top of page

Rüyada oyuk görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sır

 • Sorun

 • Hapis

 • Çıkmaz

 • Problem

 • Karanlık

 • Eksiklik

 • Gizlilik

 • Noksanlık

 • Bilinmezlik

 • Kötüleşme

 • Daha kötüsü

 • Yarım kalmış iş

 • Erkek için kadın

 • Ödenmemiş borç

 • Bir seviye aşağı inmek

 • Yukarıdan aşağıya bakmak
   

​Rüyada oyuk görmek ne anlama gelir?

Rüyada oyuğun herkes için sabit bir tabiri yoktur. Bu rüyayı gören kişi ne gördüğünden çok rüyayı nasıl gördüğüne odaklanmalıdır. Rüyada basit bir oyuk ve bu oyuğa girmek çözülebilir hatta geçici bir sorunla karşılaşarak hayatın akışında geçici bir süre aksamaya delalettir. Boyumuzu aşabilecek kadar derin bir oyuk ise boyumuzdan büyük problemler ve çıkmazlardır. Hatta karanlık ve dibi görünmeyen oyuk bilinmezlik ve karanlığa delalettir. Rüyada oyuk bazen bir erkek için bir kadına delalettir. Oyuğa giren erkek bir kadınla cinsel ilişki yaşayabilir. 


Sigmund Freud rüyada oyuğun dişilik uzun cisimlerin ise erkeklik sembolü olduğunu savunur.  Fakat onun bu düşüncelerine katılmayan insanların sayısı oldukça fazladır. Ona göre bir erkeğin rüyasında oyuk görmesi aslında bir kadınla ilgili bilgi içerir. Tarot sembolizminde ise oyuk ya da delik bilinmeyenlerin, sırların ve gizli kalmış her şeyin simgesidir. Bazı rüya yorumcuları ise oyuğun insan bilinçaltı ve egosundaki boşluklar ve eksiklikleri temsil ettiğini savunur. Bu anlayışa göre oyuk dolduran kişi bir eksikliği tamamlar, borç öder ya da tamamlanmamış olan bir işi bitirir ve bilinçaltında tamamlandı olarak işaretler.


Rüyada oyuk en genel anlamıyla bir alt seviyeye geçiş ve işlerin bir derece kötüleşmesidir. Bu rüya tam anlamıyla umutsuz vaka olmasa da görülen oyuğun ne kadar kötü olduğuna bağlı olarak biraz daha kötü anlamlar içerebilir. Oyuk karanlık ve fena ise özgür kişi için hapse ya da çok zor bir çıkmaza girmek anlamına da gelebilir. Dibi ya da tabanı görünmeyen oyuklar sonu olmayan işlere delalettir.


Rüyasında oyuk gören kişi daha çok ne hissettiğine dikkat etmelidir. Bu oyuğa girmeyi istemek ya da oyuktan kaçmaya çalışmak, oyuktan korkmak ve uzaklaşmak, birden fazla oyuk olan bir yolda yürümek gibi bu rüyayı farklı şekillerde görmek farklı yorumlar gerektirir. Kişi gördüğü oyuktan uzaklaşmaya çalışıyor ise neyin yanlış neyin doğru olduğunu anlayabilecek kapasitededir ve bu tavrını devam ettirmelidir.

 

Oyuklu bir yolda yürüyen kimsenin hayatı büyük bir ihtimalle meşakkatlidir ya da kendisi böyle olmasından yanadır ve mekan değişikliği yapmayı arzu etmemektedir. Yolda yürürken oyuğa düşmek yardıma muhtaç hale gelmeye delalettir. Kişi bu oyuktan kendi kendine çıkabilecek durumda ise kimsenin yardımı olmadan da yaşadığı bu sorunlu süreci atlatabilir.

Rüyada oyuk kazdığını görmek

Rüyada oyuk kazmak faydasız işlerle uğraşmamak gerektiğine dair uyarıdır. Rüyanın sahibi bütün bu çabalarından sonra şu anki hayatından daha iyi bir hayatın aksine daha kötü bir hayatın içine girecektir ve bu yüzden kendisi için gereksiz ve faydasız tüm meşguliyetleri bırakmalıdır. Rüyada oyuk kazmak aynı zamanda ileriye eğil geriye gitmek ve gerilemenin işaretidir. Rüyada yukarıya doğru yapılan her eylem gelişme ve ilerlemenin simgesi iken aşağıya doğru yapılan eylemlerin tümü gerileme ya da kötüye gidişin simgesidir. Bu yüzden oyuk kazdığını gören kişi uğraştığı bir işten umduğu sonucu alamayabilir.

Rüyada oyuğa girmek:

Rüyada oyuğa girmek bir  çıkmaza girmektir. Bu rüyayı gören kişi oyukta ne kadar kaldığına ve oyuğun ne kadar derin olduğuna bağlı yorum yapmalıdır. Rüya sonunda  oyuktan çıkıyor ise geçici bir sorunla mücadele etmek ve bazı ertelemelerden sonra yola devam edileceğine delalettir. Rüyada oyuktan çıkamayan kimsenin bir çıkmaza, borca ya da hapse girme olasılığı vardır. Derin olmayan oyuk kolay çözülebilecek sorunlara, erin ve dibi görünmeyen oyuklar ise daha uzun vadeli sorunlara işaret eder.

Rüyada oyuktan çıkmak:

Rüyada oyuktan çıkmaz bir çıkmazdan çıkmak ve kurtuluştur. Hapisteki kişi için hapisten çıkmak anlamına da gelebilir. İşleri bozuk kişinin işleri bu rüyayı gördükten sonra düzelir. Bir iş yerinde çalışan kişi daha iyi bir pozisyona geçebilir ya da terfi edebilir. Kısacası oyuktan çıkan kişi seviye atlar ve derecesi 1 derece yükselir. Her kim bu rüyayı görürse seviyesinin bir derece artacağını bilmelidir. Bazı kişiler için oyuktan çıkmak bir krediyi ya da borcu ödeyerek rahatlamaya delalettir.

Rüyasında bir oyuğu  doldurduğunu ya da kapattığını gören kişi hayırlı bir iş için kolları sıvar. Bu kişi hayatında eksik olan bir şeyleri tamamlar ya da borç ödeme ihtimali vardır. Çocuğu olmayan için bu rüya evlat müjdesi verebilir. Oyuk kapattığını gören kişi dertlerinden birer birer kurtulur ve refaha erer. Rüyasında oyuk doldurduğunu gören kimsenin doldurduğu oyuk sayısı kadar yere ödeme yapması olasılığı vardır. Bazen rüyada oyuk kapatmak bir ayıbı kapatmak ya da bir şeyin üstünü örtmeye çalışmaktır.

Rüyasında oyuk dolduranın ihtiyaç duyduğu para ya da kaynaklar kendisine verilir. O da bu para ve kaynakları vermesi gereken yerlere götürür ve dağıtır. Oyuk doldurmanın aynı zamanda tüm ihtiyaçların karşılanması ile alakası vardır. Rüyasında oyuk dolduran kimse doldurduğu oyuk kadar ihtiyacını karşılar, dolduramadığı oyuklar ise hala karşılanmamış olan ihtiyaçların simgesidir. Bu rüyayı gören kişi ne kadar oyuğu doldurup ne kadarını dolduramadığına dikkat etmelidir. Çünkü doldurulamayan oyuklar kişinin hayatında hala eksik olanlar, ödenemeyen borçlar ya da ihtiyaç duyduğu halde maddi durumu yetmediği için alamadıklarının simgesidir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page