top of page

Rüyada pis derede yüzmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Korku

 • Suçluluk

 • Belirsizlik

 • Reddetmek

 • Huzursuzluk

 • Bilinmezlik

 • Karamsarlık

 • Çekimserlik

 • Kötü hissetmek

 • Arınma ihtiyacı

 • Pisliğe bulaşmak

 • Temizleme ihtiyacı

 • Doğru yolda olmamak

 • Netlik kazanmamış durum

Rüyada pis derede yüzmek ne anlama gelir?

Kirli su sembolünün vurgulandığı tüm rüyalar duygusal ve psikolojik mutsuzluk metaforlarıdır. Pis derede yüzdüğümüz bir rüya da bu duruma pek istisna sayılmaz. Bu tür rüyalar ruhsal krizleri, endişeyi, olumsuz duyguları ya da bulanık düşünceleri ifade ederler. Ruhsal ve psikolojik aleminizde bir şeyler yolunda gitmiyor ve bu durumu derinden hissediyorsunuz.


Rüyada pis derede yüzmek bazen içinde bulunduğumuz çevreye uyum sağlama sorunu ya da kendimizi bu çevreye göre “çok fazla temiz” olarak algıladığımızda görülebilir. İçinde bulunduğunuz bir ortamla görüşleriniz arasında çelişki ya da ideolojik ve ahlaki olarak memnuniyetsiz hissettiğinizde rüyanızda kendinizi pis bir derede yüzerken bulabilirsiniz. Bilinçsiz zihninizin aslında buraya yapmaya çalıştığı içinde bulunduğunuz ortamın sizin tarafınızdan yanlış ya da bozuk bir ortam olarak algılandığını göstermektir. Belki de bu ortamda çok fazla sorun ya da düzeltilmesi gereken şey olduğunu düşünüyor fakat bu konuda bir şey yapamıyorsunuz.

Rüyada pis derede yüzdüğünü görmek

Kendimizi bir derede yüzerken gördüğümüz rüyalar duygusal ve psikolojik sakinliğinizin olağanüstü güçlü göstergeleridir! Bu tür rüyalar psikolojik ve duygusal durumumuzu ya da en azından kendimizi bu boyutta nasıl algıladığımızı gösterir. Bu yüzden, pis bir derede yüzdüğümüz rüya her zaman duygusal ya da psikolojik manada işlerin yolunda gitmemesi ya da kendimizi kötü (ya da kirlenmiş, soruna bulaşmış) hissettiğimiz zamanlarda gördüğümüz rüyalardandır.


Pis bir derede yüzdüğümüz bir rüyada yaşamımızla ilgili çok fazla ayrıntı gizli olabilir. Bu tür rüyaların çok fazla manevi ve psikolojik anlamı olabilir. Rüyalar genellikle bütünsel yorumculuk gerektirir ve tek tek sembollerin rüyanın senaryosuyla birleştirilmesiyle yapılmalıdır. Rüyalar alemimizde bilinçsiz zihnimiz bizim için pis objeleri (pis su, pis ortamlar, pis objeler) aslında kötü bir şeyle yüz yüze geldiğimizi hatırlatmak için yaratır. Dolayısıyla, pis derede yüzdüğümüz bir rüya aslında ruhumuzu ve psikolojimizi kirleten bir ortamda bulunduğumuzun işaretidir.

Pis derede yüzdüğümüz rüya her zaman olumsuz duygu tonuna sahip bir rüya olarak karşımıza çıkar. Bu rüya zihnin bulanıklığının artması ve olumsuz duyguların olumlu duyguları bile nötrleştirecek hale gelmesi bu rüyanın genel yorumudur. Yine de ufak tefek ayrıntılar aslında sizin için ne kadar umut olduğu konusuna açıklık getirebilir. Rüyanızda yüzdüğünüz dere ne kadar pisti? Genel olarak temiz fakat bir bölümü pis bir derede yüzme rüyası genellikle yaşamımızın yalnızca bir alanında iyileştirme ve düzenlemelere ihtiyaç duyduğumuzun göstergesidir ve bu aslında durumun çok da vahim olmadığı konusunda bize umut getirici bir rüya olarak değerlendirilebilir. Derenin tamamen kirli olması ve rüyada bu su içinde yüzülmesi ise yaşamımızda çok fazla ele alınması gereken sorun ve zihinsel yorgunluk olduğu anlamına gelir.


Rüyadaki dere ve su objesi kesinlikle zihinsel ve ruhsal duruma atıfta bulunur. Derenin içinde çok fazla kirletici obje bulunması da zihnimizi kirleten ve aklımızı bulandıran çok fazla soru işaretinin içinde boğulduğumuz anlamı içeriyor olabilir. Belki de zihninizde çok fazla güzel şey var, çılgın projeler, fikirler ve faydalı uğraşlar, fakat aynı zamanda o kadar çok size faydasız işle uğraşıyorsunuz ki tüm bu faydalı işleri düşünecek vaktiniz bile yok. Ya da bir şeyler zihninizi o kadar bulandırıyor ve kirletiyor ki, kendinize faydasız olan işlerle uğraşmaktan faydalı olan işlere vakit bile bulamıyorsunuz.

Rüyalarımız pis objeleri bize sunarken aslında yaşamımızda bir şeylerin düzeltilmesi gerektiği mesajını getirirler. Rüyaların sembolik dili bize “pis dere” sembolü yaratarak belki de yaşamımızdaki negatif unsurlardan kurtulma gereksinimini hatırlatıyor olabilir. Bu negatif unsurlardan dolayı yaşamda bir noktada takılıp kalmış ve ilerleme güçlüğü yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle yüzdüğünüz denizin çok pis olması ve çok fazla kirli obje bulundurması durumunda belki de arındırmanız gereken bir şeyler bilinçsiz zihniniz tarafından dikkatinize sunuluyor. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize sormalısınız: yaşamınızda gereksiz olan ve size yavaşlatan nedir? Yaşamımın hangi alanında temizlik yapmalıyım ya da neleri kendimden uzaklaştırmalıyım? Bu yaşam tarzım bana ve geleceğime hizmet ediyor mu?

Rüyanızı yazın:

bottom of page