top of page

Rüyada patlıcan görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Jest

 • Rızk

 • İyilik

 • Şans

 • Sağlık

 • Hediye

 • Bolluk

 • Bereket

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Beslenme

 • Kazanımlar

 • Faydalı işler

 • Haneye girenler

Rüyada patlıcan görmek ne anlama gelir?

Rüyada patlıcan bolluk, Bereket ve şans metaforudur. Kabarık ve şişkin bir sebze olmasından dolayı sembolik olarak bol para, bol fırsat ya da büyük bir hediyeye işaret edebilir. Eğer para ihtiyacınız ya da eksiğiniz varken rüyanızda patlıcan gördüyseniz bir yerden yüklü miktarda para alacağınızı bilmelisiniz.

Patlıcan gördüğümüz rüyalar yorumlayabilmek için patlıcanın durumuna ve rüyadan aldığımız enerjiye de bakmalıyız. Örneğin, çürük patlıcanlar yaşamımıza elbette mutluluk ve sağlık getirmezler. Modası geçmiş ya da tedavülden kalkmış her şey rüyamıza çürük patlıcanlar kılığında girebilir. Bazen çürük patlıcan eski kafalılık ya da zamana uyum sağlayamama alametidir. Özellikle bu çürük patlıcanlardan yiyen ya faydasız işlerle uğraşır ya da hanesine yanlış yolla elde ettiği kazancı sokar ve bundan zarar görür. Patlıcanlar aslında yaşamımıza giren faydalı şeylerin alametidir fakat rüyada çürük ya da kötü görünümlü olduklarında bize fayda getirmeyecek işlerle uğraştığımız konusunda bizi uyarır.

Rüyadaki patlıcan ve benzeri faydalı sebzeler yaşamımıza giren tüm güzellikler, iyilikler, büyüme ve gelişmek için ihtiyaçların karşılanması ve faydalı işler sembolüdür. Patlıcan gördüğümüz rüyalar daima zararsız ve iyi huylu rüyalardır ve yaşamımıza girecek her ne olursa olsun bize fayda getireceğinin altını çizerler.

Rüyada patlıcan yemek

Rüyadaki patlıcanlar rüya sahibi için “malzemeler” metaforudur. Tıpkı bir yemeği farklı sebzeleri karıştırarak yapmamız gibi yaşamımızda bir projeyi üretmek için farklı materyaller kullanırız. Rüyasında yemek yapacağı patlıcanı elinin altında gören kişi bir proje için ihtiyaç duyduğu materyale kavuşur. Bu rüyayı gören kişi yaşamında eğer bir şey için “yok” kelimesini kullanıyorsa bilmelidir ki aradığı şey yanı başında. Eğer yanı başında bulamıyorsa bile kendisi tarafından üretilebilecek bir değerdir.

Patlıcan gördüğümüz rüyalar aynı zamanda büyüme, iyileşme ve kendimize kattığımız tüm faydalı işleri semzolize eder. Rüyalar dilinde vücuda giren her şey aslında yaşamımıza kattıklarımız, vücudumuzdan çıkanlar ise artık ihtiyaç duymadıklarımız ya da vazgeçtiklerimizin sembolüdür. Sağlıklı patlıcanları rüyada görmek de oldukça hayırlıdır ve rüya sahibinin yaşamına fayda sağlayacak bir şeylerin kendisine hediye edileceğini müjdeler.

Patlıcan gördüğümüz rüyalar aynı zamanda yaşamın bize sunduğu fırsatlar, para, imkanlar ve tüm faydalı şeyler hakkında bilgi getirir. Fakat patlıcanı sevmiyorsak bu yorumu yapmamalıyız. Sevmediğimiz patlıcan rüyası istemeyerek ya da zevk almayarak yapmamız gereken bize faydalı olacak her şeyi temsil ediyor olabilir. Örneğin, ders çalışmayı sevmeyen bir öğrenci rüyasında kötü görünen patlıcan görüyorsa bilmelidir ki hoşuna gitmese de ders çalışmak kendisinin faydasına olacaktır.

 

Patlıcan gördüğümüz rüyalar bazen ödül rüyalarıdır. Esasında patlıcan gördüğümüz rüyalar ve meyve rüyaları metaforik anlamda birbirine benzer rüyalar olsa da meyveler yaşamımızın daha eğlenceli ve zevk verici yanına dokunurlar. Meyveler tatlı besinler sınıfına girdiklerinden daha neşeli ve yapılması zevkli işlerin ya da renkli ödüllerin simgesi olabilir. Bununla beraber patlıcanlar daha az zevk alarak yaptığımız fakat bize faydası olacak tüm uğraşılar karşılığında aldığımız ödülleri temsil ederler.

 

Kaliteli ve olgun patlıcanlarla dolu bir sepet ya da bu patlıcanları bir tabakta gördüyseniz yaşamın size sunacağı bir ödülü kucaklamaya hazır olmalısınız. Bu rüya genellikle büyük bir fırsatın bize sunulmasından önce görülür. Rüyasında sağlıklı ve olgun patlıcanlar gören kişi belki çok iyi bir iş teklifiyle karşılaşabilir ya da rüya sahibi için kendisine maddi refah ve çok büyük menfaat sunacak bir eğitim almak söz konusu olabilir.

Patlıcan gördüğümüz rüyalar aynı zamanda toprak elementinin zenginliği ve sonsuz vericiliğiyle alakalıdır. Rüyada bol patlıcan görenin yaşamının bir alanında bir şey çok miktarda bulunmaktadır. Bu rüyayı gördüyseniz ve iş arıyorsanız bilmelisiniz ki çevreniz iş fırsatlarıyla dolu. Yaratıcılıkla ilgili bir isle uğraşıyorsanız yaratıcılığınız sonsuz ve her istediğiniz arzu ettiğiniz projeyi üretebilecek güçtesiniz. Toprak elementinin zenginliği daima topraktan elde ettiğimiz ürünlerle ilgili değildir. Bazen bilinçaltımızın ya da hayal gücümüzün yaratıcılığıyla kendimize refah getirebileceğimizi de bize hatırlatır.

Rüyada patlıcan yemeği yemek:

Rüyada patlıcan yediğini görmek rüya sahibi için kendisine sunulan şansı ve nasibi Kabul etmek alametidir. Rüyadaki “yeme” eklemi daima bir şeyin yaşamımıza girişine izin verme eylemidir. Bu rüyanın yorumu rüyadaki patlıcanın durumuna, olgunluğuna, görüntüsüne ve rüya sahibinde uyandırdığı tada bağlı yapılır. Rüyada yediğiniz patlıcanlar çok nefis ve güzeller miydi? O halde yaşamınıza harika bir şey girecek. Patlıcan çürük ya da tadı kötü müydü. O halde zevk almayarak yaptığınız bir isle uğraşmak zorunda kalacaksınız.

 

Rüyada patlıcan yemek aynı zamanda şansın açılması alametidir. Patlıcanlar şans, kısmet ve uzun vadede serveti simgeler. Ayrıca iyi huylu rüyalardır ve yaşamımıza girecek tüm faydaların ve hayırlı işlerin göstergesidir. Patlıcanlar ayrıca besleyici ve faydalı olmalarından dolayı sağlık açısından da durumun iyi gitmesi ve güzel gelişmelerin müjdecisidir. Rüyasında patlıcan yiyen kişinin şifa ve iyileşme yaşamına yavaş yavaş da olsa girer. Dünyevi nimetler, başarılar ve faydalı işler patlıcan yediğini gören kişinin hayatına girer.

Rüyanızı yazın:

bottom of page