top of page

Rüyada ölmüş teyzeyi görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Geçiş

 • Milat

 • Değişim

 • Dönüşüm

 • Kurtulmak

 • Başkalaşım

 • Çope atmak

 • Vedalaşmak

 • İçsel temizlik

 • Devir açmak

 • Devir kapatmak

 • Kişisel dönüşüm

 • Döngüsel tamamlanma

Rüyada ölmüş teyzeyi görmek ne anlama gelir?

Rüyada gördüğümüz ölmüş teyze manevi dönüşümü tamamlanmış ve bitmiş her şeyi sembolize ediyor olabilir. Belki de artık sizin için eskiyle vedalaşma ve yeniyi kucaklamanın zamanı gelmiş. Dönüşüm, gelişim ve ilerleme için gereklidir. Dönüşüm için gerekli olann ise geçmişle bağları koparmaktır. Rüyanızda ölmüş olmasına rağmen var olan teyzeniz hala kendinizi ayrıştıramadığınız geçmişle olan bağlarınızı sembolize eder. Bir şeyleri, artık geçmişe almanın zamanı gelmiş!


Ölmüş teyze rüyaları sona ermiş ve dünyevi enerjiden kopmuş her şeyi sembolize edebilir. Bu durum semboller dilinde en güzel tarotun ölüm kartıyla anlatılır. Ölüm kartında güneşin önündeki sütunlar yeniden doğuş sürecinde kazanılan karakteri sembolize eder. Kartta resmedilmiş yerde yatan bir ölü ve onun için ağlayan figürler, döngüsel tamamlanmanın işareti olan bir ay sembolü ve dünyevi bedenin kalıntılarını sembolize eden bir iskelet figürü belirir. Hepsinden önemlisi kartın sayısı ölümün temsilcisi 13 sayısıdır ve ölüm kartı zodyakta akrep burcu tarafından yönetilir. Bu karta dikkatle baktığınızda rüyalar alemi ve semboller dilindeki ölümü aslında fiziksel ölümden çok farklı olarak yalnızca bir vedalaşma olduğunu göreceksiniz. Rüyalarımızda karşımıza çıkan ölmüş teyzemiz ya da diğer ölmüş kişiler de aslında vedalaştıklarımız fakat hala kalıntılarıyla yaşadığımız her şeyin işareti olabilir.

Rüyada ölmüş teyzenin görülmesi

Ölmüş teyze rüyaları aynı zamanda yaşamımızın bir önceki evresiyle ilgili bilgi getirir. Dolayısıyla, bu rüyalarda teyzemizle aramızda ne geçtiğine ve rüyanın senaryosuna odaklanmalıyız. Teyzeniz size bir şey mi veriyordu? O halde hala geçmişinizden alacaklısınız. Yaşamınızdaki kapanmış konulara odaklanın. Hala size verilmesi gereken ne var? Teyzeniz sizden bir şey istiyorsa bu yorumu tam tersine çevirmeniz gerekiyor. Geçmişin sizden alacağı var!


Ölmüş teyzemiz ya da yaşamımızdaki diğer ölmüş kişiler rüyamıza misafir olduklarında bize yaşamımızdaki kapanmış sayfalardan ya da tükenmiş enerjilerden haber getirirler. Rüyalar alemi ve semboller dilindeki ölüm aslında fiziksel alemdeki ölümden oldukça farklıdır. Bu tip rüyalar “bir önceki yaşamla bağını koparmış olma” teması ile yüklüdürler. Dolayısıyla, ölmüş teyzemizin rüyamızda görünmesi bize geçmiş yaşam tarzlarımızdan ya da hayatımızdaki kapanmış sayfalardan haber getirir.

Rüyada ölmüş teyze, iskelet ya da ölmüş kişilerin vücutları aslında yaşamımızdan ayrılmış olan fakat hala hayatta kalan kısımlarını sembolize eder. Yaşamımızdan ayrılmış olmalarına rağmen bizimle kalan şeyler bazen fiziksel alemde var olmamasına rağmen ruhsal ya da psikolojik boyutta var olanlardır. Bazen ölmüş teyze rüyaları bize “artık vedalaş” mesajı getiren rüyalardır. Rüyalar alemindeki ölmüş teyze ya da ölmüş kişi aslında fiziksel alemde bitmiş bir iştir. Fakat, bu kişilerin rüyada tekrar beliriyor olması aslında kapanmış olmasına rağmen bilinçaltımızda hala açık tuttuğumuz bazı sayfalar olduğunu hatırlatır.


Rüyadaki ölmüş teyze ya da diğer ölmüş kişiler yaşamımızdaki bir önceki evreden haber getiren arketiplerdir. Ölü kişiler fiziksel aleme ait değillerdir, dolayısıyla geldikleri yer daima ruhlar alemi ya da bir “yok oluş öncesi” zamanıdır. Bu tip rüyaları gören kişilerin kendine sorması gereken soru: yaşamımda kapanmış olmasına rağmen bilinçaltımda açık tuttuğum sayfalar hangileridir?

Ölmüş teyzemizi gördüğümüz rüyalar bazen bize geçmişi artık arkamıza almamız konusunda uyarı getiren rüyalardır. Belki de geçmişiniz hala peşinizi bırakmıyor. Fakat, asla unutmamanız gereken şey şudur: sürekli dikiz aynasına bakarak araba süremezsiniz. Yaşamda ilerlemek istiyorsanız geçmişe arkanıza almayı öğrenin. Ölmüş teyzeniz aslında rüyanızda size geçmişe set çekmenizi hatırlatmak amacıyla belirmiş bir arketip olabilir.


Tarot ve rüyaların semboller dilinde ölüme dair her şey Plüton gezegeninin yönetimi altındadır. Aslında rüyadaki ölmüş teyze bize plütonun enerjisini getirir ve döngüsel olarak tamamlanmış bir şeylere atıfta bulunur. Rüyanızda ölmüş teyzenizi gördüyseniz kendinize “yaşamımda tamamlanmış olan nedir?” sorusunu sormalısınız. Belki de tamamlanmış ve rafa kaldırılması gerekne bir şeyler yaşamınızda hala yer kaplamakta ve sizi yormaktadır. Rüyada karşılaştığınız her arketip bilinçaltınızda bir hacme sahiptir ve size bir mesaj getirir. Sona ermiş olsalar bile yaşamınızda yer kaplayan bir şeyler olup olmadığına dair bir sınama yapma zamanı gelmiş olabilir.

Rüyadaki ölmüş teyze ya da diğer ölmüş figürler aynı zamanda yaşamınızdaki sağlıksız bağlardan kurtulmanızı önerirler. Bu rüyalar yıpranmış, çürümüş ya da fiziksel alemde geçerliliğini yitirmiş olmasına ragmen yaşamınızda tuttuğunuz ve size yük olan bir şeylerin varlığına atıfta bulunurlar. Belki de yaşamınızda artık size hizmet etmeyen bir şeylerle vedalaşma vaktiniz gelmiş.


Son olarak, ölmüş teyze rüyaları yaşamımızda artık “ölmesi” gereken bir şeylerin hala yaşatıldığına atıfta bulunur. Yeni bir sürümü yükleyebilmeniz için eski sürümü kaldırmanız gerekir. Belki de değişim sizin için kapıyı çalmakta, fakat yalnızca eskiyle vedalaştığınızda yaşamınıza girecek. Sürekli ölmüş teyzenizi rüyanızda görüyorsanız bu yorum daha da keskinleşir. Artık bazı şeyleri kabullenmenin ve geçmişte bırakmanın zamanı gelmiş demektir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page