top of page

Rüyada pis denizde yüzmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Korku

 • Suçluluk

 • Belirsizlik

 • Reddetmek

 • Huzursuzluk

 • Bilinmezlik

 • Karamsarlık

 • Çekimserlik

 • Kötü hissetmek

 • Arınma ihtiyacı

 • Pisliğe bulaşmak

 • Temizleme ihtiyacı

 • Doğru yolda olmamak

 • Netlik kazanmamaış durum

Rüyada pis denizde yüzmek ne anlama gelir?

Rüyada pis denizde yüzmek olumsuz duyguların artması ve zihin bulanıklığıyla ilişkilendirilir. Rüyalar aleminde su her zaman zihnin ve duygular alemin temsilcisidir. Dolayısıyla, rüyasında denizen kirli suyunda yüzen kişi zihinsel kirlilik ile mücadele etmektedir. Bu rüya genellikle kafa karışıklığı, sağlıksız düşünce kalıpları ya da bize faydası olmayan inançları zihnimizde tuttuğumuza işaret eder.


Rüyada pis denizde yüzmek aynı zamanda zekanın ve zihnin engellenmesi ile ilgilidir. Belki de zihninizde çok fazla güzel şey var, çılgın projeler, fikirler ve faydalı uğraşlar, fakat aynı zamanda o kadar çok size faydasız isle uğraşıyorsunuz ki tüm bu faydalı işleri düşünecek vaktiniz bile yok. Ne zaman güzel bir şey yapmayı deneseniz önünüze size faydasız işler ya da engeller koyuluyor ve zihninizi kendi faydanıza hizmet edecek şekilde kullanamıyorsunuz. Örneğin, çok ucuza bir işveren için çalışıyorsunuz ve o kadar meşgulsünüz ki zihninizi kendi projelerinizi geliştiremek için değil günlük ıvır zıvır işleri halletmek için kirletiyorsunuz. Bu durum size tanıdık geliyor mu? Eğer cevabınız evet ise yaşamınızı bir an önce başkalarının menfaati değil kendi menfaatinize odaklı düzenlemeye geçmelisiniz.

Rüyada pis denizde yüzdüğünü görmek

Pisliğin ya da pis ortamların vurgulandığı her rüya aslında bilinçsiz zihin tarafından getirilen olumsuz unsurlardan kurtulma arzusudur. Özellikle, rüyada pis denizde yüzüyorsak belki de yaşamımızda kendimizi “pisliğe batmış” veya negatif bir duruma bulaşmış hissediyor olabiliriz. Bu tür rüyalar genellikle ilerlememizi engelleyen bazı sorunlardan kurtulmamız gerektiğini gösterir.


Bir pis denizde yüzme rüyası bazen “pis bir ortamda bulunma” metaforudur. Kötü arkadaş ortamları, yasadışı faliyetler ya da kötü bir yaşam tarzı bu rüyayla vurgulanıyor olabilir. Pis denizde yüzme rüyası ayrıca olumsuz kalıplardan ya da duygulardan kurtulma arzusu ve artık size hizmet etmeyen tüm içerikleri salıverme gibi bir iç temizlik sürecini ifade edebilir. İçinde bulunduğumuz çevrede bizi rahatsız eden unsurların varlığı bilinçsiz zihnimizin bir pis deniz senaryosu yaratmasına yol açabilir. Çoğu zaman bu tür rüyalar yaşamımız boyunca biriktirdiğimiz negatif enerji sembolü ve bu enerjinin artık üzerimizde ağırlık yaptığına işaret ederler.

Rüyada pis denize girmek

Rüyalarımızın sembolik dili bize “pis deniz” sembolü yaratarak belki de yaşamımızdaki negatif unsurlardan kurtulma gereksinimini hatırlatıyor olabilir. Bu negatif unsurlardan dolayı yaşamda bir noktada takılıp kalmış ve ilerleme güçlüğü yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle içinde yüzdüğünüz denizin çok pis olması ve çok fazla kirli obje bulundurması durumunda belki de arındırmanız gereken bir şeyler bilinçsiz zihniniz tarafından dikkatinize sunuluyor. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize sormalısınız: yaşamınızda gereksiz olan ve size yavaşlatan nedir?


Rüyada pis denizde yüzmek aynı zamanda size fayda etmeyen bir yaşam tarzının çevrenizi sardığını ve bu yaşam tarzından kendinizi bir türlü kurtaramadığınıza işaret edebilir. Pis denizde yüzme rüyası geçmişten gelen olumsuz duygusal yükü salıvermeyi ve gelecekte sizi bekleyen güzel şeylere kendinizi hazırlamaya atıfta bulunuyor da olabilir. Size yük olan zihinsel bagajlar ya da duygularınız varsa onlarla vedalaştığınızda içsel varlığınıza müthiş bir hafifleme hissedeceksiniz. Bunu yapmak sizin için faydalı olacak.

Bazen içsel varlığınızı ya da kendinizi yeterince temiz olmayan bir ortamda hissettiğinizde rüyanızda kendinizi pis bir denizde yüzerken bulabilirsiniz. Örneğin, ahlak dışı ya da yasadışı bir iş yapılan iş ortamında bulunmak, ya da kendinizi bir ortamda günahkar veya pisliğe bulaşmış hissediyorsanız rüyanızda pis denizde yüzdüğünüzü görebilirsiniz. Bilinçaltınız aslında rüyanızda size pis suya sokarak daha temiz bir yaşama adım atmanız gerektiği uyarısını göndermektedir.


Bu tür rüyalar en çok yaşamın gidişatını beğenmediğimiz ve kendimizi içinden çıkamadığımız bir sorunda bulduğumuzda görülebilir. Bu gidişatın hayatınızı zehirlediğini düşünüyor ve şimdilik bir çıkış yolunuzun olmadığını hissediyor olabilirsiniz. Örneğin, rüyada çok pis bir denizde yüzüyorsanız belki de boğazınıza kadar borca battınız ve mevcut gelirinizin size bu borç batağından kurtarmak için yeterli olmadığını düşünüyorsunuz. Özellikle de rüyadaki denizen gittikçe daha çok kirleniyor olması belki de sorunun (ya da borçların) artması anlamı içeriyor olabilir.


Pis denizde yüzdüğümüz bir rüya aynı zamanda bir kafa karışıklığı, belirsizlik ve yönsüzlük alameti olarak da karşımıza çıkabilir. Tıpkı denizin pis olması gibi bu günlerde belki de zihniniz de bulanık. Birçok seçenek arasında kalmış ve hangi yönde ilerleyeceğiniz konusunda karrasızsınız. Bu tür rüyalar bazen yaşamınızda istikrar istediğinizi fakat hala bazı belirsizlikler yüzünden zihninizin dağınık olduğunu gösterir. Eğer bu durum sizin için söz konusu ise bu rüya yaşamınızı daha iyi organize etmeniz ve düzenlemeniz gerektiği gerçeğiyle ilgilidir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page