top of page

Rüyada pis su görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Suçluluk

 • Belirsizlik

 • Reddetmek

 • Huzursuzluk

 • Bilinmezlik

 • Karamsarlık

 • Kötü hissetmek

 • Arınma ihtiyacı

 • Pisliğe bulaşmak

 • Temizleme ihtiyacı

 • Doğru yolda olmamak

 • Netlik kazanmamamış durum

Rüyada pis su görmek ne anlama gelir?

Rüyada pis su duygusal ve zihinsel alemimizdeki endişeler, karmaşalar, yoksunluklar ve karamsarlık duygularını sembolize eder. Özellikle karanlık gölge benliğimizden kaçınabilmek için negatif duyguları bilinçaltının en derin yerlerine gömdüğümüz zamanlarda rüyamızda pis su görebiliriz.


Rüyadaki pis su aynı zamanda yaşamımızdaki yozlaşmış, kirlenmiş ya da bozulmuş unsurlara değinir. Rüyada pis suyun içinde dolanmak, pis su içmek ya da pis suyla uğraşmak pis işlere el sürmek alametidir. Bu rüyayı yapan kişi yasadışı, yanlış ya da toplumun normlarına uymayan yanlış bir işe el atabilir. Özellikle elleriyle pis suya dokunan kişi yasadışı bir yoldan ya da haksızlıkla kazanç elde edebilir. Elleriyle pis suya dokunan kişinin yaptığı bir işten başkasının zarar görmesi ihtimali olabilir. Hırsızlık, hackerlık, dolandırıcılık ya da klavye ile yapılan yanış işler işler genellikle bilinçsiz zihnimiz tarafından pis suya dokunma rüyasıyla bize bildirilir.


Su rüyalarında çok fazla manevi ve psikolojik anlam gizlidir. Su genellikle duygusal istikrar, değişkenlik ve akışkanlıkla ilgilidir. Suyun kirli olması duygusal yaşamımızda bir şeylerin yolunda gitmediği alametidir. Bu rüya duygusal alemimizde temizlememiz ve arındırmamız gereken negatif enerji ve düşünceler olduğu konusunda bize bilgi getirir.


Su, duygular alemimizi temsil eder. Su, aynı zamanda yaşamın öncüsüdür ve bu nedenle doğurganlık, yaratıcılık, duygusal refah, yenilenme, saflık ve yeni çabalarla ilişkilidir. Su akışkan bir madde olarak değişimi ve dönüşümü de temsil eder. Suyun kirli olması ise tüm bu duygular ve akışkanlık içerisinde yer alan negatif enerji ve arındırılması gereken duyguların varlığına atıfta bulunur. Bir şeyler ruhunuzu ve bilinçaltınızı zehirliyor ve kirletiyor olabilir. Belki de olumsuz düşünce bataklığına batmışsınız. Asla unutmayın, düşünceleriniz bazen sizin için kehanet oluşturacak güce sahiptir. Negatif düşünceleri ruhunuzda barındırırsanız negatif sonuçlar alırsınız.

Rüyada pis su görmenin anlamı

Pis su gördüğümüz rüyala ayrıca yaşamımızın bir yönünde bazı aksaklık ya da noksanlıklar olduğu konusunda bizi uyarıyor olabilir. Bu rüyada pis suyu nerede ya da vücudumuzun hangi bölgesine bulaşmış halde gördüysek ona göre yorum yapmalıyız. Ellere bulaşan pis su haksız kazanç ya da haram paraya el sürme, kafaya bulaşan pis su yanlış fikir ya da projelere kafa yorma, ayaklara bulaşan pis su ise hayırsız bir iş için yolculuk yapma alametidir.


Rüyalar alemi bizimle semboller diliyle konuşurken bu sembollere bazı sıfatlar yükleyerek bize mesaj vermeye çalışır. Suyun temiz ya da pis olması da bu mesajlardan yalnızca biridir. Temiz su daima saflığı ve masumiyeti temsil eder. Pis su ise saflığını kaybetmiş ve kirlenmişliğin simgesidir. Örneğin, ilişkimiz. Çok fazla sorun yaşadığımızda ve artık ilişki eski haline getirilemediğinde rüyada pis su görebiliriz. Ya da iş yaşamımızda her şey kontrolden çıktığında ve durumu düzeltmek yerine yeni bir işe ihtiyaç duyduğumuzda rüyamızda pis su görebiliriz. Bilinçaltımız aslında rüyamızda pis su sembolü yaratarak bize “bu artık pis, onu bırak yeni bir şeye başla” mesajı vermektedir.


Pis su rüyasını gördüyseniz en yüksek potansiyelinize çağırıldığınızı anlamalısınız. Hala sizin için bir çıkış yolu var. Ancak öncelikle sizi engelleyebilecek sağlıksız bağlılıkları veya sınırlayıcı inançları bırakmalısınız. Bir bağımlılık, sağlıksız ilişkiler ya da size faydası olmayan bir kariyer söz konusu olabilir. Büyümenizin önünde duran, kendi kendinize empoze ettiğiniz sınırlayıcı inançları salıverin. Aslında bu düşündüğünüzden daha kolay olacak. Tek yapmanız gereken kendinizi tüm bu negatif işlerden arındırmak.

