top of page

Rüyada film oyuncusu görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Olaylar

 • Mesajlar

 • İçgüdüler

 • Arketipler

 • Nitelikler

 • Korkular

 • Duygular

 • Bakış açıları

 • Gizli uyarılar

 • Karakteristikler

 • Farklı kişilikler

 • Kişisel özellikler

 • Davranış kalıpları

 • Bastırılmış duygular

 • Yönlendirici unsurlar

Rüyada bir film oyuncusu görmek ne anlama gelir?

Rüyada film oyuncuları yaşamımızdaki kişilerin karakteristik özelliklerinin yükseltilmiş ve vurgulanmış ifadelerini sembolize ederler. Günlük yaşamımızda bu film oyuncularının karakteristik özelliklerine benzer özellikler sergileyen bireyler aslında rüyamızda film oyuncuları kılığında belirir.

 

Rüyada gördüğümüz film oyuncuları daima rolleri, karakteristik özellikleri ya da davranışları itibariyle bize yaşamımızda birini hatırlatmak amaçlı görülürler. Mesela, bir filmdeki kötü karakter rüya sahibinin düşmanı ya da yaşamında o karaktere aşırı benzerlik gösteren sinsi birini temsil ediyor olabilir. Rüyanın başrol oyuncusu daima rüya sahibi için en önemli kişi ya da sevdiği kişidir. Filmdeki figüran oyuncular her zaman yaşamımızın merkezinde yer almayan ve bizim için ikinci derecede önemli olan bireylerdir.

 

Rüyasında film oyuncusu gören kişi kendine hangi soruları sormalıdır?

 

Rüyamdaki oyuncu bana kimi hatırlatıyordu?

 

Bu oyuncuya dair en belirgin karakteristik özellikte yaşamımda tanıdığım kimde var?

 

Rüyamda gördüğüm oyuncu ne iş yapıyor? Fakir erkek rolünde mi? Zengin mi? Nerede çalışıyor? Yaşamımda aynı işi yapan kim var?

 

Rüyamdaki oyuncuyla aramdaki bağlantı neydi? Aramızda ne geçti?

 

Rüya sahibi kendisine bu tip soruları sorduktan sonra bu oyuncunun yaşamında kime işaret ettiği sorusuna cevap bulmalı ve yorumu buna uygun olarak yapmalıdır. Çünkü, bu oyuncular aslında bilinçaltının yarattığı objeler ve arketipsel temalara vurgu yapan modellerdir. Eğer rüyadaki oyuncu çok yakışıklı ve arzu edilen bir erkekse bir kadın için çok arzuladığı bir erkeği temsil ediyor olabilir. Rüyada görülen ünlü oyuncunun imajı, mesleği, davranışları birer özellik olurken sözleri daima bu arketiplerden bize gelen mesajları temsil eder.

 

Peki rüyada görülen ünlü oyuncu daima bir kişiye ya da bireysel özelliklere mi vurgu yapar? Elbette hayır. Bazen rüyadaki oyuncular yaşanan olaylar, durumlar ya da kaderin bize dayattığı değişimleri temsil eder. Rüyada çok güzel bir film oyuncusunu evimizde görmemiz bazen yaşamımıza çok büyük bir yıldızın doğması ve büyük bir fırsatı temsil edebilir. Yine bu yorumculuk anlayışına göre filmin en kötü ya da çirkin karakterinin evimizde olması yaşamımıza yeni bir sorun ya da belanın girişinin temsilcisi de olabilir. Filmdeki bir bebeği hanede görmek belki de hanede bir hamilelik haberine işarettir. Kısacası, rüyada görülen oyuncular bazen kişilere bazen de durumlara vurgu yaparlar.

 

Rüyada gördüğümüz ünlü oyuncular bazen kendi içimizdeki karakteristik özellikleri ya da iç dünyamızdaki farklı yönleri temsil ediyor da olabilirler. Yaşam yolculuğumuzun bir parçası olarak rüyada tanıştığımız ya da karşılaştığımız her oyuncu aynı zamanda bu özellikleri sergileyeceğimiz ya da dış dünyaya yansıtacağımız dönemlerin de altını çizebilirler. Örneğin, rüyada bir pop şarkıcısı rolündeki oyuncu görmek içimizdeki sanatçı ruhu dışa yansıtacağımız bir sürece girişin temsilcisi olabilirken futbolcu rolündeki bir oyuncu sporla vakit geçireceğimiz bazı günlerin arifesinde olduğumuzun altını çiziyor olabilir.

