top of page

Rüyada otobüs şoförü görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • CEO

 • Öncü

 • Ortak

 • Lider

 • Vesile

 • Değişim

 • Başlatan

 • İş birlikçi

 • Sorumlu kimse

 • Eylem çağrısı

 • Ön ayak olan

 • Çözümü bulan

 • Statükoya meydan okuyan

Rüyada otobüs şoförü görmek ne anlama gelir?

Rüyada karşımıza otobüs şoförü kılığında çıkan bireyler güçlü ve baskın arketiplerdir. Yaşamda A noktasından B noktasına ulaşmak için ihtiyaç duyduğumuz her şeye işaret ediyor olabilirler. Fakat otobüs şoförü arketipinin olumlu yanı olduğu gibi olumsuz yanları da vardır. Otobüs şoförünün olumlu yanı bizi bir yöne götürecek enerjiyi temsil etmesidir. Olumsuz yanı ise kontrol gücümüzü elimizden alacak bir şeye işaret etmeleri olabilir. Bazen işlerin kontrolümüzden çıktığını bilinçaltımız rüyamıza kötü karakter bir otobüs şoförü yaratarak anlatmaya çalışmaktadır. Burada bilinçaltımız aslında yaşamımızın kendi istediğimiz istikamete değil kendi yarattığı “kötü karakter” şoförün istediği yönde ilerlediğini bize söyler.

 

Rüyada karşımıza çıkan kişilik türleri gerçek yaşama dair mutlaka bir şeylere dokunurlar. Otobüs şoförü arketipi ise A noktasından B noktasına gitmek için şartların oluştuğuna değinir ve bizim için eylem çağrısıdır. Eğer otobüs şoförü otobüste bir grup insanı taşıyor ise bu rüyada “hepimiz beraberiz” mesajı bulunur. Otobüs şoförü aynı amaca doğru ilerleyen kişilerin amaçlarına ulaşmalarını sağlayıcı ya da kolaylaştırıcı bir mekanizmayı temsil eder. Aslında rüyadaki otobüs şoförü her zaman bir birey değil bazen bir olay ya da vesiledir. Dolayısıyla otobüs şoförünün kişiliği, karakteri ve davranışları bu olayın oluş biçimiyle örtüşecektir.

 

Yaşam yolculuğumuzda otobüs şoförü değişim ya da vesile olarak karşımıza bir çok kez çıkar. Rüyadaki otobüs şoförü ise bu değişimin oluş biçimiyle ilgili bilgi sunar. Otobüs şoförünün bizi götürdüğü yolda harcadığımız süre, yolculuğun nasıl yapıldığı hatta rüyada yanımızdaki arketipler farkında olmasak da bize bu değişim hakkında bilgi getiren ipuçlarıdır. Aslında otobüs şoförünün yanı sıra içinde bulunduğumuz taşıt aracı bilinçaltımızın bir grup insanı aynı konteynır içine alma çabasıdır. Bu rüyada insanlar 2 çeşittir: aracın içindekiler (bizimle hareket edenler) ve aracın dışındakiler (bu harekete katılmayanlar). Otobüs şoförü ise bu hareketi belli kurallar çerçevesinde sağlayan kişi ya da mekanizmadır.

Rüyada otobüsün şoförünü görmek

Rüyadaki otobüs şoförü aynı zamanda değişimi sembolize eder ve sembolik olarak köprü rüyasına benzerler. Otobüs şoförü köprü gibi stabil değildir. Köprü bizim için bir noktadan diğer noktaya geçiş için şartların oluştuğundan haber verirken otobüs şoförü hareketli bir sürece işaret eder ve bir noktadan diğer noktaya bizi götüren enerjidir. Köprü rüyalarında değişim için daha çok efor sarfetmemiz gerekir. Otobüs şoförüne kendimizi teslim etmemiz yeter. Değişim kendimizi akışa bıraksak da bizim için olacaktır.

 

Rüyada otobüs şoförü aynı zamanda yaşamımızdaki aktif yönlendirici unsurları temsil eder. Bazen bu unsurlar fikir değişiklikleri ve yaşama dair verdiğimiz kararlar da olabilirler. Yaşamımız bir yöne doğru ilerlerken rüyamızda otobüs şoförü gördüğümüzde ani bir karar değişikliğiyle kendimizi başka bir amacın peşinde koşarken bulabiliriz. Burada otobüs şoförü aslında bizim için yeni bir yönün açık olduğunu göstermeye çalışmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra otobüs şoförü arketipinde yüksek liderlik vasıfları bulunmaktadır. Bu arketip bize bir gidişata nasıl öncülük edildiğine dair bilgi sunuyor da olabilir. Bu tip rüyaların yorumlanmasında şoförün hareketlerine ve yolculuğun seyrine odaklanmalıyız. Sinirli bir otobüs şoförü, hızlı otobüs şoförü ya da yavaş otobüs şoförü gibi rüyada karşımıza çıkan otobüs şoförünün özellikleri aslında yaşamımızda değişim içerisinde olan bir süreç hakkında bilgi getirir. Hatta bu tip rüyalarda otobüs şoförünün karakteristik özelliklerine de odaklanmalıyız.

 

Rüyadaki şoför hem kendinin hem de yolcuların kaderini ve gidiş yönünü kontrolü altında tutan kişidir. Otobüs şoförünün imajı kaderin denetleyicisi olduğu ya da olmadığı konusunda bilgi getirir. Bir rüyada otobüs şoförünün karakterinden çok bizi nereye götürdüğüne odaklanmalıyız. Otobüs şoförünün bizi götürdüğü yer gitmek istediğimiz bir yer mi yoksa korktuğumuz bir yer mi? Eğer otobüs şoförü bizi istediğimiz bir yere götürüyorsa belki de bizim için hayallere kavuşma fırsatını temsil etmektedir. Eğer gitmek istemediğimiz bir yere götürüyorsa artık işler kontrolden çıkmış ve kendi kontrol etmediğimiz bir sürece (otobüs şoförünün kontrol ettiği sürece) gitmeye başlamışızdır.

Rüyada otobüs şoförü bir olayın olmasını kolaylaştırıcı ve sorumluluğu eline alan mekanizmadır. Dolayısıyla, rüyadaki otobüs şoförünün tavırları, hal ve hareketleri bu süreç hakkında ipuçları verir. Bizi bir yere zorla götüren otobüs şoförü aslında kaçınılmaz sona ilerleyiş korkusunu yansıtır. İstemediğimiz halde bir otobüs şoförünün bizi bir yere götürdüğünü gördüğümüz rüyalar genellikle arzu etmediğimiz sonuçların yaklaştığına ışık tutarlar.

 

Otobüs şoförü gördüğünüz rüyalarda hedeflerinize varıyor musunuz yoksa kayboluyor ya da istemediğiniz bir yere mi gidiyorsunuz? Rüyanın yorumunu bu soruya verdiğiniz cevaba göre yapmalısınız. Otobüs şoförünün sürdüğü otobüsle bir yere mi çarptınız? O halde sonuca ulaşmadan aniden sona eren bir şeyler olacak ya da kontrolden çıkmış hissediyorsunuz. Bu tip rüyaların yalnızca bilinçaltınızın yansıması olduğunu da unutmayın. Rüyada kaybolmak bazen hayatınızın yönünü belirleyememek ya da yaşam amacınızı bulamamakla ilgili olabilir. Kariyer seçimlerinize bir göz atın. Hayallerinizin işini mi yapıyorsunuz yoksa babanızın arzu ettiği mesleği yaparken mi kendinizi buldunuz?

Rüyanızı yazın:

bottom of page