top of page

Rüyada ormanda kaybolmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Kaos

 • Zorluk

 • Korku

 • Karanlık

 • Belirsizlik

 • Karmaşa

 • Kopukluk

 • Bilinmezlik

 • Güvensizlik

 • İç huzursuzluk

 • Kafa karışıklığı

 • Konfor alanının dışı

 • Zorlu bir dönemden geçiş

 • Netlik kazanmamış durumlar

Rüyada ormanda kaybolmak ne anlama gelir?

Ormanda kaybolduğumuz rüyalar gerçek doğamız ve mevcut durumumuz arasındaki kopukluğu sembolize eder. Bir başka deyişle yaşam tarzımız ile kimliğimiz arasında bocaladığımız zamanlarda bu tür rüyaları görmemiz mümkündür. Yaşamımızda bir denge sorunu, bize uymayan bir şey ya da bizi mutsuz eden bir unsur olduğunda rüyamızda ormanda ya da bir yerde kayboluruz.


Genellikle ormanda kaybolma rüyaları koşullarınız konusundaki yanılsamalarınızı temsil eder ve geçmiş deneyimlerinize dayanarak, şimdiki zamanınıza ve geleceğinize korku yansıttığınızda ortaya çıkar. Duygusal anlamda sıkıntılı ve kararsız kaldığınız bir dönemdeyseniz bu rüyayı görebilirsiniz. Kendinizi bilinçli ya da bilinçaltı düzeyde kararsızlık çıkmazında ve negatif duyguların etkisi altında bulabilirsiniz. Ormanda kaybolma rüyaları aynı zamanda bu karanlığı etkisiyle önünüzü göremediğinizi söyler.

Rüyada ormanda kaybolduğunu görmek

Ormanda kaybolduğunuz bir rüya aynı zamanda içgüdülerinizi ihmal etmiş olabileceğinizi gösterir ve size tekrar öz doğanıza çağırır. İç ve dış dünyanız arasında bir kopukluk yaşıyor olabilirsiniz. Şu anda yaşadığınız sorunların temelinde bu kopukluk yatmakta. Eğer rüyanızda bir ormanda kaybolduğunuzu gördüyseniz kendinize daha derin bakmanız gerektiğini artık anlamalısınız. Bazen dış dünyada aynı döngü veya aynı problemle karşılaşmaya devam edersiniz. Bunun sebebi bir sorunun iç dünyanızda çözülmesininn gerekli olmasıdır. Çözümü dışarda ararsanız aynı sorunlarla tekrar karşılaşmanız kaçınılmazdır.


Kaybolma ile ilgili rüyalar aynı zamanda gizemli güçlerin yaşamınızda yön belirsizliğine yol açtığına işaret eder. Kafanızı karıştıran birileri ya da bazı olaylar olabilir. Bu sıralarda kötü şansa sahip olabilirsiniz fakat umutsuzluğa kapılmayın. Bunun geçici bir dönem olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Karanlıkta kaldığınızı ve yaşamda yönünüzü bulamadığınızı hissettiğinizde sezgilerinizi dinleyin. Bilinçaltınız sandığınızdan daha fazlasını biliyor ve size mutlaka yol gösterecektir. İçgüdüleriniz sizi her seferinde doğru limana sürükleyecektir.

Bir ormanda ya da başka bir yerde kaybolma rüyaları aynı zamanda ışıksız ve yönsüz kalmayı sembolize eder. Aynı zamanda içgüdüsel doğamızda kaybolmayı ve duygusal bunalımı temsil eder. Etrafımızdaki dünya algımız içgüdüsel dünyamızla uyum içinde olmadığında rüyamızda bir ormanda ya da başka bir yerde kaybolduğumuzu görebiliriz. Bu rüyalar ayrıca pozitif enerji eksikliği ya da bir amaca gidecek yönü tayip edememenin işareti olabilir. Şu anda belirli bir planınız olmayabilir ve gitmek istediğiniz yön yerine kendinizi evrene teslim etmiş olabilirsiniz. Fakat bu kesinlikle doğru bir seçim değil.


İçgüdüsel doğamız rüyalarımızla ortaya çıkar ve bilinçaltı bize rüyalarımızla mesaj vermeye çalışır. Bir ormanda kaybolma rüyası da aynı şekilde biz bilinçaltı aracılığıyla mesaj vermeye çalışır ve yaşamdaki döngüsel tamamlanmalar esnasında bir yerde kısır döngüde kaldığımızın altını çizer. Rüyalar genellikle içgüdüsel mesajlar verirler. Bir ormanda kaybolduğumuz rüyanın da içgüdüsel mesajını anlayabilmek için bu rüyanın ince ayrıntılarına dikkat etmeliyiz. Rüyada ormanda kimle kayboldunuz? Rüyadaki arketipler yaşamınızda size kimi ya da neyi anımsatıyor?

Kaybolmakla ilgili rüyalar bazen bir anksiyete belirtisi olabilir. Fakat, rüyanızda kaybolduğunuz koşullar yaşamın neresinde neyi kaybettiğiniz konusunda ufak ipuçları veriyor da olabilir. Sembolik olarak bu rüyaların her ayrıntısı büyük önem taşımaktadır ve bazen geçmiş ya da bugüne yönelik hatırlatıcı mesajlar içermektedirler. Örneğin, kaybolduğunuz orman büyükannenizin evine giden yola mı benziyordu? Belki de büyükannenizle ilgili bir meselenin gündeme gelmesi ya da o hayattayken başlayan bir meselede şu anda çıkmaza girmiş olabilirsiniz.


Ormanda kaybolduğumuz rüyalardaki bilinçsiz tutumumuz aslında uyanık yaşamımızdaki bilinçli tutumumuzla benzerlikler gösteriyor olabilir. Rüyada ormanda karşınıza ne çıktıysa ya da hangi arketiplerle bilinçaltınız size bu kaybolma senaryosunu çizdiyse her ayrıntıya dikkat edin. Bu senaryonun ve tüm arketiplerin aslında yaşamınızda birini ya da bir olayı temsil ettiğini göreceksiniz. Rüyalarda yaptığımız tüm geziler ve yolculuklar (bir ormanda kaybolma rüyası da buna dahil) aslında yaşamda yerimizi bulmakla ilgilidir. Kendimizi yaşamda nerede görüyorsak rüyalarımızda da orada görürüz. Eğer bir ıssız ormanda kaybolduysak belki de yaşamda bir sorunla boğuşurken tamamen yalnız başımıza kalırız ve çevremizde bize yardım edecek hiç kimseyi bulamayız. Ormanda bize saldıran bir hayvan ya da can sıkıcı arketipler ise bu yolculukta karşılaşacağımız hız azaltıcılar ya da engellerdir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page