top of page

Rüyada pis havuzda yüzmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Korku

 • Suçluluk

 • Belirsizlik

 • Reddetmek

 • Huzursuzluk

 • Bilinmezlik

 • Karamsarlık

 • Çekimserlik

 • Kötü hissetmek

 • Arınma ihtiyacı

 • Pisliğe bulaşmak

 • Temizleme ihtiyacı

 • Doğru yolda olmamak

 • Netlik kazanmamaış durum

Rüyada pis havuzda yüzmek ne anlama gelir?

Havuz ve su rüyaları duygusal ve psikolojik sakinliğinizin olağanüstü güçlü göstergeleridir! Dolayısıyla, kendimizi bir havuzda yüzerken gördüğümüz rüya psikolojik ve duygusal durumumuzu ya da en azından kendimizi bu boyutta nasıl algıladığımızı gösterir. Bu yüzden, pis bir havuzda yüzdüğümüz rüya her zaman duygusal ya da psikolojik manada işlerin yolunda gitmemesi ya da kendimizi kötü (ya da kirlenmiş, soruna bulaşmış) hissettiğimiz zamanlarda gördüğümüz rüyalardandır.


Havuzda yüzdüğünüz bir rüyanın tüm ayrıntılarına dikkat ederseniz pek çok manevi ve psikolojik anlam bulacaksınız. Rüyalar genellikle bütünsel yorumculuk gerektirir ve tek tek sembollerin rüyanın senaryosuyla birleştirilmesiyle yapılmalıdır. Fakat, pis bir havuzda yüzme rüyasının hemen hemen tüm yorumcular tarafından hem fikir olduğu “kendini pisliğe bulaşmış hissetme” metaforu olduğu ortada. Rüyalar alemimizde bilinçsiz zihnimiz bizim için pis objeleri (pis su, pis ortamlar, pis objeler) aslında kötü bir şeyle yüz yüze geldiğimizi hatırlatmak için yaratır. Dolayısıyla, pis havuzda yüzdüğümüz bir rüya aslında ruhumuzu ve psikolojimizi kirleten bir ortamda bulunduğumuzun işaretidir.

Rüyada pis havuzda yüzmenin anlamı

Pis havuzda yüzdüğümüz rüya her zaman olumsuz duygu tonuna sahip bir rüya olarak karşımıza çıkar. Zihnin bulanıklığının artması ve olumsuz duyguların olumlu duyguları bile nötrleştirecek hale gelmesi bu rüyanın genel yorumudur. Fakat, yine de ufak tefek ayrıntılar aslında sizin için ne kadar umut olduğu konusuna açıklık getirebilir. Rüyanızda yüzdüğünüz havuz ne kadar pisti? Genel olarak temiz fakat bir bölümü pis bir havuzda yüzme rüyası genellikle yaşamımızın yalnızca bir alanında iyileştirme ve düzenlemelere ihtiyaç duyduğumuzun göstergesidir ve bu aslında durumun çok da vahim olmadığı konusunda bize umut getirici bir rüya olarak değerlendirilebilir. Havuzun tamamen kirli olması ve rüyada bu su içinde yüzülmesi ise yaşamımızda çok fazla ele alınması gereken sorun ve zihinsel yorgunluk olduğu anlamına gelir.


Rüyada karşımıza çıkan su objesi kesinlikle zihinsel ve ruhsal duruma atıfta bulunur. Havuzun içinde çok fazla kirletici obje bulunması da zihnimizi kirleten ve aklımızı bulandıran çok fazla soru işaretinin içinde boğulduğumuz anlamı içeriyor olabilir. Belki de zihninizde çok fazla güzel şey var, çılgın projeler, fikirler ve faydalı uğraşlar, fakat aynı zamanda o kadar çok size faydasız isle uğraşıyorsunuz ki tüm bu faydalı işleri düşünecek vaktiniz bile yok. Ya da bir şeyler zihninizi o kadar bulandırıyor ve kirletiyor ki, kendinize faydasız olan işlerle uğraşmaktan faydalı olan işlere vakit bile bulamıyorsunuz.

Rüyada pis havuzda yüzdüğünü görmek

Bir rüyada pisliğin ve pis ortamların vurgulanması her zaman yaşamımızdaki olumsuz duygular ya da durumlardan kaynaklanır. Özellikle, rüyada pis havuzda yüzüyorsak belki de yaşamımızda kendimizi “pisliğe batmış” veya negatif bir duruma bulaşmış hissediyor olabiliriz. Bu tür rüyalar genellikle ilerlememizi engelleyen bazı sorunlardan kurtulmamız gerektiğini gösterir. Bu rüyaya göre yaşamınızda kesinlikle olumsuz bir şeyler var ve içten içe bu olumsuzlukları hissediyorsunuz. Eğer rüyada kendi arzunuzla havuza girdiyseniz bu olumsuzlukların farkında olduğunuz halde onlardan kurtulmak için hiçbir çaba sarfetmediğiniz anlamına gelir.


Pis bir havuzda yüzdüğümüz bir rüya bazen kötü arkadaş ortamları, yasadışı faliyetler ya da kötü bir yaşam tarzını vurguluyor olabilir. Pis havuzda yüzme rüyası ayrıca olumsuz kalıplardan ya da duygulardan kurtulma arzusu ve artık size hizmet etmeyen tüm içerikleri salıverme gibi bir iç temizlik sürecini ifade edebilir. İçinde bulunduğumuz çevrede bizi rahatsız eden unsurların varlığı bilinçsiz zihnimizin bir pis havuz senaryosu yaratmasına yol açabilir. Çoğu zaman pis havuzda yüzme rüyaları yaşamımız boyunca biriktirdiğimiz negatif enerji sembolü ve bu enerjinin artık üzerimizde ağırlık yaptığına işaret ederler.

Rüyada pis bir havuza girdiğini görmek

Rüyalarımızın sembolik dili bize “pis havuz” sembolü yaratarak belki de yaşamımızdaki negatif unsurlardan kurtulma gereksinimini hatırlatıyor olabilir. Bu negatif unsurlardan dolayı yaşamda bir noktada takılıp kalmış ve ilerleme güçlüğü yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle içinde yüzdüğünüz havuzun çok pis olması ve çok fazla kirli obje bulundurması durumunda belki de arındırmanız gereken bir şeyler bilinçsiz zihniniz tarafından dikkatinize sunuluyor. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize sormalısınız: yaşamınızda gereksiz olan ve size yavaşlatan nedir?

Rüyanızı yazın:

bottom of page