmenizi arzu ediyor olabilir. Onların bu beklentilerini karşılayamadığınızı düşündüğünüz bir yaşam tarzında bocalıyorsanız rüyanızda okula geç kaldığınızı görebilirsiniz. Özellikle okula geç kaldığınız rüyaları sık sık görüyorsanız bu anlam sizin için daha keskindir.


Zamanın para anlamına geldiği modern bir dünya için bu rüya bazen maddi korkuları da yansıtıyor olabilir. Tıpkı bilinçaltının tasarladığı rüya sahibinin zamanıyla otobüsün zamanının uyuşmaması ve rüya sahibinin okula geç kalması gibi, belki de kişinin kazancı ile harcamaları uyuşmamakta bu yüzden rüyasında okula geç kaldığını görmektedir. Bu rüyayı gördükten sonra maddi durumunuzu analiz edebilir ve ödemelerinizin bir kısmını yapamayacağınızın farkına varabilirsiniz.

Rüyada okula yetişmek için acele etmek

Bu tür rüyalar genellikle çözülmemiş sorunları gösterir. Bu sorunlar özellikle uyum sorunlarıdır. Tıpkı rüya sahibinin zamanlamasıyla gerçek yaşamın zamanlamasının birbirine tutmaması gibi. Bu tür rüyaların daha sembolik ve daha derin anlamı olabilir. Belki de rüya sahibi aşk hayatında partneriyle uyumsuzluk yaşamaktadır. Partnerinin yaşam hızı, daha hızlı yaşamak istemesi hatta daha fazla maddi kaynaklara ihtiyaç duyması durumunda rüya sahibi rüyasında okula geç kaldığını görebilir.


Bu tip rüyalarda aslında bilinçsiz zihin rüya sahibine bir şey için çok yavaş olduğunu göstererek yetersizlik duygusu oluşturmaktadır. Rüyalar aleminde kişinin zamanı okula yetişmek için az gelse de gerçek yaşamda maddi kaynakları ya da potansiyeli yaşamına uyumsuz olabilir. Çünkü, yaşam kendisinden daha hızlı koşmasını (daha fazla kazanması, ya da daha fazla yeteneğe sahip olmasını) beklemektedir.


Menopoz döneminde kadınlar için bu rüya genellikle yaşlanma korkusu mesajıdır. Genellikle bilinçsiz zihnin bir şey için çok geç olduğunu düşündüğü zamanlarda görülen okula geç kalma rüyaları bu yaşlardaki kadınlar için menopoz dönemi korkularının yansıması olabilir. Bu rüya aynı zamanda evlilik yaşının geçtiğini düşünen bir kadın tarafından da sık sık görülebilir. Bilinçsiz zihin aslında bu rüyaları bir acele etme dürtüsü içinde olduğu için rüya sahibine göstermektedir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page