top of page

Rüyada pilot görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Aracı

 • Vesile

 • Mentor

 • Rehber

 • Yönetici

 • Yardımcı

 • Motivasyon

 • Hızlandırıcı

 • Yönlendirici

 • Faydalı kimse

 • Yönetici kadro

 • Kontrolü sağlayıcı

 • Amaca götüren kimse

Rüyada pilot görmek ne anlama gelir?

Rüyada pilot bilinçaltımız tarafından inşa edilen “yönetici” ve “yönlendirici” objedir. Aynı zamanda bir sistemi kontrol eden, amacı (varış noktasını) belirleyen ve hayatımızı hızlandıran her şey rüyamızda bize pilot kılığında görünebilir. Bir başka deyişle,  rüyadaki pilot hayatımızın gidişatını ayarlayan mekanizmanın temsilcisidir.

 

Rüyada pilot bazen rehberlik eden, yol gösteren ve yönümüzü tespit eden yanımızdır. Yaşamımızdaki tüm amaçlarımız (varış noktalarımız) kendi iç pilotumuzun kontrolü altındadır. Rüyadaki pilot aynı zamanda hayatımızın gidişatına yön veren ve varış noktasına odaklı yanımızdır. Bazen motivasyonumuz ya da bizi motive eden her şey rüyamızda bize pilot kılığında görünür. Pilot bazen içimizdeki ses, ilham ya da bizi amaçlarımıza ulaştıran gizli gücü temsil eder. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak isteyen pilotun hareketlerine ve rüyanın senaryosuna bakmalıdır.

Rüyada pilot olduğunu görmek

Rüyada pilot görmek aynı zamanda hareketsiz bir süreçten hareketli bir sürece girişe hazırlanmanın temsilcisidir. Uçağı çalıştıran ya da kalkış hazırlıkları yapan bir pilot rüyası rüya sahibi için adeta fırtına öncesi sessizlik habercisidir. Bu rüya çok hızlı gelişmelere hazır olunması konusunda uyarı içerir. Pilotu gören bir amaca doğru daha hızlı ilerlemeye hazır olmalıdır. Fakat bu rüyanın yorumlanmasında pilotun hareketleri ve rüyanın senaryosu da önemlidir. Hasta ya da ölen bir pilot genellikle bir gidişatta kontrol mekanizmasının aksamasına, kötü yönetime ya da lidersizliğe işaret eder. Rüyada pilotun iyi durumda olması süreçte aksama olmasa ilerleme kaydedileceği haberini getirir.


Pilot gördüğümüz rüyalar aynı zamanda lider, liderlik ya da yönetici kadro hakkında bilgi sunan rüyalardır. Pilotun hal ve hareketleri rüya sahibinin hayatındaki yönetim, yönetici kadro ya da liderlik vasıflarıyla ilgili gizli ipuçları verir. Pilotun rüyada hastalanması, ölmesi ya da saldırıya uğraması kötü yönetimin rüya sahibinin hayatını negatif etkilemesine işarettir. Pilot gördüğümüz rüyalar aynı zamanda hayatımızın yönüne ve değişim sürecine adaptasyonumuza işaret ederler. Sağlıklı ve mutlu bir pilot daima motivasyonumuzun iyi olduğuna ve amaca doğru emin adımlar atmamıza işarettir.


Her ne kadar uçak ve pilot rüyaları sembolik olarak birbirine benzese de uçak bizi amaca ulaştıran sistem ya da yapının simgesiyken pilot o sistemin kontrolüne sahip kişi ya da mekanizmayı temsil eder. Her iki rüyada da yükselme ve terfi etme teması vardır. Hem uçak hem de pilot gördüğümüzde daima iyiye gidiş sürecini başlatmış oluruz. Fakat pilot olduğumuz rüyalarda kontrole sahip bireyler olarak bir sürecin şekillendirilmesinde ve yönlendirilmesinde önemli rol oynarız. Dolayısıyla, uçak rüyalarında daima yönlendirilen kişi konumundayken pilot olduğumuz rüyalarda yön verici lider kadroda bir konumda bulunuruz.

Rüyada pilot olduğunu görmek kaderin yükselmek ya da terfi etmek için bize bir fırsat sunacağı bir döneme girişi temsil eder. Semboller dilinde dağların zirveleri, yüksek binalar, gökyüzü ve bulutlar gibi yükseklikle ilgili tüm objeler daima bize seviye arttırma ve yücelme hakkında bilgi getirirler. Dolayısıyla rüyasında pilot olan kişi aslında tüm bu yüksek noktalara erişebilme yeteneğine sahip kişidir. Bu fırsat bazen bir teklif olabileceği gibi bazen sadece bir aracı ya da arkadaş olabilir. Kısacası, pilot olduğunu görenin karşısına bir anda biri ya da bir teklif çıkar ve hayatı birden değişir.

Rüyada pilot aynı zamanda bir amaca giden yaşam yolculuğumuzda mesafeyi kısaltan, tüm engelleri aştıran ve amacımıza daha hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlayacak tüm hızlandırıcı olguların temsilcisi olabilir. Bir yere uçakla giden nasıl daha hızlı gidiyorsa rüyasında pilot olduğunu gören için de bir süreçte hızlanma söz konusu olacaktır ve hayalleri daha çabuk gerçekleşecektir. Kısacası, rüyasında pilot olduğunu görene yükselmesi için tüm imkanlar ve araçlar sunulur. Rüya sahibine tek kalan ise amaca doğru giden süreci iyi yönetmek ve yönlendirmek olacaktır.

Tüm bunların yanı sıra rüyada pilot olduğunu görmek daha farklı bakış açısına sahip olmak ve olaya “kuş bakışı bakmak” dolayısıyla daha iyi gözlemlemek ile ilgilidir. Bazen, bir olayın içinde yer aldığımızda her şeyi görmemiz mümkün olmaz. Fakat olaya dışarıdan baktığımızda bakış açımızı da değiştirir ve daha iyi gözlemci oluruz. İşte pilot olduğumuzda da buna benzer bir durum yaşadığımızda görebileceğimiz rüyalardandır. Rüya  sahibi ufkunu genişletir ve yaşanan bir olaya çok farklı bir gözden bakmayı dener.

Rüyanızı yazın:

bottom of page