top of page

Rüyada örümcek öldürmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Kurtulmak

 • Rahatlamak

 • Galip çıkmak

 • Engel aşmak

 • Elimine etmek

 • Sorun çözmek

 • Rafa kaldırmak

 • Sınav kazanmak

 • Düşmanı yenmek

 • Gerilimi azaltmak

 • Çatışmayı önlemek

 • Zorlukların üstesinden gelmek

Rüyada örümcek öldürmek ne anlama gelir?

Örümcek rüyaları sağlıksız ve hoşnutsuz durumların işaretidir ve bu yüzden rüyada örümceği öldürmek her zaman iyiye alamettir. Bu rüyalar hane içinde yalanlar, çatışmalar, ihanetler ya da kötü alışkanlıklarla dolu bir yaşam sürüldüğüne de işaret edebilir. Bir başka deyişle, hanesinde örümcek gören  hanesinden bir şeyi çıkarmak zorunda olduğunu bilmeli.

 

Rüyada karşımıza örümcek olarak çıkan arketipler yaşam yolculuğumuzda karşılaşacağımız kapasitemizi zorlamayacak küçük düşmanlar ya da ufak tefek meseleler metaforlarıdır. Rüyasında örümcek gören kişi ertesi gün bazı can sıkıcı işlerle karşılaşır fakat örümcek öldürdüğümüz rüyalar bu meselelerin kökten çözümünü müjdeleyen rüyalardır. Eğer rüyanızda örümcek öldürüyorsanız sorunu halledeceksiniz.

 

Rüyada gördüğümüz örümcek ya da bizi irite eden her şey aslında yaşam yolculuğumuzda karşımıza çıkan bir engeli sembolize eder. Örümceği öldüren engeli ortadan kaldırır. Bu tip engeller bazen yaşamdaki çatışmalarımız, rekabet, gerilim hatta parasız kalmak bile olabilir. Fakat örümcek öldürdüğümüz rüyaların diğer büyük cüsseli hayvan öldürme rüyalarından farkı vardır. Örümcek, kapasitemizi fazla zorlamayacak ve aşılacak bir engeli sembolize eder. Bu rüyayı gördükten sonra ufak bir sorunla karşılaşırsanız endişelenmeyin. Bu sorun aşılamayacak bir sorun değil.

Rüyada örümcek öldürdüğünü görmek

Bazen rüyada öldürdüğümüz örümcekler içsel çatışmalara son vermenin işaretidir. Önemli bir konuda belki de nerede durduğunuz ya da ne yapmanız gerektiği belirsiz. Kafanızda soru işaretleri var. İçinizden bir ses bir şeye “evet” derken diğer bir ses “hayır” diyor. Bu durumu yaşıyorsanız rüyanızda örümcek görebilirsiniz. Eğer örümcekleri öldürüyorsanız bu çatışmaya son verip yaşam yolculuğunuza kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

 

Rüyada öldürdüğünüz örümceği eğer evinizde öldürdüyseniz bu rüya hane içinde istenmeyen durumlara ve çatışmalara son vereceğinizi müjdeler. Hanedeki örümcek daima çok yakınınızdaki sizi irite eden sorunlara ya da kişilere işaret eder. Örümceği öldürürseniz bir konuda ya haklı olduğunuzu kanıtlayacaksınız ya da bu çatışmalara son vereceksiniz. Rüyadaki “örümcek öldürme” eylemini yapan kişi bu çatışmayı aktif bir şekilde eline alarak çözen kişidir. Rüyanızda örümceği kimin öldürdüğüne odaklanarak bu rüyayı yorumlayın.

Örümcek öldürdüğümüz rüyalar aynı zamanda sinir bozucu işlerin nihayet ortadan kalkacağını müjdelerler. Çevrenizde sinir bozucu kişiler mi var? Sürekli ayak altında dolanıp işlerinizi mi engelliyorlar? Eğer bu durumu yaşıyorsanız rüyanızda örümcek görmeniz normal. Örümceği öldürmek daima bu duruma son vermek, galip çıkmak ya da sorunu çözmenin müjdecisidir. O halde rüyada örümcekleri öldürdüyseniz rahatlayın, yaşadığınız sinir bozucu durum sona erecek.

 

Örümcek rüyaları aynı zamanda iç huzursuzluk ve çatışma habercisi rüyalardır. Bu rüyalar bize huzur bozucu enerji getirirler. Örümceğin renginin siyah olması ve sevimsiz durması bu anlamı güçlendirir. Belki de bu sıralar gergin hissediyorsunuz ya da yanı başınızda çözülmeyi bekleyen bir sürü sorun ya da elinizin altında çok fazla iş var. Hangisine yetişeceğinizi şaşırdınız. Bu durumda rüyanızda örümcek görebilirsiniz. Örümceği öldürürseniz şanslısınız, her şey geçecek!

Örümcek gördüğümüz rüyalar ayrıca yaşamımızdaki temizlik ihtiyacına değinirler. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize sorun: Yaşamınızdan çıkarmanız gereken sağlıksız ve faydasız ne var? Nelerden kurtulmanız sizin için faydalı? Bu sorulara verdiğiniz cevaplardan sonra örümcek rüyanızı daha iyi anlayabilirsiniz. Yaşamınızda temizlenmesi gereken tüm unsurlardan arınmanız daha sağlıklı bir gelecek için önemli.

 

Rüyadaki örümcekler aynı zamanda yaşamınızdaki sağlıksız bağlardan kurtulmanızı önerirler. Bu rüyalar bize kendimizi kurtarmamız gereken zararlı alışkanlıklara ya da içine düştüğümüz karanlığa dokunur. Siyah renkli olmasından dolayı örümcek rüyaları yaşamımıza daima olumsuz enerji getirirler. Fakat örümceği öldüren bu enerjiden kendini kurtarmayı başarır.

 

Bazıları için örümcek öldürme rüyaları haklılığı kanıtlamak, karşı tarafın sesini kesmek ya da savunmaya çekilme alametidir. Rüyasında bir örümceği öldüren bu işi rahatlıkla başarır. Örümcek ya da diğer küçük hayvanlar kapasitemizi zorlamayacak düşman ya da durumları sembolize ederler. Bu rüyayı gördüyseniz bilmelisiniz ki haklı olan sizsiniz ve haklılığınızı savunmak için çok fazla enerji harcamanıza gerek yok. Bunu çok rahat bir şekilde başaracaksınız.

Rüyanızı yazın:

bottom of page