top of page

Rüyada pis dere görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Buhran

 • Bunalım

 • Belirsizlik

 • Reddetmek

 • Huzursuzluk

 • Bilinmezlik

 • Karamsarlık

 • Kötü hissetmek

 • Arınma ihtiyacı

 • Pisliğe bulaşmak

 • Temizleme ihtiyacı

 • Doğru yolda olmamak

 • Netlik kazanmamaış durum

Rüyada pis bir dere görmek ne anlama gelir?

Pis bir dere gördüğümüz bir rüya genellikle olumsuz düşünceler ve yaşamımızdaki negatif enerji alametidir. Bu tür rüyalar yaşamımızın bir yönünde ya da bazı yönlerinde temizlenmeye, arınmaya ya da düzenlenmeye ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda gördüğümüz rüyalardır. Pis su gördüğümüz tüm rüyalar aynı zamanda olumsuz ve bize fayda sağlamayan bir zihniyetin habercisidir.


Rüyada pis dere görmek aynı zamanda negatif ya da kötü gidişat alametidir. Özellikle rüyadaki derenin akan kirli suları belki de yaşamın doğal akışının şimdilik bizim için “çok kirli” olduğunun ve bizi kötü sonra doğru götürdüğünün işareti. Özellikle, içten içe kötü ya da yanlış bir işe bulaştığını düşünen biri rüyasında pis bird ere gördüyse bu gidişatın kendi için hayırlı olmadığını anlamalı ve bir an önce bu kısır döngünün dışına çıkmak için bir adım atmalıdır.

Rüyada pis derede olduğunu görmek

Eski devirlerde insanlar dere suyunu kutsal bir sembol olarak da yorumlamışlardır. Kutsal su, fiziksel ve ruhsal sağlık demektir. Dere suyu kirliyse genellikle ahlaki değerlerin azlığı, günahkarlık ya da yanlış işlere bulaşmayı sembolize edebilir. Rüyasında dere suyu kirli olanın iç dünyasında negatif enerji tohumları ekilmiştir. Kin, nefret, kıskançlık gibi duygular rüyalar alemimiz aracılığıyla bize siyah renkli ya da kirli objeler (bazen böcekler ya da ölü hayvanlar) ile gösterilmeye çalışılıyor olabilir. Aslında tüm bu negatif enerji sembolleri tıpkı iç dünyamıza bir virüs bulaştırmak gibidir. Bunlardan ruhumuzu bir an önce temizlememiz gerekir.


Rüyalarımızın bir sembolün (derenin) pisliğini vurguladığı zamanlarda genellikle endişe, kaygı ve negatif duygular hissederiz. Su, semboller aleminde temizleyici ve saf bir işarettir. Eğer rüyamızda derenin pisliği vurgulanıyorsa şu anda zihnimizin kirli olduğu ve bu yüzden yaşamımıza pozitif enerjinin girmediği anlamını getirebilir. Bu rüyalar bazen düşük benlik algısı ya da “günahkar ya da kirlenmiş hissetmek” duyguları ile ilişkilendirilebilir. Özellikle, rüyada pis derenin içinde yüzüyorsanız belki de yaşamınıza boğazınıza kadar pisliğin içine battığınızı hissediyor olabilirsiniz. Yasadışı işlere bulaşmak, yalancılık, dolandırıcılık ya da sonu karanlık olan bir geleceğe doğru gitmek gibi durumlarda bu tür rüyaları görebilirsiniz. Rüyalarınız aslında size kendinizi daha temiz bir yaşama sokma mesajı vermeye çalışmaktadır.

Eski çağlardan bu yana su rüyaları en çok görülen rüyalar olmuştur. Kirli dere rüyalarının eski devirlerden beri rüyayı gören kişi için bir uğursuzluk ve yaşamın bir yönünde arındırma ihtiyacı alameti olduğu varsayılmıştır. Birçok yorumcusu pis su rüyasının kişinin hayatına kötülük getireceği konusunda hemfikir olmuşlardır. Fakat, bazı yorumcular pis su gördüğümüz bir rüyanın yaşamımızda düzeltilmesi ya da temizlenmesi gereken bir alana işaret ettiğini öne sürmüşlerdir.


Sembolik olarak pis bir dere gördüğümüz rüyalar bilinçaltı ve zihinsel durum hakkında bilgi getirici rüyalardır. Rüyada pis dere görmek karanlık duygular, negatif enerji ve endişe ile ilişkilendirilir. Rüyadaki derenin pis olması aslında ruh halimizin karmaşık ya da kötü durumda olması alametidir. Fakat bu rüyalar her zaman negatif alınmamalı, bazen bize bir uyarı niteliğinde oldukları düşünülmelidir. Belki yaşamınızda bir alanda radikal değişimler ve sizin için “büyük bir temizlik operasyonu” olarak adlandırılabilecek bir eylem gerekli. Yine de çok fazla kalabalık, fikir kirliliği ya da içsel çatışmalar olabilir. Tüm bunlar yaşamınızı ve zihninizi temizlemeniz gerektiğine işarettir.

Su objesi rüyalar aleminin en önemli sembollerindendir ve iç yaşamımıza ve kendimizi nasıl hissettiğimiz konusuna ışık tutar. Rüyadaki dere suyu berrak ve temiz olduğunda temiz bir yaşam sürdüğümüzü ve içsel karmaşalardan, kafa karışıklıklarından şimdilik uzak olduğumuzu gösterir. Fakat rüyadaki bir derenin suyunun kirli olması fikirlerin bulanıklığı ve geleceğe net adımlarla ilerleyemediğimizi gösterir. Bazı kararların verilmesi ya da bazı durumların netlik kazanması gerekir.


Bazen pis dere suyu gördüğümüz rüyalar yaşamımızda mutsuzluk ve yolunda gitmeyen bir şeyler metaforudur. Mutsuz bir evlilik, istemeyerek ve sadece para için yaptığımız bir meslek hatta dürüstlüğümüzü kaybettiğimiz kötü ve günahkar bir yaşam tarzı. Bunlardan biri ya da daha fazlası, bizi zehirleyen tüm durumlar bize bir kirli dere rüyasıyla görünmeye çalışıyor olabilir. Bilinçsiz zihnimiz bize aslında burada “sularını temizle” mesajı vererek yaşamımızdaki negatif unsurları temizlemek adına bir şeyler yapmamız gerektiği uyarısını verir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page