top of page

Rüyada örümcek ağı görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Gizem

 • Tuzak

 • Aldatıcı

 • Yetenek

 • Düşman

 • Korkular

 • Korkmak

 • Ürkütücü

 • Yaratıcılık

 • Dedikodu

 • İçsel güçler

 • Gizli güçler

 • Etkili bir kadın

 • Annelik güdüsü

 • İstenmeyen kişi

 • Rahatsızlık duymak

 • Kapana kısılma korkusu

 • Halledilmesi gereken işler

 • İçimizde büyüttüğümüz korkular

Rüyada örümcek ağı görmek ne anlama gelir?

Rüyada örümcek ağı görmek ya da örümcek ağına takılmak yaşam yolculuğunuzda bir noktada takılıp kalma metaforudur. Bir örümceğin ağı saçtan otuz kat daha incedir genellikle önünüzdeki tuzak ya da engeli göremediğiniz gerçeğini temsil edebilir.

 

Örümcekler genellikle sadece bir şeyler yapmak ve avlarını yakalamak için ipek ağ kullanır. Bu rüyada oldukça ilginç anlamlara gelebilir. Çünkü rüyadaki ağ belki de kendi kendinize bilinçsizce oluşturduğunuz bir görünmez ağdır ya da bu ağ bazı alışkanlık döngülerinin sonucu olarak evren tarafından sizin için örülmüştür. Öyle bir yaşam tarzı benimsemişsiniz ki kendi tuzak ağınız kendiniz için örülmüş. Bu ne anlama mı gelir? Bunu yalnızca siz bilebilirsiniz. Bir kişinin kendi ağını örmesi bazen geçmişte kendisi için hiçbir şey yapmamasına eş değerdir. Bir şeyler ekip bugün ektiklerinizi biçmek yerine geçmişte zamanı boş işlerle kullanarak kendiniz için bir ağ örmüş olmanız olasılığı var.

Rüyada örümcek ağına dolanmak

Peki örümcek ağlarından neden bu kadar korkarız? Çok ince ve gizemli olmalarından dolayı mı? Oysaki örümceklerin ördükleri ağlar manevi düzlemde değillerdir fakat o kadar ince örülmüşlerdir ki bize gizemli gelirler. Bu yüzden rüyada gördüğünüz örümcek ağı “görünmeyen” ya da sizin için çok zor algılanan bir tuzak ya da tehlike sembolüdür. Bazılarımızın bu ağlardan dolayı dehşete düşmesinin sebebinin onların manevi düzlemde yer aldığını algılamasıdır.

 

Örümcek ağı rüyalarında iki ana tema bulunur: 1- sabır 2- avını beklemek. Bu rüyayı gören kişi bir amacı elde etmek için (avı yakalamak) çok büyük bir sabırla kendi hayatında bir şey inşa eder (örümcek ağını).

 

Rüyada örümcek ağı bazıları için bir tuzak anımsatıcısıdır. Fakat “tuzak” kelimesi aslında rüya sahibi için çok farklı anlamlara geliyor olabilir. Buradaki örümcek ağının temsil ettiği tuzak acaba rüya sahibinin bir amacı yakalamak için kendi ördüğü ağ mıdır? Yoksa rüya sahibinin gizli düşmanlarının onun için ördüğü ağ mıdır? Rüyayı gören kişi ne hissettiğine bağlı olarak öncelikle bu örümcek ağının tam olarak kime ya da neye karşı örüldüğünü anlamaya çalışarak bu rüyayı yorumlamalıdır. Genellikle örümcek ağları çok ince, şeffaf ya da görünmez tuzaklardır ve bu yüzden kişinin hayatında da yine bu şekilde zor fark edilecek tehlike ve tuzaklara işaret edebilirler.

Rüyada örümcek ağı aynı zamanda “kapana kısılmaktan korkmak” metaforuyla ilişkilidir. Bu rüyanın sahibi birilerini onu bir tuzağa çekmeye çalıştığını düşünüyor olabilir. Bazen rüyadaki örümcek ağı karmaşık işler ya da karmaşık durumları temsil eder. Karışmış ya da dolanmış bir örümcek ağı kaderde ilerlemek için öncelikle çözülmesi gereken bazı sorunlar olduğundan haber verir. Örümcek ağı aynı zamanda yaşam alanı ya da hayatın sadece bir alanını temsil eder. Bu yüzden karışmış, dolaşmış ya da düzgün olmayan bir örümcek ağı hayatın bir alanında işlerin yolunda gitmemesi ve bazı radikal kararların alınması gerektiği konusunda bizi uyarır.

 

Rüyada örümcek ağı görmek tüm bunların yanı sıra yaratıcılık ve inşa etme ikilisini bir araya getirir. Tıpkı bir örümceğin bu ağı yaparken ipek kullanması gibi rüya sahibinin de elinde kedisi için yeni bir yaşam inşa etmek uğruna kullanabileceği materyaller ya da yetenekleri bulunmaktadır. Rüyasında kendini bir örümcek ağı yaparken gören ya da bir örümcek ağıyla uğraşan kişi aslında kendisi için faydalı bir şey üretir. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak için rüya sahibi nasıl bir ağ örüldüğüne ve bu ağa baktığında ne hissettiğine odaklanmalıdır. Çünkü rüyadaki bu örümcek ağı aslında kişinin yaratıcılığı ve bu yaratıcılıkla neler yapabileceği hakkında ipuçları sunar.

Rüyada örümcek ağına takılmak:

Rüyada örümcek ağına takılmak gizli ve görünmeyen bazı tuzaklara düşmek ya da gizemli durumlara kapılmaktır. Fakat bu rüyayı yorumlarken rüyanın senaryosuna ve sonucuna odaklanın. Ayrıca örümcek ağının yapısı ve sizi ne kadar zorladığını da yoruma dahil edin. Rüyada takıldığınız örümcek ağından sonunda kurtuldunuz mu? Yoksa rüyanın sonu dev bir örümceğe yem olmak mıydı? Eğer ağdan kurtulmayı başardıysanız büyük ihtimalle bir çözümü geleceğe ertelediniz. Her ne kadar kulağa ürkütücü gelse de rüyada ölmek bir sayfayı kapatmak bir işi bitirmektir. Bir örümceğe yem olup öldüyseniz en azından bir düşmana yenik düşer ve bir sayfayı kapatırsınız. Fakat kaçmayı başardıysanız büyük ihtimalle büyük bir soruna geçici bir çözüm buldunuz ve çözümü ertelediniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page