top of page

Rüyada pis göl görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Buhran

 • Bunalım

 • Belirsizlik

 • Reddetmek

 • Huzursuzluk

 • Bilinmezlik

 • Karamsarlık

 • Kötü hissetmek

 • Arınma ihtiyacı

 • Pisliğe bulaşmak

 • Temizleme ihtiyacı

 • Doğru yolda olmamak

 • Netlik kazanmamaış durum

Rüyada pis bir göl görmek ne anlama gelir?

Rüyada pis bir göl görmek içsel gücünüzün ve hayal gücünüzün kısıtlanarak potansiyelinizi ortaya çıkaramadığınızı sembolize eder. Rüyalar aleminde temiz su objesi daima duruluk, saflık ve kirlenmemişlik sembolü olarak karşımıza çıkarken rüyalarımızda bilinçaltımızın suyun kirli oluşunu vurgulaması genellikle saf olmayan, negatif ya da sizin için iyi olmayan bilinçaltı durumunu temsil eder.


Rüyalarda suyu gördüğümüz her durumda bu rüyanın bilinçaltı odaklı olduğunu anlamalıyız. Su bazen bir göl rüyasıyla, bazen bir dere ya da oykanus rüyasıyla karşımıza çıkabilir. Suyun kirli oluşu daima zihnimizdeki negatif enerji ya da bize fayda sağlamayan düşünce tohumlarının işaretidir. Bir başka deyişle rüyasında suyu kirli olanın düşünce sistemini tamamen değiştirerek iç dünyasında büyük bir “temizlik operasyonu” yapması gerekir. Özellikle rüyadaki gölün çok pis ve simsiyah olması ve bizim bu suyun içinde olmamız belki de günlük yaşamda boğazımıza kadar negatif enerji batağına battığımızın göstergesidir.

Rüyada pis göle girmek

Rüyada pis göle girmek  kötü gidişat alameti olarak da karşımıza çıkabilir. Fakat bu rüyanın ayrıntıları yoruma dahil edilmeli. Rüyada pis bir gölün içinde hareketsiz durmak ya da çıkamamak yaşamda yön bulamadığımızın ya da hareketlerimizin kendi gücümüzün dışında bazı dış güçler tarafından engellendiğinin göstergesi olabilir. Belki de tüm bu yaşam tarzı bizim için “çok kirli” ya da ahlaki değerlerimizle örtüşmüyor. Şu anda nerede ve ne yapıyor olursanız olun siz bu sisteme göre kendinizi “biraz fazla temiz” olarak algılıyorsunuz.


Gerek bir göl rüyası, gerek deniz ya da okyanus rüyaları olmak üzere suyun görüldüğü tüm rüyalar eski çağlardan beri kutsal rüyalar olarak görülmüştür. Kutsal su, fiziksel ve ruhsal sağlık demektir. Rüyadaki gölün suyu kirliyse genellikle ahlaki değerlerin azlığı, günahkarlık ya da yanlış işlere bulaşmayı sembolize edebilir. Rüyasında göl suyu kirli olanın iç dünyasında negatif enerji tohumları ekilmiştir. Kin, nefret, kıskançlık gibi duygular rüyalar alemimiz aracılığıyla bize siyah renkli ya da kirli objeler (bazen böcekler ya da ölü hayvanlar) ile gösterilmeye çalışılıyor olabilir. Aslında tüm bu negatif enerji sembolleri tıpkı iç dünyamıza bir virüs bulaştırmak gibidir. Bunlardan ruhumuzu bir an önce temizlememiz gerekir.

Rüyada pis bir göle bakmak

Sembolik olarak pis göle baktığımız rüyalar zihinsel durumun bulanık oluşunun alameti de olabilirler. Özellikle rüyada bulanık ya da çamurlu bir gölde bulunmak hala bazı durumların netlik kazanmadığı ve bundan dolayı kafa karışıklığı işareti olabilir. Fakat bu rüyalar her zaman negatif görülmemelidir. Bu rüyalar bizim için uyarı mesajları içeriyor da olabilir. Belki yaşamınızda bir alanda radikal değişimler ve sizin için “büyük bir temizlik operasyonu” olarak adlandırılabilecek bir eylem gerekli. Çok fazla kalabalık, fikir kirliliği ya da içsel çatışmalar olabilir. Tüm bunlar yaşamınızı ve zihninizi temizlemeniz gerektiğine işarettir.


Rüyalarımızın en önemli objelerinden biri su sembolüdür. Bu sembol iç dünyamıza ve kendimizi içsel olarak nasıl hissettiğimiz konusuna ışık tutar. Rüyadaki göl suyu berrak ve temiz olduğunda temiz bir yaşam sürdüğümüzü ve içsel karmaşalardan, kafa karışıklıklarından şimdilik uzak olduğumuzu gösterir. Fakat rüyadaki bir gölün suyunun kirli olması fikirlerin bulanıklığı ve geleceğe net adımlarla ilerleyemediğimizi gösterir. Bazı kararların verilmesi ya da bazı durumların netlik kazanması gerekir. Şimdilik karar verecek durumda olmayabiliriz. Önemli kararlar bu netlik kazanan durumlardan sonra alınmalı.

Rüyada pis bir gölde olduğunu görmek

Pis göl rüyaları bazen içten içe mutsuz hissettiğimiz halde zorla kendimizi bir durumun içinde tuttuğumuzda gördüğümüz rüyalardandır. Özellikle, rüyada pis bir gölün içinde dolanmak ya da yüzmek bu yorumu daha da güçlendirir. Mutsuz bir evlilik, istemeyerek ve sadece para için yaptığımız bir meslek hatta dürüstlüğümüzü kaybettiğimiz kötü ve günahkar bir yaşam tarzı. Bunlardan biri ya da daha fazlası, bizi zehirleyen tüm durumlar bize bir kirli göl rüyasıyla görünmeye çalışıyor olabilir. Bilinçsiz zihnimiz bize aslında burada “sularını temizle” mesajı vererek yaşamımızdaki negatif unsurları temizlemek adına bir şeyler yapmamız gerektiği uyarısını verir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page