top of page

Rüyada pis suda yüzmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Korku

 • Suçluluk

 • Belirsizlik

 • Reddetmek

 • Huzursuzluk

 • Bilinmezlik

 • Karamsarlık

 • Çekimserlik

 • Kötü hissetmek

 • Arınma ihtiyacı

 • Pisliğe bulaşmak

 • Temizleme ihtiyacı

 • Doğru yolda olmamak

 • Netlik kazanmamaış durum

Rüyada pis suda yüzmek ne anlama gelir?

Pis ortamlarda bulunmak ya da pisliğin vurgulandığı tüm rüyalar bilinçsiz zihin tarafından getirilen olumsuzluklardan kurtulma arzusudur. Özellikle, rüyada pis suda yüzüyorsak belki de yaşamımızda kendimizi “pisliğe batmış” veya olumsuz bir duruma bulaşmış hissediyor olabiliriz. Bu tür rüyalar genellikle ilerlememizi engelleyen bazı sorunlardan kurtulmamız gerektiğini gösterir.


Pis suda yüzme rüyaları bazen “kötü bir ortamda bulunma” metaforu olarak karşımıza çıkar aynı zamanda olumsuz kalıplardan ya da duygulardan kurtulma arzusu ve artık size hizmet etmeyen tüm içerikleri salıverme gibi bir iç temizlik sürecini ifade edebilir. İçinde bulunduğumuz çevrede bizi rahatsız eden unsurların varlığı bilinçsiz zihnimizin bir pis su senaryosu yaratmasına yol açabilir. Çoğu zaman bu tür rüyalar yaşamımız boyunca biriktirdiğimiz negatif enerji sembolü ve bu enerjinin artık üzerimizde ağırlık yaptığına işaret ederler.

Rüyada pis suda yüzdüğünü görmek

Rüyaların sembolik dilinde nesneleri kirli görmek yaşamda sıkışmış hissetmek ve tekrar işleri yoluna koyabilmek için duru enerjiyi getirme arsusunu semblize eder. Yaşamda bir noktada takılıp kalmış ve ilerleme güçlüğü yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle içinde yüzdüğünüz suyun çok fazla pis olması ve çok fazla kirli obje bulundurması durumunda belki de arındırmanız gereken bir şeyler bilinçsiz zihniniz tarafından dikkatinize sunuluyor. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize sormalısınız: yaşamınızda gereksiz olan ve size yavaşlatan nedir?


Rüyada pis suda yüzmek aynı zamanda bazı yaşam yükleri ve acıların etrafınızı sardığına işaret edebilir. Bu rüya, geçmişten gelen olumsuz duygusal yükü salıvermeyi ve gelecekte sizi bekleyen güzel şeylere kendinizi hazırlamaya atıfta bulunuyor da olabilir. Size yük olan zihinsel bagajlar ya da duygularınız varsa onlarla vedalaştığınızda içsel varlığınıza müthiş bir hafifleme hissedeceksiniz. Bunu yapmak sizin için faydalı olacak.

Rüyada pis suya girmek

Pis suya girme rüyası bazen içsel varlığınızı ve içsel olarak kendinizi yeterince temiz bir ortamda olmayan bir durumda gördüğünüzü ve ortamda bir çok şeyin değiştirilmesi gereksinimini sembolize eder. Örneğin, yasadışı bir iş yapılan iş ortamında bulunmak, ya da kendinizi bir ortamda günahkar veya pisliğe bulaşmış hissediyorsanız rüyanızda pis suda yüzdüğünüzü görebilirsiniz. Bilinçaltınız aslında rüyanızda size pis suya sokarak daha temiz bir yaşama adım atmanız gerektiği uyarısını göndermektedir.


Yaşamın gidişatını beğenmediğimiz ve kendimizi çıkmazda hissettiğimiz zamanlarda da rüyamızda pis suda yüzdüğümüzü görebiliriz. Bu tür rüyalar genellikle bazı olumsuz duyguları iç dünyanızda barındırdığınızı veya ihtiyaçlarınızı ihmal ettiğinizi ortaya çıkarır. Pis suda yüzme rüyası aynı zamanda biriken olumsuzlukları veya artık en içsel hayrınıza hizmet etmeyen şeyleri ve insanları temizlemeyi gösterir. Zararlı düşünce kalıpları, size kötü etkileyen arkadaşlar hatta bir düşünce biçimi, kısacası bir şey sizin faydanıza değil zararınıza sürekli çalışıyor ve kendinizi ondan arındırmadığınız sürece yaşamınızda negatif enerji hüküm sürecek.

Rüyada pis suyun içinde yüzmek

Pis suda yüzme rüyası aynı zamanda bir kafa karışıklığı, belirsizlik ve yönsüzlük alameti olarak da karşımıza çıkabilir. Tıpkı suyun pis ve bulanık olması gibi bu günlerde belki de zihniniz de bulanık. Birçok seçenek arasında kalmış ve hangi yönde ilerleyeceğiniz konusunda karrasızsınız. Bu tür rüyalar bazen yaşamınızda istikrar istediğinizi fakat hala bazı belirsizlikler yüzünden zihninizin dağınık olduğunu gösterir. Eğer bu durum sizin için söz konusu ise bu rüya yaşamınızı daha iyi organize etmeniz ve düzenlemeniz gerektiği gerçeğiyle ilgilidir.


Bununla beraber, pis suda yüzme rüyaları zekanızın ve zihninizin engellenmesi ve gerçek potansiyelinizi ortaya çıkaramamakla ilgili olabilir. Bu rüya aynı zamanda zihinsel kirlilik alameti de olabilir. Belki de çılgın fikirleriniz ve projeleriniz var fakat sürekli önünüze size faydasız işler ya da engeller koyuluyor ve zihninizi kendi faydanıza hizmet edecek şekilde kullanamıyorsunuz. Örneğin, çok ucuza bir işveren için çalışıyorsunuz ve o kadar meşgulsünüz ki zihninizi kendi projelerinizi geliştiremek için değil günlük ıvır zıvır işleri halletmek için kirletiyorsunuz. Bu durum size tanıdık geliyor mu? Eğer cevabınız evet ise yaşamınızı bir an önce başkalarının menfaati değil kendi menfaatinize odaklı düzenlemeye geçmelisiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page