top of page

Rüyada pis havuz görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Buhran

 • Bunalım

 • Belirsizlik

 • Reddetmek

 • Huzursuzluk

 • Bilinmezlik

 • Karamsarlık

 • Kötü hissetmek

 • Arınma ihtiyacı

 • Pisliğe bulaşmak

 • Temizleme ihtiyacı

 • Doğru yolda olmamak

 • Netlik kazanmamaış durum

Rüyada pis havuz görmek ne anlama gelir?

Pis havuz ya da pis su gördüğümüz tüm rüyalar özünde olumsuzluk alameti olan rüyalardır ve yaşamımızın bir yönünün temizlenmeye ve arındırılmaya ihtiyaç duyduğu bilgisini bize getirirler. Bu tür rüyalar genellikle duygusal ve rasyonel zihinsel alemimizin bazı negatif güçler tarafından ele geçirildiği uyarısını getirir. Özellikle rüyadaki pis havuzun simsiyah olması yaşamımızın bir alanında hemen hemen hiç umut ışığı olmadığına inandığımız ya da durumu çok fazla negatif algıladığımız anlamına gelebilir.


Rüyada bir sembolün, özellikle de havuz ya da suyun pis olduğunu görmek genellikle endişe, kaygı ve negatif duygular işaretidir. Su, temizleyici ve saf bir sembol olarak karşımıza çıksa da kirli havuz rüyasıyla vurgulanan pis su şu anda zihnimizin kirli olduğu ve bu yüzden yaşamımıza pozitif enerjinin girmediği anlamını getirebilir. Bu tür rüyalar bazen düşük benlik algısı ya da “kirli veya günahkar hissetmek” duyguları ile ilişkilendirilebilir. Özellikle, rüyada pis havuzun içinde yüzüyorsanız belki de yaşamınıza boğazınıza kadar pisliğin içine battığınızı hissediyor olabilirsiniz. Örneğin, yasa dışı bir işe bulaşmak, borca batmak, şirketin çözülemez sorunları içinde boğulma hatta iflasa sürüklenmek gibi durumlarda rüyanızda kendinizi pis havuzun içinde yüzerken bulabilirsiniz.

Rüyada pis bir havuz görmenin anlamı

İnsanoğlu eski çağlardan beri rüyalarının anlamına önem vermiş ve rüyalarından gelen mesajları almaya çalışmıştır. Su gördüğümüz rüyalar da çok eski devirlerden beri en sık görülen rüyalar olmuştur. Kirli su rüyalarının bu devirlerden beri rüyayı gören kişi için bir uğursuzluk ve yaşamın bir yönünde arındırma ihtiyacı alameti olduğu düşünülmüştür. Birçok yorumcuya göre pis su rüyasının kişinin hayatına kötülük getireceği konusunda hemfikir olmuşlardır. Fakat, bazı yorumcular pis su gördüğümüz bir rüyanın yaşamımızda düzeltilmesi ya da temizlenmesi gereken bir alana işaret ettiğini öne sürmüşlerdir.


Sembolik olarak gerek pis gerek temiz bir havuz gördüğümüz rüyalar bilinçaltı ve zihinsel durum hakkında bilgi getirici rüyalardır. Rüyada pis havuz görmek karanlık duygular, negatif enerji ve endişe ile ilişkilendirilir. Rüyadaki havuzun durumu aslında ruh halimizin durumudur. Fakat bir pis havuz rüyasına yakından baktığımızda bu aslında çok da kötü bir işaret olmanın aksine bizim için olumlu mesajlar taşıyor da olabilir. Belki yaşamınızda bir alanda radikal değişimler ve sizin için “büyük bir temizlik operasyonu” olarak adlandırılabilecek bir eylem gerekli. Çok fazla kalabalık, fikir kirliliği ya da içsel çatışmalar olabilir. Tüm bunlar yaşamınızı ve zihninizi temizlemeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada pis havuza girmek

Rüyalar aleminin sembolik dilinde su oldukça önemli bir obje olarak karşımıza çıkar ve iç yaşamımıza ve kendimizi nasıl hissettiğimiz konusuna ışık tutar.  Rüyadaki havuz suyu berrak ve temiz olduğunda temiz bir yaşam sürdüğümüzü ve içsel karmaşalardan, kafa karışıklıklarından şimdilik uzak olduğumuzu gösterir. Fakat rüyadaki bir havuzun suyunun kirli olması fikirlerin bulanıklığı ve geleceğe net adımlarla ilerleyemediğimizi gösterir. Bazı kararların verilmesi ya da bazı durumların netlik kazanması gerekir.


Çok eski zamanlardan beri rüyadaki su sembolü kutsal olarak görülmüştür. Kutsal su, fiziksel ve ruhsal sağlık demektir. Su kirliyse genellikle ahlaki değerlerin azlığı, günahkarlık ya da yanlış işlere bulaşmayı sembolize edebilir. Rüyasında suyu kirli olanın iç dünyasında negatif enerji tohumları ekilmiştir. Kin, nefret, kıskançlık gibi duygular rüyalar alemimiz aracılığıyla bize siyah renkli ya da kirli objeler (bazen böcekler ya da ölü hayvanlar) ile gösterilmeye çalışılıyor olabilir. Aslında tüm bu negatif enerji tohumları tıpkı iç dünyamıza bir virüs bulaştırmak gibidir. Bunlardan ruhumuzu bir an önce temizlememiz gerekir.

Rüyada pis bir havuza bakmak

Bazen pis havuza baktığımız bir rüya yaşamımızda mutsuzluk ve yolunda gitmeyen bir şeyler metaforudur. Mutsuz bir evlilik, istemeyerek ve sadece para için yaptığımız bir meslek hatta dürüstlüğümüzü kaybettiğimiz kötü ve günahkar bir yaşam tarzı. Bunlardan biri ya da daha fazlası, bizi zehirleyen tüm durumlar bize bir kirli havuz rüyasıyla görünmeye çalışıyor olabilir. Bilinçsiz zihnimiz bize aslında burada “sularını temizle” mesajı vererek yaşamımızdaki negatif unsurları temizlemek adına bir şeyler yapmamız gerektiği uyarısını verir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page