top of page

Rüyada pislik görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Dert

 • Bela

 • Kötü

 • Fesat

 • Pis iş

 • Haram

 • Günah

 • Yanlış yol

 • Kirlenmek

 • Hayırsız iş

 • Karamsarlık

 • Haram para

 • Negatif enerji

 • Belaya bulaşmak

 • Suçluluk duygusu

 • Negatif düşünceler

 • İhaleye fesat karıştırmak

Rüyada pislik görmek ne anlama gelir?

Pislik rüyalarının özünde “arınma ihtiyacı duymak” teması yatar. Rüyada pislik aynı zamanda temsil ettiği objenin (hayatın bir alanının) saflığını ya da güzelliğini bozan kirletici bir objedir ve bize hayatımızda üzerinde çalışılması gereken alanlar olduğunu hatırlatır. Kısacası, pislik gören bazı negatif unsurlardan arınmalıdır.

 

Rüyada pislik aynı zamanda hayatımızdaki tüm olumsuzlukları, yanlış ve yasakları, zararları, zararlı arkadaşlık ya da ilişkileri temsil ediyor olabilir. Bu rüya aslında bilinçaltından gelen “asla bulaşma” mesajıdır ve bize uzak durmamız gereken şeyler hakkında bilgi getirir. Eğer bir karar vermeden önce bu rüyayı görürsek çok iyi düşünmeli ve çok iyi araştırdıktan sonra kararı vermeliyiz. Yolda yürürken karşımıza çıkan pislik bazen kötü ya da sonu bela olacak bir teklif almaya karşı uyarıdır ve dikkatli olunmalıdır.

 

Rüyada görülen pislik aynı zamanda rengine bağlı olarak yorumlanmalıdır. Pisliğin rengi gri ya da siyah ise bilinçaltımızı zehirleyen tüm negatif düşünce tohumlarından kurtulmadan hayatımızı düzene sokmamız imkansızdır. Pisliği görenin hayatında mutlaka düzeltmesi ya da düzene sokması gereken bir şeyler vardır. Bazıları için pislik sürekli ertelenen ve bir türlü ele alınarak çözülmeyen sorunların temsilcisidir. Bu rüyanın sahibi yaşamını kirleten ya da manevi olarak zehirleyen tüm bu unsurlardan arınmalıdır.

 

Rüyada pisliği nerede ya da hangi organımızda gördüğümüz de önemlidir. Pisliği ellerinde görenin elleriyle yaptığı bir işte, klavye başı işlerinde, alışverişlerinde ya da alma-verme ile ilgili bazı işlerinde haram para ya da kötü niyet bulunur ve bir an önce bu durumdan kendini kurtarmalıdır. Rüyada ayaklarını ya da bacaklarını pislenmiş görenin yolculukları hayırsızdır ya da kötü bir iş içindir ve derhal iptal edilmelidir. Bazen rüyada görülen pislik bize girişmememiz gereken işler hakkında uyarı getirir. Bir yolculuk yapmak üzereyken ayaklarında pislik gören kişi o yolculuktan vazgeçmelidir.

 

Rüyasında pisliği suda görenin bilinçaltı ya da duygular alemiyle ilgili üzerinde çalışması ve onarması gereken bir çok alan vardır. Bazen suyun pis olduğunu görmek negatif düşünce bataklığına batmak ya da duyguların netlik kazanmamasıyla ilgili bilgi içerir. Bu rüyanın sahibi büyük bir ihtimalle sıkıntılı bir süreçten geçmektedir fakat bunun sebebi olumsuz düşünce çıkmazına saplanmasından başka bir şey değildir. Rüyasında suda pislik ya da pislikten kaynaklı bulanıklık gören kişinin derin bir bilinçaltı temizliği işine girişmesi ve inanç sistemindeki tüm olumsuz düşünceleri atması gerekir. Çünkü bu negatif düşünceler kişinin davranışlarını dolayısıyla hayatını olumsuz etkilemektedir.

 

Kirletici bir obje olan pislik rüyada görüldüğünde aynı zamanda negatif enerjinin, saflığını yitirmiş tüm olguların ve ilk zamanki gibi temiz olmayan her şeyi temsil eden bir kirletici obje rolü görür. Kısacası, pislik hayatımızda kötülüklerden ya da kirden arındırılması gereken her şeyin ya da her alanın altını çiziyor olabilir. Bu rüyanın sahibi bir şeylerin yolunda gitmediğini ve olduğu gibi bırakılmaması gerektiğini bilmeli ve arınmaya ihtiyaç duyanı keşfederek gereken işlemi yapmalıdır. Rüyada pislik nereyi kirletiyor ise rüya sahibi için o alanın temizlenmesi şarttır.

