top of page

Rüyada pis deniz görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Buhran

 • Bunalım

 • Belirsizlik

 • Reddetmek

 • Huzursuzluk

 • Bilinmezlik

 • Karamsarlık

 • Kötü hissetmek

 • Arınma ihtiyacı

 • Pisliğe bulaşmak

 • Temizleme ihtiyacı

 • Doğru yolda olmamak

 • Netlik kazanmamaış durum

Rüyada pis deniz görmek ne anlama gelir?

Eski çağlardan beri kirli su rüyalarının rüyayı gören kişi için bir uğursuzluk ve yaşamın bir yönünde arındırma ihtiyacı alameti olduğu düşünülmüştür. Birçok yorumcu pis deniz rüyasının da kişinin hayatına kötülük getireceği konusunda hemfikir olmuşlardır. Fakat, bazı yorumcular pis deniz gördüğümüz bir rüyanın yaşamımızda düzeltilmesi ya da temizlenmesi gereken bir alana işaret ettiğini öne sürmüşlerdir.


Sembolik düzeyde deniz gördüğümüz rüyalar bilinçaltı ve zihinsel durum hakkında bilgi getirici rüyalardır. Bu yüzden rüyada pis deniz görmek karanlık duygular, negatif enerji ve endişe ile ilişkilendirilir. Rüyadaki denizin durumu aslında ruh halimizin durumudur. Fakat bir pis deniz rüyasına yakından baktığımızda bu aslında çok da kötü bir işaret olmanın aksine bizim için olumlu mesajlar taşıyor da olabilir. Belki yaşamınızda bir alanda radikal değişimler ve sizin için “büyük bir temizlik operasyonu” olarak adlandırılabilecek bir eylem gerekli. Çok fazla kalabalık, fikir kirliliği ya da içsel çatışmalar olabilir. Tüm bunlar yaşamınızı ve zihninizi temizlemeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada pis denize girmek

Rüyalar dilinde su oldukça önemli bir semboldür ve zihnimizin durumu, iç yaşamımıza ve kendimizi nasıl hissettiğimiz konusuna ışık tutar.  Deniz suyu berrak ve temiz olduğunda temiz bir yaşam sürdüğümüzü ve içsel karmaşalardan, kafa karışıklıklarından şimdilik uzak olduğumuzu gösterir. Fakat rüyadaki sembolik denizin suyunun kirli olması fikirlerin bulanıklığı ve geleceğe net adımlarla ilerleyemediğimizi gösterir. Bazı kararların verilmesi ya da bazı durumların netlik kazanması gerekir.


Su temizleyici ve iyileştirici bir semboldür ve yaşamımıza huzur ve berraklık getirir. Bu yüzden rüyasında deniz suyunu kirli gören kişi yaşamında huzur ve sadelik istiyorsa temizliğe kendi iç dünyasından başlamak zorunda olduğunu bilmeli. Uçak yolculuğu yaptığınızda size sürekli tekrar edilen bir anonsu hatırlayınız: “önce kendinize, sonra yakınlarınıza yardım ediniz”. Tıpkı bu anonsta anlatıldığı gibi kendinizi iyileştirmeden çevrenizdekilere ve içinde bulunduğunuz topluma faydalı olamayacağınızı anlamalısınız.

Rüyada denizi pis görmek

Eski devirlerden beri rüyadaki deniz suyu sembolü kutsal olarak görülmüştür. Kutsal su, fiziksel ve ruhsal sağlık demektir. Su kirliyse genellikle ahlaki değerlerin azlığı, günahkarlık ya da yanlış işlere bulaşmayı sembolize edebilir. Rüyasında deniz suyu kirli olanın iç dünyasında negatif enerji tohumları ekilmiştir. Kin, nefret, kıskançlık gibi duygular rüyalar alemimiz aracılığıyla bize siyah renkli ya da kirli objeler (bazen böcekler ya da ölü hayvanlar) ile gösterilmeye çalışılıyor olabilir. Aslında tüm bu negatif enerji tohumları tıpkı iç dünyamıza bir virüs bulaştırmak gibidir. Bunlardan ruhumuzu bir an önce temizlememiz gerekir.


Bazen kirli deniz gördüğümüz bir rüya yaşamımızda mutsuzluk ve yolunda gitmeyen bir şeyler metaforudur. Mutsuz bir evlilik, istemeyerek ve sadece para için yaptığımız bir meslek hatta dürüstlüğümüzü kaybettiğimiz kötü ve günahkar bir yaşam tarzı. Bunlardan biri ya da daha fazlası, bizi zehirleyen tüm durumlar bize bir kirli deniz rüyasıyla görünmeye çalışıyor olabilir. Bilinçsiz zihnimiz bize aslında burada “sularını temizle” mesajı vererek yaşamımızdaki negatif unsurları temizlemek adına bir şeyler yapmamız gerektiği uyarısını verir.

Rüyada kirli deniz görmek

Kirli deniz rüyası varlığımızın ruhsal yönleriyle ilişkilidir. Kirli deniz suyu gördüğünüz rüya, ruhsal büyümenin, enerjinin, canlılığın ve bilgeliğin engellenmesi sembolü olarak bilinir. Rüyanın koşullarına bağlı olarak pis deniz suyu huzursuz olmak, yaşamda bir şeylerin iyi gitmemesi sembolüdür. Özellikle pis deniz suyunun içinde yüzmek “pis bir işe bulaşmak” metaforudur.  Rüyada pis denizde yüzüyor ve üzerimize pis yosunların ya da diğer objelerin bulaştığını görüyorsak belki de yaşamımızdan çıkarmamız gereken bir şeyler var.


Rüyada pis deniz aynı zamanda düşüncenizin olumsuz yönlerini ifade eder. Belki de özgür ve yaratıcı olmanıza izin vermeyen zihin durumundasınız. Zihniniz o kadar fazla gereksiz düşünce ile meşgul ediliyor ki gerçek potansiyelinizi ya da yaratıcılığınızı ortaya çıkaramıyorsunuz. Yaşamınıza pozitif bir şeyler getirmek istiyor olabilirsiniz fakat bunu yapmadan önce sularınızı temizlemeniz gerekiyor. Asla unutmamalısınız ki yaşamınızda yeni bir şeyi kabul etmek için eski ile olan bağları koparmanız gerekiyor. Pis deniz gördüğünüz bir rüya size tüm bu negatif enerjiyi temizlemenizi söylüyor olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page