Rüyada pis su içmek

Pis su içtiğimiz hemen hemen bütün rüyalar duygusal ve psikolojik mutsuzluk metaforlarıdır. Bu tür rüyalar ruhsal krizleri, endişeyi, olumsuz duyguları ya da bulanık düşünceleri ifade ederler. Ruhsal ve psikolojik aleminizde bir şeyler yolunda gitmiyor ve bu durumu derinden hissediyorsunuz. Veya en azından bir durum temizlemek için çok fazla karmaşık, bunun yerine o durumu tam anlamıyla terk edip kendimizi yeni bir durumun içine sokmamız gerekir.


Pis su gördüğümüz rüyalarda yaşamımızda üzerinde durmamız gereken bölümlerle ilgili inanılmaz ayrıntıları bulabiliriz. Bu tür rüyaların çok fazla manevi ve psikolojik anlamı olabilir. Rüyalar genellikle bütünsel yorumculuk gerektirir ve tek tek sembollerin rüyanın senaryosuyla birleştirilmesiyle yapılmalıdır. Rüyalar alemimizde bilinçsiz zihnimiz bizim için pis objeleri (pis su, pis ortamlar, pis objeler) aslında kötü bir şeyle yüz yüze geldiğimizi hatırlatmak için yaratır. Dolayısıyla, pis su gördüğümüz bir rüya aslında ruhumuzu ve psikolojimizi kirleten bir şeye işaret eder.

Rüyada pis su ile abdest almak

Rüyada pis su ile abdest almak manevi olarak kendimizi suçlu ya da kötü hissetmek alametidir. Rüyalar alemi eğer bize pis suyu göstermeyi seçtiyse bunu yaşamımızda temizlememiz gereken bir şeyler için uyarı fırsatı olarak görmeliyiz. Rüyadaki pis su objesi kesinlikle zihinsel ve ruhsal durumun bulanıklığına atıfta bulunur. Suyun içinde çok fazla kirletici obje bulunması da zihnimizi kirleten ve aklımızı bulandıran çok fazla soru işaretinin içinde boğulduğumuz anlamı içeriyor olabilir. Bu rüyayı gören kişinin aklında çok fazla faydalı şey olabilir. Belki de aklınızda harika projeler, çılgın fikirler ve faydalı uğraşlar, fakat aynı zamanda o kadar çok size faydasız işle uğraşıyorsunuz ki tüm bu faydalı işleri düşünecek vaktiniz bile yok. Ya da bir şeyler zihninizi o kadar bulandırıyor ve kirletiyor ki, kendinize faydasız olan işlerle uğraşmaktan faydalı olan işlere vakit bile bulamıyorsunuz. Bu tür rüyaları bilinçsiz zihninizin size getirdiği bir uyarı olarak görürseniz yaşamınızda bir şeyleri değiştirmek için hala fırsatınız olduğunu anlayabilirsiniz.


Rüyada çok fazla pis su ve pis suya bulaşmak bazen bir belaya bulaşmak ya da sorunla boğuşama işaret eder. Pis suyu farklı şekillerde görmüş olsak da anlamı aynıdır. Pis suyu içmek ya da pis suyun içinde yüzmek her zaman pis bir işe bulaşmak olarak yorumlanmalıdır. Su aslında temizlenmek için kullanılır, pislenmek için değil. Eğer rüyada pis suyun içinde kendimizi görüyorsak arınmamız gereken bir şeyler olduğunu anlamalıyız.


Rüyada  pis suda dolaştığını görmek rüya sahibinin ruhsal alemini rahatsız eden sevimsiz bazı durumların yaşanacağına delalettir. Bu rüyayı gören kişi yakın zamanda duygusal anlamda rahatsız edici bazı olaylar yaşayabilir ya da kendisini irite edici durumlarla karşılaşabilir. Fakat pis suyu rüyasında önce gören sonra bu pis sudan arınan kişi bazı meselelerle uğraşsa da eninde sonunda sorununu halleder.


Rüyadaki pis su aynı zamanda gölge (veya daha karanlık) tarafınızı ve sizi sınırlayan ve sizi kendinizin en iyi versiyonu olmaktan alıkoyan negatif güçleri temsil eder. Olumsuz alışkanlıkların, bağımlılıkların, davranışların, düşünce kalıplarının ve ilişkilerin etkisinde olabilirsiniz. Kısa vadeli ve zevk verici şeylerin etkisinde çok fazla kalmaktan dolayı size faydalı olan her şeyi unutmuş olabilirsiniz. Belki de ruhunuzu şeytana sattınız ve kirlenmiş hissediyorsunuz. Hele ki rüyada çok pis bir suyun içinde yüzdüğünüzü gördüyseniz bu rüyada kesinlikle bir kirlenmişlik ya da günahkar olma hissi var.

Rüyanızı yazın:

bottom of page