Rüyada pis su

Rüyada pis su görmek duygular aleminin ve bilinçaltının negatif düşüncelerle zehirlenmiş olmasının altını çizer. Bu rüyanın sahibi bazı yanlış ya da negatif düşüncelerin hayatını kötü etkilediğinin farkına varmalı ve bilinçaltını tüm bu düşüncelerden arındırmalıdır. Her bireyin dünyası kendi bilinçaltında oluşturulmuştur ve aslında düşünceler davranışları, dolayısıyla kişinin hayatını etkiler. Yanlış ya da negatif düşüncelere sahip bireyler sağlıklı davranışlar sergileyemezler. Bulanık ya da pis su rüyaları bazen olumsuz düşüncelere ve “aşırı derecede inanmış olma” teması içerirler. Kişi bu olumsuz düşüncelerin ve inanmış olmanın sonunda kendisi için pozitif olacak hiçbir hareket yapmaz ya da adım atmaz.

Rüyada pis eller görmek:

Rüyada ellerinin pis olduğunu gören için “pis iş yapmak” mesajı vardır ve bu rüyada suçluluk duygusu gizlidir. Rüya sahibi kendi elleriyle yaptığı bir şeyden dolayı pişman olabilir ya da o işin yanlış olduğunu düşünür. Eller ile yapılan işler kategorisine bazen el işleri ya da klavye kullanımı gibi eylemler girse de bilinçaltı sadece bunları elle yapılan iş olarak değerlendirmez. Bazen kendi verdiğimiz kararlar yüzünden aldığımız kötü sonuçlardan dolayı duymuş olduğumuz vicdan azabı ya da pişmanlık bize ellerimizde pislik olarak görülür. Bu rüyanın sahibi kendi yaptığı bir işten dolayı kendini kötü hisseder.

Rüyada pis zemin görmek:

Rüyada pis zemin sağlam zemine basamamak ya da bir kurulumun ilk aşamasına çok yanlış bir başlangıç yapmaya karşı uyarıdır. Tüm rüyalarda zemin aslında en alt kademe, başlangıç noktası ya da kurulumun ilk aşamasını temsil eder. Dolayısıyla zeminin pis olması bu unsurlardan birinde arınmaya ya da temizliğe ihtiyaç duyulduğuna ihtiyaç eder. Bir işveren için pis zemin alt kademe çalışanla ilgili sorunlara işaret edebilirken bir çalışan için kariyerde yanlış başlangıç yapmaya işaret edebilir.

Rüyada pis elbise itibar kaybı, rezil olmak ya da ün kaybetmeye delalet eder. Rüyasında üstündeki elbiselerde çok fazla pislik olduğunu görenin toplum içindeki konumu zedelenir, kendisine iftira atılır ya da imajı sarsılır. Pis elbise görenin zedelenmiş imajı temizlemek için yapması gereken çok fazla iş ya da temizlik vardır. Bu rüyanın sahibi aynı zamanda güven kaybı ya da gözden düşme sorunu yaşayabilir. Bazen bu rüya bir ilişkide kontrol kaybı ya da bazı durumların kontrol edilemez hale gelmesine işaret eder. Pis elbiseleri temizlemek eski ünü ya da kaybolan itibarı yeniden kazanmak ve sorunları gidermektir.

Rüyada pis ayakkabı ya da botlar görmek yaşam yolculuklarımızda önümüze bazı engellerin çıkması ve bu engellerin hızımızı yavaşlatmasıyla ilgili bilgi sunar. Ayakkabılarında çok fazla pislik bulaştığını görenin ayağına dolaşan çok fazla sayıda insan bulunur. Bu rüyayı bazen sevmeden ya da zevk almadan ilerlemek zorunda kaldığımız bir sürece girdiğimizde görebiliriz. Aslında ayakkabıya bulaşan bu pislik bulunduğu yol rüya sahibinin bilinçaltındaki “kötü yol” algısıdır. Rüya sahibi yasak ya da yanlış bir şey yaptığını düşündüğünden bu rüyayı görebilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page