top of page

Rüyada okulun yıkılması

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şok

 • Kaos

 • Kriz

 • İflas

 • Yıkım

 • Kargaşa

 • Travma

 • Tehlike

 • Kargaşa

 • Çatışma

 • Yok oluş

 • Boşanma

 • Vedalaşma

 • Başarısızlık

 • Ani değişim

 • Rahatsız olmak

 • Güvenin sarsılması

 • İstikrarın sarsılması

Rüyada okulun yıkıldığını görmek ne anlama gelir?

Rüyada bir binanın yıkılması genellikle beklenmedik gelişmeler, kaos, kargaşa ve istikrarımızı tehlikeye sokacak değişimlerin alametidir. Fakat okul rüyaları yaşamımızın daha çok eğitim ve kariyer bölümlerine dokunurlar. Dolayısıyla, rüyada bir okulun yıkılması eğitim ve kariyere yönelik ani değişimlerin ve istikrarın sarsılmasının işaretidir.


Rüyada okulun yıkılması aynı zamanda iş ve kariyer konularda zihinsel ya da ruhsal olarak özümüzü sallayacak bazı durumlarla karşı karşıya kalmanın habercisidir. Rüyadaki okul aslında kariyer yaşamımızda kendimiz için inşa ettiklerimiz, duvarlar ise sınırlarımızdır. Bir okulun ve duvarlarının yıkılması için bu sınırların güvensiz hale gelmesi ve kendimizi korumasız hissetmeyi sembolize eder. Bu tip rüyalar bazen iş yaşamında belirsizlikler ya da işsizlik korkusunun yansıması olabilirler.

Rüyada okulun yıkıldığını görmek

Okulun yıkıldığını gördüğümüz rüyalar genellikle kariyerle ilgili korkularımıza vurgu yaparlar. Tam olarak güvenli ve rahat olduğumuzu düşündüğümüzde evren bizim için kariyerde bir şeyleri yıkacak enerjiyi gönderebilir. Evren yıkıcı ve acımasızdır fakat onun bu yıkıcılığı yeni bir döngünün başlaması için gereklidir. Tıpkı yaşamımıza yeni bir şeyi sokabilmek için eskiyi tamamen yok etmemiz gerektiği gibi. Yaşamımızda da bir yenilik istiyorsak öncelikle o yeniliğin girişine yol açmalıyız. Okulun yıkıldığını gördüğümüz rüyalar genellikle iş ve kariyerle ilgili radikal değişimlere atıfta bulunurlar. Bu rüyalar bize “yaşamına bir şeyler giriyor, bunun için eskiyi yok ediyor” diyen rüyalardır.


Rüyada yıkılan okul bazen kariyerde kendimiz için inşa ettiğimiz eski düşünce sistemleri, zihinsel ya da ruhsal durumumuzun artık kendi kendini imha edeceği bir noktaya vardığımızı sembolize eder. Bir başka deyişle, değişime ve dönümüşe uğruyorsunuz. Eski olanların gidişine yol açıp kendiniz için yepyeni bir sistem kuruyorsunuz. Belki de yeni bir bakış açısı kazanıyor ve eski bakış açınızla vedalaşıyorsunuz.

Bir okulun yıkıldığını gördüğümüz rüyalar bize yaşamda ilerlemenin en iyi yolunun bir yapının kendi kendini imha etmesine izin vermek olduğunu hatırlatırlar. Değişime direnmektense değişimin yaşamınıza girmesine izin verin, hatta sizden bir şeyleri alıp götürmesine de. Değişim her ne kadar ansızın kapıyı çalsa ve acı verici olsa da döngüsel bir gerekliliktir. Bu yıkıma yalnızca teslim olun ve yıkımın olmaması için direnmeyin. Evren sizden aldığının yerine size yenisini mutlaka verecektir.


Bir okulun yıkıldığını gördüğümüz rüyalar mutlaka bizim için bir tavsiye getirir. Aslında rüyada okulun durumu kariyerdeki durumumuzdur. Okul eski, kırık dökük ya da harabe ise belki de eskimiş düşünce sistemlerine ya da artık kariyerinizde size hizmet etmeyenlerle vedalaşma zamanınız gelmiş. Tek ihtiyacınız olan radikal değişimler ya da güncelleme olabilir. Yepyeni bir bakış açısı kazanacağınız bir sürece giriş sizin için tek çıkar yol. Çünkü, eskisi artık size hizmet etmiyor.

Bir okulun yıkıldığını gördüğümüz rüyalar aslında sanıldıkları kadar olumsuz olmayabilirler. Bu rüyalar genellikle kariyerde bir sonun başlangıcı noktasına işaret ederler. Daha dengesiz bir dünyadan ya da yaşam tarzından daha dengeli ve güzel bir yaşam tarzına geçiyor olabilirsiniz. Bunun için eski sistemi tamamen yıkıp yok etmeli ve yeni sisteme yol açmalısınız. Şu anda bu durumu “kayıp vermek” olarak görebilirsiniz. Fakat bu bir kayıp değil yalnızca evrenin bir temizlik operasyonu. Evren sizi bir şeylerden kurtarıyor ve yeni bir yola sokuyor.


Rüyada yıkılan okul aslında bizim metaforik kariyer birikimlerimizdir ve geçmişte kendimiz için inşa ettiklerimizin sembolüdür. Okulun durumu yaşamda kendimizi nasıl gördüğümüzü, duvarları ise kendimizi dış tehlikelere karşı ne kadar korunmalı hissettiğimizi gösterir. Duvarlar aynı zamanda yaşamdaki kırmızı çizgilerimiz ve bireyselliğimiz ve toplumsallığımız arasındaki sınır çizgileridir. Sahip olduklarınızın ne kadar güvencede olduğunu düşünüyorsanız rüyadaki duvarlar bilinçaltınız tarafından o kadar kalın inşa edilir. İnce duvarlar genellikle kendini güçsüz ya da savunmasız hissetme metaforudur.


Rüyada yıkılan bir okulun yıkılmaması için çaba sarfetmek bazen iş ve kariyerle ilgili konularda değişime direnmek bazen de bir şeylerin sonunu reddetmekle ilgilidir. Bazen kariyerde büyüme ve değişim kaçınılmazdır fakat değişim dönüşümü gerektirir. Dönüşümün olabilmesi için de başlayan bir şeylerin sona ermesi ve yeniden başlatılması gerekir. Okulun yıkıldığını gördüğümüz rüyalar da bu dönüşümden rahatsız olduğumuzu gösterir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page