top of page

Rüyada para bulmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Para

 • Ödül

 • Fırsat

 • Nişan

 • Düğün

 • Birikim

 • Yatırım

 • Kısmet

 • Nasip

 • Evlilik

 • Alışveriş

 • Mal-mülk

 • Zenginlik

 • Mal almak

 • Yeni bir ilişki

 • Değerli eşya

 • Yeni bir yetenek

Rüyada para bulmak ne anlama gelir?

Rüyada para bulmak beklenmedik bir hediye ya da şans metaforudur. Genellikle para bulduğumuz rüyalar bir hediyeyle ilgili manevi pozitif işaretlerdir. Bu rüyalar ödüller, ödüllendirilmeler ve terfi rüyaları olabilir. Böyle bir rüyayı gördükten sonra evren sizin için bir cömertlik gösterisi yapabilir.

 

Para bulduğumuz rüyalar daima hayırlı rüyalardır ve negatif şansın pozitife dönmesi alametleridir. Rüyasında para bulanın hanesine bir şey girer. Belki gerçek anlamda da para, belki nasip, hatta belki bir bebek. Haneye giren her ne olursa olsun rüya sahibine mutluluk ve huzur getirecektir. Bazen, para bulan kişinin hanesinde işsiz biri varsa bu kişi yakın zamanda iş sahibi olur ve hanedeki işsiz kişi sayısı azalır.

 

Rüyada para bulmak aynı zamanda başarı ve hayallere kavuşmak için ihtiyaç duyulan tüm ham madde ve materyalin varmasına işarettir. Rüyadaki  para aynı zamanda hayal ettiklerinizin uzanabileceğiniz kadar yakınınızda olduğuna ışık tutar. Fakat, yine de bu rüyanın yorumunda rüyanın senaryosu dikkate alınır. Parayı evinizde mi gördünüz? O halde yaşamınızda çok değerli bir hediye ya da fırsat girecek. Parayı kaybettiğinizi mi gördünüz? Bu durumda altın değerinde bir fırsatı kaçırmak üzeresiniz.

Rüyada para bulduğunu görmek

Para bulduğumuz rüyalar genellikle ödül rüyalarıdır. Bu rüyaların yorumunda paranın miktarı ve çokluğu da oldukça önemli. Rüyalar alemi bazen bize bilgiyi numeroloji aracılığıyla getirir.  Rüyada para bulmak bazen bize bir servet getirebilecek kadar büyük bir yetenek ya da fikri keşfetmektir. Eğer rüyada, 2 çanta dolusu para bulduysanız yine numeroloji devreye girer. Belki 2 farklı fırsatla karşılaşacaksınız ya da bu  fırsattan hem siz hem de bir sevdiğiniz nasiplenecek.

 

Rüyada  para bulmak her ne kadar pozitif anlam içerse de yine rüyada bazı ayrıntılara dikkat etmeliyiz. Eğer bulunan para bizim evimizde ya da ulaşabileceğimiz bir yerde değilse bize ait değildir ve şimdilik bu fırsatlara ya da ödüllere sadece bakmakla yetineceğimizin haberini getiriyor olabilir. Bu parayı komşunun evinde, balkonunda ya da size ait olmayan bir alanda buluyorsanız özellikle parayla aranızda bir duvar ya da engel varsa bilmelisiniz ki şimdilik arzularınıza ulaşmak için şartlar oluşmamış ve hala aşmanız gereken engeller var.

 

Rüyada bulduğunuz para yakınınızda bir yerde, evinizde, mutfağınızda ya da oturma odası gibi size ait olan bir alandaysa bilmelisiniz ki sizin için çok büyük bir fırsat hala bekletilmekte. Bu belki bir iş teklifi ya da yeni bir fikir. Sizin için kader öyle bir hediye sunuyor ki eğer kabul ederseniz bu işin sonunda maddi refah ve zenginlik bulunuyor. Bu rüyayı gördüğünüzde aklınızdaki tüm iş fikirlerine iyice yoğunlaşın ve hangisinin size refah getireceğini anlamaya çalışın.

Rüyada  para bulmak aynı zamanda yaşamınızda değerli bulduğunuz bir şeylerin varlığının altını çizer. Bazıları için bu rüya gerçek yaşamında da sahip olduğu mal varlıklarının sembolü olabileceği gibi bazıları için altın kadar değerli yetenekler ya da fikirleri sembolize eder. Bir başka deyişle, rüyanızda  para  görüyorsanız uyandığınızda belki para bulmazsınız fakat altın değerinde bir fikir size zenginliği ve maddi refahı uzun vadede getirebilir.

 

Rüyada bulunan para daima para pul işleri ve maddiyata dair bilgiler getirir. Fakat görülen paranın çokluğu ya da azlığı bu refahın boyutuna ışık tutar. Örneğin, bir miktar para görmekle  para bulmak aynı değildir. Para rüyalarının temelinde “çok büyük ya da değerli bir hazineye sahip olmak” teması yatar. Bu bazen bir fikir, bazen bir yetenek ya da Allah vergisi bir şey olabilir. Rüya sahibi  paranın kendisi için ne ifade ettiğini bulmalıdır.

 

Para bulduğumuz rüyaları yorumlarken paranın miktarına ve çokluğuna da bakmalıyız. Çünkü, rüyadaki paranın çokluğu aslında “değeri fazla” sıfatı taşımaktadır. Rüyada az bir miktar bulmakla  para bulmak aynı anlama gelmez. Rüyasında çok fazla para bulan kişi aslında yaşam yolculuğunda da çok değerli bir hazine elde eder. Bu hazine belki para değildir fakat bir yetenek ya da eğitim fırsatıdır. Rüya sahibi bu fırsatı yakalarsa altın kadar değerli bir yaşamı kendisine sunacak bir mesleğe kavuşur.

Rüyada  para bulmak tüm bunların yanı sıra mutluluk, memnuniyet ve ihtiyaç fazlasına sahip olmaktır. Bu rüyada kendinize sormanız gereken şunlar:  para mı buldunuz? Yoksa yalnızca bir miktar para mıydı bulduğunuz? Eğer çok az para bulduysanız belki de her ay kenara bir miktar para atacaksınız. Fakat  para bulduysanız şans kapıyı çalıyor olabilir. Belki de beklenmedik bir iş ya da yatırım fırsatı bir anda sizi bulacak.

 

Para bulduğumuz rüyalar bazen daha önce hiç bilmediğiniz bir yönünüz ya da güzel gelir elde edebileceğiniz bir iş alanını keşfetmekle ilgili de olabilir. Belki de zenginlik ve refah yanı başınızda duruyor fakat siz henüz onu yeni keşfettiniz. Para kazandıracak yeni bir mesleği keşfetmiş ve “tam benlik iş” demiş de olabilirsiniz. Rüyanızda para bulduysanız çevrenize bakın ve sizi neyin nasıl  maddi refaha ulaştırabileceğini görmeye çalışın.

Rüyanızı yazın:

bottom of page