top of page

Rüyada ölmüş ağabeyi görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Bitiş

 • Geçiş

 • Milat

 • Değişim

 • Dönüşüm

 • Başkalaşım

 • Kurtulmak

 • Çope atmak

 • Vedalaşmak

 • İçsel temizlik

 • Devir açmak

 • Devir kapatmak

 • Kişisel dönüşüm

 • Döngüsel tamamlanma

Rüyada ölmüş ağabeyi görmek ne anlama gelir?

Ölmüş ağabeyimizi gördüğümüz rüyalar yaşamımızın bir önceki evreleriyle ilgili bilgi getirir. Bu rüyalarda ağabeyimizle aramızda ne geçtiğine ve rüyanın senaryosuna odaklanmalıyız. Ağabeyiniz size bir şey mi veriyordu? O halde hala geçmişinizden alacaklısınız. Yaşamınızdaki kapanmış konulara odaklanın. Hala size verilmesi gereken ne var? Ağabeyiniz sizden bir şey istiyorsa bu yorumu tam tersine çevirmeniz gerekiyor. Geçmişin sizden alacağı var!


Ölmüş ağabey ya da diğer ölmüş kişiler sona ermiş ve dünyevi enerjiden kopmuş her şeyi sembolize edebilir. Bu durum semboller dilinde en güzel tarotun ölüm kartıyla anlatılır. Ölüm kartında güneşin önündeki sütunlar yeniden doğuş sürecinde kazanılan karakteri sembolize eder. Kartta resmedilmiş yerde yatan bir ölü ve onun için ağlayan figürler, döngüsel tamamlanmanın işareti olan bir ay sembolü ve dünyevi bedenin kalıntılarını sembolize eden bir iskelet figürü belirir. Hepsinden önemlisi kartın sayısı ölümün temsilcisi 13 sayısıdır ve ölüm kartı zodyakta akrep burcu tarafından yönetilir. Bu karta dikkatle baktığınızda rüyalar alemi ve semboller dilindeki ölümü aslında fiziksel ölümden çok farklı olarak yalnızca bir vedalaşma olduğunu göreceksiniz. Rüyalarımızda karşımıza çıkan ölmüş ağabeyimiz ya da diğer ölmüş kişiler de aslında vedalaştıklarımız fakat hala kalıntılarıyla yaşadığımız her şeyin işareti olabilir.

Rüyada ölmüş ağabeyin görülmesi

Ölmüş ağabeyimiz ya da yaşamımızdaki diğer ölmüş kişiler rüyamıza misafir olduklarında bize yaşamımızdaki kapanmış sayfalardan ya da tükenmiş enerjilerden haber getirirler. Rüyalar alemi ve semboller dilindeki ölüm aslında fiziksel alemdeki ölümden oldukça farklıdır. Bu tip rüyalar “bir önceki yaşamla bağını koparmış olma” teması ile yüklüdürler. Dolayısıyla, ölmüş ağabeyinizin rüyamızda görünmesi bize geçmiş yaşam tarzlarımızdan ya da hayatımızdaki kapanmış sayfalardan haber getirir.


Rüyada ölmüş ağabey, iskelet ya da ölmüş kişilerin vücutları aslında yaşamımızdan ayrılmış olan fakat hala hayatta kalan kısımlarını sembolize eder. Yaşamımızdan ayrılmış olmalarına rağmen bizimle kalan şeyler bazen fiziksel alemde var olmamasına rağmen ruhsal ya da psikolojik boyutta var olanlardır. Bazen ölmüş ağabey rüyaları bize “artık vedalaş” mesajı getiren rüyalardır. Rüyalar alemindeki ölmüş ağabey ya da ölmüş kişi aslında fiziksel alemde bitmiş bir iştir. Fakat, bu kişilerin rüyada tekrar beliriyor olması aslında kapanmış olmasına rağmen bilinçaltımızda hala açık tuttuğumuz bazı sayfalar olduğunu hatırlatır.

