top of page

Rüyada pis gölde yüzmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Suçluluk

 • Belirsizlik

 • Reddetmek

 • Huzursuzluk

 • Bilinmezlik

 • Karamsarlık

 • Kötü hissetmek

 • Arınma ihtiyacı

 • Pisliğe bulaşmak

 • Temizleme ihtiyacı

 • Doğru yolda olmamak

 • Netlik kazanmamaış durum

Rüyada pis gölde yüzmek ne anlama gelir?

Pis gölde yüzdüğümüz rüyalar ya da bir rüyada suyun pis oluşunun vurgulanması genellikle ruhen ve psikolojik olarak temiz hissetmediğimizde karşımıza çıkan rüyalardandır. Eğer rüyada pis bir gölde yüzüyorsanız bilmeniz gereken şey içsel temizliğe ve ruhsal detoksa ihtiyacınız olduğudur. Yaşamınızda ve zihninizde çıkarılması ve arındırılması gereken çok fazla unsur olduğunu hissettiğinizde bu tür rüyaları görebilirsiniz.


Genellikle yaşamımızda bir şeyler ya da en azından yaşamımızın bir yönü yozlaştığınza, bozulmaya başladığında ve herşey kontrolden çıktığında bilinçsiz zihnimiz bize pis bir gölde ya da pis suyun içinde yüzdüğümüzü rüyamızda gösterir. Bu rüyaya eşdeğer diğer rüyalar ise ölü hayvanlar, böcekler, pislik ya da dışkı rüyalarıdır. Bu tür rüyalarda bilinçaltımız aslında yaşamımızdan uzaklaştırılması gereken bazı unsurlar olduğunu ve bir arındırılmaya muhtaç olduğumuz mesajını getirir. Bu rüyayı gördüyseniz neleri yaşamınızdan çıkarmanız gerektiğini görmeye çalışın.

Rüyada pis bir gölde yüzdüğünü görmek

Rüyalar aleminde temiz su her zaman saflığı ve masumiyeti temsil eder. Pis su ya da içinde yüzdüğümüz pis bir göl ise yaşamımızın bir alanında bir şeyin artık saflığını ve temizliğini kaybettiğine atıfta bulunur. Bu aslında, yaşamımızdaki her alana işaret ediyor olabilir. Örneğin, ilişkimiz. Çok fazla sorun yaşadığımızda ve artık ilişki eski haline getirilemediğinde rüyada kendimizi pis bir gölde yüzerken bulabiliriz. Ya da iş yaşamımızda her şey kontrolden çıktığında ve durumu düzeltmek yerine yeni bir işe ihtiyaç duyduğumuzda bilinçaltımız bize bu tür mesajları gönderiyor olabilir. Bilinçaltımız aslında rüyamızda pis bir göl sembolü yaratarak bize “orası çok pis, oradan çık ve daha temiz olana geç” mesajı vermektedir.


Bununla beraber kirli bir gölün vurgulandığı tüm rüyalar duygusal ve psikolojik mutsuzluk metaforlarıdır. Bu tür rüyalar ruhsal krizleri, endişeyi, olumsuz duyguları ya da bulanık düşünceleri ifade ederler. Ruhsal ve psikolojik aleminizde bir şeyler yolunda gitmiyor ve bu durumu derinden hissediyorsunuz. Ya da en azından bir durum temizlemek için çok fazla karmaşık, bunun yerine o durumu tam anlamıyla terk edip kendimizi yeni bir durumun içine sokmamız gerekir.

Rüyada pis gölde yüzmek bazen içinde bulunduğumuz çevreye uyum sağlama sorunu ya da kendimizi bu çevreye göre “çok fazla temiz” olarak algıladığımızda görülebilir. İçinde bulunduğunuz bir ortamla görüşleriniz arasında çelişki ya da ideolojik ve ahlaki olarak memnuniyetsiz hissettiğinizde rüyanızda kendinizi pis bir gölde yüzerken bulabilirsiniz. Bilinçsiz zihninizin aslında buraya yapmaya çalıştığı içinde bulunduğunuz ortamın sizin tarafınızdan yanlış ya da bozuk bir ortam olarak algılandığını göstermektir. Belki de bu ortamda çok fazla sorun ya da düzeltilmesi gereken şey olduğunu düşünüyor fakat bu konuda bir şey yapamıyorsunuz.


Pis bir gölde yüzdüğümüz rüyalar duygusal ve psikolojik durumumuzun olağanüstü güçlü göstergeleridir! Bu tür rüyalar psikolojik ve duygusal durumumuzu ya da en azından kendimizi bu boyutta nasıl algıladığımızı gösterir. Bu yüzden, pis bir gölde yüzdüğümüz rüya her zaman duygusal ya da psikolojik manada işlerin yolunda gitmemesi ya da kendimizi kötü (ya da kirlenmiş, soruna bulaşmış) hissettiğimiz zamanlarda gördüğümüz rüyalardandır.

Pis bir gölde yüzdüğümüz bir rüyada yaşamımızla ilgili çok fazla ayrıntı gizli olabilir. Bu tür rüyaların çok fazla manevi ve psikolojik anlamı olabilir. Rüyalar genellikle bütünsel yorumculuk gerektirir ve tek tek sembollerin rüyanın senaryosuyla birleştirilmesiyle yapılmalıdır. Rüyalar alemimizde bilinçsiz zihnimiz bizim için pis objeleri (pis su, pis ortamlar, pis objeler) aslında kötü bir şeyle yüz yüze geldiğimizi hatırlatmak için yaratır. Dolayısıyla, pis gölde yüzdüğümüz bir rüya aslında ruhumuzu ve psikolojimizi kirleten bir ortamda bulunduğumuzun işaretidir.


Rüyadaki pis göl ya da pis su objesi kesinlikle zihinsel ve ruhsal durumun bulanıklığına atıfta bulunur. Gölün içinde çok fazla kirletici obje bulunması da zihnimizi kirleten ve aklımızı bulandıran çok fazla soru işaretinin içinde boğulduğumuz anlamı içeriyor olabilir. Belki de aklınızda çok fazla faydalı şey var, harika projeler, çılgın fikirler ve faydalı uğraşlar, fakat aynı zamanda o kadar çok size faydasız işle uğraşıyorsunuz ki tüm bu faydalı işleri düşünecek vaktiniz bile yok. Ya da bir şeyler zihninizi o kadar bulandırıyor ve kirletiyor ki, kendinize faydasız olan işlerle uğraşmaktan faydalı olan işlere vakit bile bulamıyorsunuz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page