RÜYADA PENCERE GÖRMEK

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Ekran

 • Arayış

 • İletişim

 • Değişim

 • Etkileşim

 • Bağlantı

 • Olasılıklar

 • Potansiyel

 • Sosyalleşmek

 • Yeni bir fırsat

 • Bilgisayar ekranı

 • Uzaklaşma arzusu

 • Dışarıya açılma arzusu

 • Farklı düşünmeye başlamak

 • Farklı bir bakış açısı kazanmak

Rüyada pencere görmek:

Rüyada görülen pencere dışarıya açılan yönümüz ve kendi özelimizle sosyal hayatımız arasındaki bağlantı sembolüdür. Aynı zamanda kendine inanma ve savunmanın ön cephesidir. Bir başka yorumculuk anlayışına göre dışa ev dünyaya açılma arzusunun sembolüdür.

 

Pencere rüyaları dış dünyayla bağlantılarımızı vurgulayan rüyalardır. Açık pencereler parlak umutları ve açık olasılıkları gösterir. Kirli pencereler net görememeyi, kapalı pencereler ise asosyalliğe ve iletişim bozukluklarına delalet eder. Penceresiz bir yerde bulunmak ise umutsuzluk, iletişimsizlik ve dış dünyaya açılma engellerine vurgu yapar.

 

Pencere rüyaları genellikle kabuğundan çıkma arzusu ve yeni olasılıkların peşine düşmeyle ilgilidir. Bir rüyada pencereler özellikle vurgulanıyor ise bu aslında rüya sahibi yeni keşiflere ve konfor alanının dışına çıkmaya kendini hazır hissediyordur. Bu rüyayı gören kişi ufkunu genişletmeye ve daha büyük düşünmeye karar vermiştir. Bazıları için rüyada görülen pencere yeni yerler keşfetmeye veya yurt dışına seyahat planları yapmaya da işaret edebilir.

Rüyada pencereden bakmak:

Pencere gördüğümüz rüyaları pencerenin konumu, içeri ya da dışarıya bakıyor olmamız, rüyada evde ya da dışarıda gördüğümüz insan ya da objelere dikkat ederek yorumlamalıyız. Çünkü, rüya sahibinin pencereden bakışı aslında hayata bakışı, gördükleri ise yaşamın ona sundukları hakkında bilgi verir. Pencereden,  uzaktaki dağlara bakan kişi büyük bir ihtimalle yüksek hayaller peşindedir ya da uzaklara gitmeyi planlamaktadır.

 

Pencereden bakmak bazıları için ufkunu genişletmek, daha büyük düşünmek ya da farklı olanı denemeyle ilgilidir. Rüyasında pencereden dağların zirvesine bakanın yüksek hayalleri ve umutları vardır. Bu tip rüyalar bazen sürekli aynı şeyleri yaparak aynı sonuçları aldığımızda görülebilir. Bu durumda iç dünyamız bize daha farklı bir pencereden bakmamız gerektiğini söylemektedir. Rüya sahibi her zaman yaptıklarının dışında farklı şeyler denemelidir.

Rüyada pencereden dışarı bakmak:

Pencereden dışarı baktığımız rüyalar aynı zamanda “hanede” yani yaşamımızda sahip olduğumuz şeylerle yetinmeyip daha fazlasını istemekle ilgili olabilir. Bazıları için bu rüyada “gözü dışarıda olmak” teması yatar. Bir kadın ya da erkek rüyasında dışarıdaki partnere bakıyor ise o kişinin aklı eşinden başkasındadır. Pencerenin dışındaki hayata bakmak bazıları için özgürlük arayışı ya da uzaklara gitme arzusuna işaret eder. Farklı olan denemek ya da sahip olduğundan başkasını istemek bu rüyanın genel anlamıdır.

Rüyada pencereden içeri bakmak:

Pencereden dışarı baktığımız rüyalar genellikle dışa dönük yanımızı yansıtırken pencereden içeri baktığımız rüyalarda bunun tam tersine içe dönük bakış teması vardır. Bu rüya dıştan içe yönelişi, merkeze doğru hareket etmeyi ya da kendi kabuğuna çekilmeyi temsil eder. Bu rüyayı gören kişi yaşadığı bir soruna çözümü olayın merkezine inerek ararsa mutlaka bulacaktır. Rüyada pencereden içeri bakan bir şeyin iç yüzünü anlamaya çalışacak ya da bir sorunun çözümünü dışarıda değil içeride arayacaktır.

 

Rüyada pencereden içeri birinin baktığını gördüğümüzde bakan kişi ya da objeden nasıl bir enerji aldığımıza dikkat etmeliyiz. Bir kadın için içeri bakan bir erkek belki de o kadının hayatına girmek isteyen bir partneri temsil etmektedir. Fakat pencereden bakan bir yaratık, yırtıcı hayvan ya da pencerenin dışında gördüğümüz bir yılan ise tehlike bize çok yakındır. Kısacası, pencereden içeri bakan herkes ya da her şey özelimize girme çabası içinde olanların temsilcisidir. Bazıları için pencereden içeri bakan biri özel hayatın rahatsız edilmesiyle ya da kendisini her yerde izleyen biri olmasıyla ilgilidir.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

tarot3.png

Rüyada pencere açmak ya da kapatmak:

Pencere açıp kapattığımız rüyalar genellikle özel hayatımızı açmamız ya da gizlememizle ilgili rüyalardır. Bazen bu rüyalar dış dünyayla olan iletişim seviyemizle ilgili bilgi içerirler. Rüyasında pencereleri kapattığını gören kişi belki de asosyalleşme ya da dış dünyayla iletişimi kesme eylemleri içerisindedir. Bu tip rüyalar bazen hanemizi ya da sevdiklerimizi koruma içgüdüsünün sonucu gördüğümüz rüyalar olabilirler. Örneğin, maddi zorluklar çeken bir baba rüyasında pencereleri kapattığını görüyorsa aslında evine ve çocuklarına tüm bu finansal endişeleri hissettirmemeye çalışmaktadır.

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.