top of page

Rüyada ölülerin dirilmesi

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Son

 • İnkar

 • Tehlike

 • Korkular

 • Pişmanlık

 • Gerçek dışı

 • Negatif enerji

 • Algı yanılması

 • Enerjinin tükenmesi

 • Gerçekte var olmayan

 • Kaynakların tükenmesi

 • Sonun kabullenilememesi

 • Bir türlü kapanmayan mesele

 • Geçmiş hesapların tekrar açılması

Rüyada ölülerin dirildiğini görmek ne anlama gelir?

Ölülerin dirilmesi rüyaları genellikle fiziksel alemden kopukluk metaforudur. Tıpkı fiziksel dünyaya ait olmayan ölülerin bu dünyaya tekrar dönüşü gibi rüyasında ölülerin dirildiğini gören de fiziksel boyutta bitmiş bir şeyleri canlandırmaya çalıştığının farkında değildir.

Ölülerin dirildiği rüyalar genellikle uyarı rüyalarıdır ve bize artık bir şeylerin bittiği konusunda uyarı getirirler. Özellikle rüyasında sürekli ölülerin dirildiği kişiler bazı gerçekleri (bir şeylerin artık bittiğini) kabul ettikleri gün bu rüyaları tekrar tekrar görmeyi bırakacaklardır. İnsan zihni ve bilinçaltı aslında kapanmış olduğu halde zihinsel boyutta kapatılmamış her şeyi rüya sahibine ölü ya da zombi gibi “bu dünyada daha önce yaşamışlar” olarak göstermektedir. Yaşamınızda biten ne varsa zihinsel anlamda da bu sonu kabul edin ve geçmişe bir set çekin.

Alternatif olarak ölülerin dirildiği rüyalar bazen yaşamımızsa hiç açılmadan kapanmış sayfalara işaret edebilirler. Sizin için fiziksel boyutta neyin “ölü” ya da “var olmayan” olduğunu anlamaya çalışın ve onu ortadan kaldırın. Belki de ilişki olarak algıladığınız şey hiçbir zaman partnerinizin gözünde bir ilişki değildi. Bir algı yanılması içerisinde bocalıyor ve var olduğunu sandığınız şeylerin aslında var olmadıklarının farkına varıyor olabilirsiniz.

Rüyada ölülerin dirildiğini görmek

Rüyada dirilen ölüler bazen pişmanlık simgeleridir. Belki de geçmişte bir hata yaptınız ve bir şeylerin son bulmasına yol açtınız. Bilinçaltınız bitirdiğiniz için pişman olduğunuz her şeyi size rüyanızda bir “ölü” kılığında gösteriyor olabilir. Bir ilişkinin bitmesine mi sebep oldunuz? Belki sizin ilişkiniz ya da başka bir ilişki. Ya da birinin yuvasını yıktınız ve bundan dolayı pişmanlık duyuyorsunuz. Kim bilir birinin işini kaybetmesine sebep olmuş da olabilirsiniz. Hatta bir fırsatı kaçırmış ve bir daha asla yakalamanız mümkün değil. Geçmişte bitmiş fakat zihninizde yargılamasını bitirmediğiniz her şey rüyada karşınıza çıkan “dirilen ölü” arketipidir.

Rüyada ölülerin mezardan çıkması:

Rüyada mezardan çıkan ölüler bitmiş ve tükenmiş olmalarına karşın yaşamınızda tutarak kendinize zarar verdiğiniz uyarısıdır. Bu rüyayı özellikle sürekli görenler aslında hangi sayfaların bir daha açılmamak üzere kapandığını anlar ve bu sayfaları zihinlerinde de kapatırlarsa bir daha ölülerin mezardan çıktığı rüyaları görmezler. Kendinize sormanız gereken sorular: sona erdiği halde yaşamımda tuttuğum şey nedir? Yaşamımın hangi alanında temizlik yapmalı ve neleri çöpe atmalıyım. İşte bu temizliği yaptığınız zaman mezardan çıkan ölüler rüyalarını da görmeyi bırakırsınız.

Rüyada mezardan çıkan ölüler görmek aynı zamanda artık kullanılmaz hale gelmiş, demode olmuş, enerjisi tükenmiş ve işe yaramayan her şeyin temsilcisi olabilir. Bu rüyayı gören kişi artık bir şeylerin sonunun geldiğini ve bir sayfanın kapanarak yerine yeni bir sayfa açmanın zamanı geldiğini anlamalıdır. Eski çalışma yöntemleri, stratejiler ya da düşünce sistemleri demode olmuş ve bunların çöpe atılıp yeniliklerin benimsenmesi gerekmektedir. Bir işveren rüyasında ölülerin mezardan çıktığı rüyaları sürekli görüyor ise güncelleme yoluna gitmeli iş yerinde radikal değişimler yapmaya ve bazı yenilikleri getirmeye artık mecburdur. Bu rüya bazıları için eski dünya düzeninin sona erip yeni dünya düzeninin geldiğinin hatırlatıcısıdır.

Rüyada ölülerin mezardan çıkması bazen insan kaynaklarının, enerjinin ya da paranın tükenmesiyle alakalıdır. Ya da bazıları için iflas korkusu veya kaynakların tükenmesine karşı duyulan endişenin bilinçaltına yansımasıdır. Aslında rüyasında ölülerin mezardan çıktığını gören kişi gerçek hayatta ihtiyacı olan enerjiyi ya da kaynağı bulamamaktan korkan kişidir. Kimileri için rüyada mezardan çıkan ölüler tüm çarelerin tükenmesi ve tüm çıkış yollarının kapanması dolayısıyla bir yolun sonuna gelindiği endişesinin dışa yansımasıdır.

Rüyada mezardan çıkan ölüler bazen çıkmaz sokakların, olmayacak işlerin ya da sonu kötü bitecek her şeyin temsilcisi olabilir. Bazıları için bir işe başlarken rüyada mezardan çıkan ölüleri görmek olmayacak bir şeye amin demeye çalışmaya karşı uyarıdır. Rüyada çok fazla ölü gören ve bu ölülere bakan kişi aslında kendine bir umut ışığı ya da çıkış yolu arayan kişidir. Bu ölülerden her biri rüya sahibi için bir çıkmaz sokağı ya da sonu gelmiş bir şeyi temsil eder.

Rüyanızı yazın:

bottom of page