Rüyada görülen oyuncunun ismi

Rüyada görülen oyuncunun ismi bazen bize gerçek hayatta yaşayacaklarımız veya bu olaylardaki kişilerin isimleri hakkında tüyo verebilir. Rüyada Murat ismindeki film oyuncusu belki de gerçek hayattaki muradımızı temsil edebilir ya da gerçek hayatımızda Murat isminde birinin yansımasıdır. Rüyada Murat isminde birine sarılan muradına erebilir veya Murat ismindeki kişiyle buluşur. Rüyadaki Sıla gurbetteki biri için daima memleketin, temsil eder. Rüyasında Sıla isminde biriyle buluşan memleketine gider.

 

Bazen bu oyuncuların rüyadaki isimleri uyandığımızda yaşayacağımız bazı olaylarla ilgili ipuçları da verebilir. Örneğin rüyada Ali isminde birini gören uyandığı gün Ali isminde biriyle bir olay yaşayabilir. Hatta rüyada bir isimdeki kişi kendisiyle adaş başka birini de temsil edebilir. Örneğin, rüyada Ali ismindeki bir oyuncuyla kavga ettiğini gören uyandığı gün Ali ismindeki patronuyla çatışma yaşayabilir. Kısacası, rüyada görülen ünlü kişilerin isimleri o ismin bizim için ne ifade ettiğini anlayarak yorumlanabilir.

Rüyadaki oyuncuların sözleri ve konuşmaları:

Rüya tabirciliğinin en zor yanlarından biri rüyadaki film oyuncularının cümleleri ve kelimeleri yorumlamak ve tüm bu sözlerin içerdiği mesajları çözmektir. Çünkü rüyada bir oyuncudan gelen söz aslında gizli mesajlardır. Rüyada “gel” kelimesi gerçek hayatta daima bir davetiyedir. Birinin rüyada bize gel demesi aslında fırsat kapısının hala bizim için açık olduğuna ve bir ricada bulunmamız durumunda bu ricanın kabul olacağına işarettir. Rüyasında “gel” kelimesini duyan için mutlaka bir yerlerden bir davetiye olacaktır. Yine buna benzer bir şekilde rüyadaki “git” kelimesi daima kapının yüze kapatılması, kabul etmemek ve reddetmektir.

Rüyada görülen ünlü oyuncuların vücut dilleri ve davranışları:

Rüyadaki oyuncuların davranışları ve vücut dilleri de gerçekte yaşananlarla ilgili ipuçları verirler. Rüyada bir oyuncuyla savaşmak ya da kavga etmek gerçek hayatta fikir ayrılıklarına, rüyada oyuncuyu öldürmek o kişiyle aynı isimde tamamen hayatımızdan çıkarmaya, rüyada bir oyuncuya sırtımızı dönmek ise birini geçmişte bırakarak hayatımıza onsuz devam etmeye işarettir. Bazen rüyada sırtı dönük olmak kabul etmemek ve reddetmenin simgesidir. Rüyada bir oyuncuyla aynı arabada ya da otobüste yolculuk yapmak daima o kişiyi anımsatan biriyle kader arkadaşlığı ya da aynı amaca (aynı istikamete) doğru ilerlemenin simgesidir. Kısacası, rüyada görülen kişileri yorumlamak için bu kişilerin davranışları, bulundukları yer ve vücut dilleri de dikkate alınmalıdır.


Rüyada ünlü bir oyuncuyla konuşmak en genel anlamı itibariyle biriyle fiziksel temas ve bir amaca hiç olmadığı kadar yaklaşmaya delalet eder. Fakat bu tabir sadece sevdiğimiz bir oyuncuyu gördüğümüzde geçerlidir. Kötü karakter oyuncusuyla konuşmak bu yorumun tam tersine bir belaya yaklaşmak ya da bulaşmaktır. Bu tip rüyaların yorumu daima görülen ünlünün karakteristik özelliklerine ve konumuna bağlı yapılır.


Rüyada ünlü bir oyuncu olmak yücelmek, yükselmek ve mevki arttırmaya işarettir. Ünlü bir film oyuncusu olduğunu gören seviyesini arttırır, terfi eder. Fakat kötü karakter oyuncusu olduğunu gören bunun tam tersine mevki kaybeder. Rüyasında ünlü bir oyuncu olduğunu gören aynı zamanda bu ünlünün karakteristik özellikleri, konumu ya da filmdeki rolüyle ilgili bazı püf noktalara dikkat etmelidir. Çünkü bu ünlü oyuncuya dair bazı özellikler aslında ya kendisinde bulunmaktadır ya da daha sonra sahip olacaklarıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page