Rüyadaki ölmüş ağabey ya da diğer ölmüş kişiler yaşamımızdaki bir önceki evreden haber getiren arketiplerdir. Ölü kişiler fiziksel aleme ait değillerdir, dolayısıyla geldikleri yer daima ruhlar alemi ya da bir “yok oluş öncesi” zamanıdır. Bu tip rüyaları gören kişilerin kendine sorması gereken soru: yaşamımda kapanmış olmasına rağmen bilinçaltımda açık tuttuğum sayfalar hangileridir?


Ölmüş ağabeyinizi gördüğümüz rüyalar bazen bize geçmişi artık arkamıza almamız konusunda uyarı getiren rüyalardır. Belki de geçmişiniz hala peşinizi bırakmıyor. Fakat, asla unutmamanız gereken şey şudur: sürekli dikiz aynasına bakarak araba süremezsiniz. Yaşamda ilerlemek istiyorsanız geçmişe arkanıza almayı öğrenin. Ölmüş ağabeyiniz aslında rüyanızda size geçmişe set çekmenizi hatırlatmak amacıyla belirmiş bir arketip olabilir.

Semboller dilinde ölüme dair her şey Plüton gezegeninin yönetimi altındadır. Aslında rüyadaki ölmüş ağabey bize plütonun enerjisini getirir ve döngüsel olarak tamamlanmış bir şeylere atıfta bulunur. Rüyanızda ölmüş ağabeyinizi gördüyseniz kendinize “yaşamımda tamamlanmış olan nedir?” sorusunu sormalısınız. Belki de tamamlanmış ve rafa kaldırılması gerekne bir şeyler yaşamınızda hala yer kaplamakta ve sizi yormaktadır. Rüyada karşılaştığınız her arketip bilinçaltınızda bir hacme sahiptir ve size bir mesaj getirir. Sona ermiş olsalar bile yaşamınızda yer kaplayan bir şeyler olup olmadığına dair bir sınama yapma zamanı gelmiş olabilir.


Rüyadaki ölmüş ağabey ya da diğer ölmüş figürler yaşamınızdaki sağlıksız bağlardan kurtulmanızı önerirler. Bu rüyalar yıpranmış, çürümüş ya da fiziksel alemde geçerliliğini yitirmiş olmasına ragmen yaşamınızda tuttuğunuz ve size yük olan bir şeylerin varlığına atıfta bulunurlar. Belki de yaşamınızda artık size hizmet etmeyen bir şeylerle vedalaşma vaktiniz gelmiş.

Rüyada ölmüş ağabey ayrıca manevi dönüşümü tamamlanmış ve bitmiş her şeyi sembolize ediyor olabilir. Belki de artık sizin için eskiyle vedalaşma ve yeniyi kucaklamanın zamanı gelmiş. Dönüşüm, gelişim ve ilerleme için gereklidir. Dönüşüm için gerekli olann ise geçmişle bağları koparmaktır. Rüyanızda ölmüş olmasına rağmen var olan ağabeyiniz hala kendinizi ayrıştıramadığınız geçmişle olan bağlarınızı sembolize eder. Bir şeyleri, artık geçmişe almanın zamanı gelmiş!


Son olarak, ölmüş ağabey rüyaları yaşamımızda artık “ölmesi” gereken bir şeylerin hala yaşatıldığına atıfta bulunur. Yeni bir sürümü yükleyebilmeniz için eski sürümü kaldırmanız gerekir. Belki de değişim sizin için kapıyı çalmakta, fakat yalnızca eskiyle vedalaştığınızda yaşamınıza girecek. Sürekli ölmüş ağabeyinizi rüyanızda görüyorsanız bu yorum daha da keskinleşir. Artık bazı şeyleri kabullenmenin ve geçmişte bırakmanın zamanı gelmiş demektir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page