top of page

Rüyada saç kestirmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Değişim

 • Eksilmek

 • Azalmak

 • Kaybetmek

 • Mal satmak

 • Fakirleşmek

 • Ödün vermek

 • Maddi sıkıntılar

 • Güç kaybetmek

 • Yükün azalması

 • Paranın erimesi

 • Geçimin daralması

 • Kazancın azalması

 • Birikimlerin azalması

 • Kaynakların tükenmesi

 • Durumun kötüye gitmesi

Rüyada saç kestirdiğini görmek ne anlama gelir?

Saç kestirdiğimiz rüyalar genellikle kendimizden verdiklerimiz, azalttıklarımız ve eksilttiklerimizle ilgilidir. Fakat bu rüyaların yorumu tamamen rüyadan alınan enerjiye göre yapılmalıdır. Rüyada saçınız kesildiğinde bundan mutluluk mu duydunuz yoksa rahatsız mı oldunuz? Mutluluk duyduysanız size yük olan fazlalıklardan kurtulacaksınız. Eğer kestirdiğiniz saçtan dolayı huzursuz olduysanız büyük bir ihtimalle bir miktar para kaybedecek ya da zarara uğrayacaksınız.

Saç uzaması ya da saç kestirdiğimiz rüyalar sembolik olarak birbirinin tam zıttı rüyalardır. Saçımızın uzadığı rüyalarda kendimize bir şeyler ekleriz, bazen bilgi birikimini arttırır, kazancımızı ya da birikimlerimizi arttırırız. Fakat saçımızın kesildiği rüyalar tamamen kendimizden eksilttiklerimizle alakalıdır. Peki bu kötü haber mi? Bazen evet bazen hayır. Kendimizden azalttığımız şey para ya da birikimlerimiz olduğu gibi bazı yaşam yüklerimizi azaltıyor da olabiliriz ki o zaman bu rüya hayırlı bir rüyadır.

Saç kestirme rüyaları sembolik olarak kilo verme rüyalarıyla da benzeşir. Bilinçaltımız aslında kendimizden eksilttiklerimizi vurgulamak için bizi “daha zayıf” bir kılığa sokarak mesaj vermektedir. Saç kestirdiğimiz rüyalarda da bilinçaltımız aslında bize “daha kısa, daha az” mesajı verir. Bu bazıları için uzun vadeli planların değiştirerek daha kısa vadede gerçekleşecekleri müjdesini veriyor olabileceği gibi bazıları için yalnızca birikimlerin azalmasıdır. Belki de evlilik planlarınız var ve evlilik için kafanızda bir tarih var ve bu tarihi öne çektiniz. İşte bu durumda rüyanızda saç kestirdiğinizi görebilirsiniz. Rüya sahibi yaşamına bakarak bu rüyanın anlamını bulmalı.

Bazen saç kestirdiğimiz rüyalar (özellikle dişilik sembolü olduğu için kadınlarda) güç kaybetme ya da karşı cinsin gözünde dişiliğini kaybetme alametidir. Bu durumda bir kadının rüyasında saç kestirdiğini görmesi hayra alamet değildir. Partnerinin kendisine ilgisi, sevgisi ya da cinsel arzusu azalan bir kadının rüyasında saç kestirdiğini görmesi olasılığı da bulunur. Yine buna benzer bir “dişilik azalması” sembolü olan saç kestirdiğimiz rüyalar kadınlar için erken menopoz alameti de olabilir.

Rüyada saçlarını kestirdiğini görmek

Bir işveren için de saç kestirme rüyası bazen hayırlı bazen hayırsız olabilir ve işveren yaşadığı durumlara bağlı olarak yorum yapmalıdır. Saçını kestirdiğini gören işveren bazen işçi sayısını azaltır, bazen üretimi azaltır ya da azalttığı yalnızca iş yüküdür. Elbette rüyasında saçını kestirdiğini gören bir işverenin karının ya da servetinin azalması ihtimali de bulunur. Bu rüya durumsal olarak her bireye farklı bir mesaj getirir ve rüya sahibi yaşadığı duruma, mesleğine ve cinsiyetine göre yorumu kendisi yapmalıdır.

Rüyada saç kestirmek her zaman maddi anlamda güç kaybetmeye işaret değildir. Bazen iş hayatında güç kaybetmek, düşman ya da rakiplere koz vermek veya bir rekabette güçsüz duruma düşmeye işaret olabilir. Bu rüyanın aynı zamanda enerji ve motivasyonun azalmasıyla da yakın alakası vardır. Rüyasında saç kestirdiğini görenin durumu sürekli kötüye gider ve gücü ve istikrarı belki de rakiplerin eline geçer. Rüya sahibinin düşmanları ya da hasetçileri kendisi karşısında daha avantajlı duruma geçer ve rüya sahibi için belki de iş hayatında sonun başlangıcı gelmiştir.

Rüyada saçlarını çok fazla kestirip üç numaraya vurdurmak ya da kısacık kalana kadar kestirmek hayra alamet değildir. Bazen maddi kaynakların ve birikimlerin çok fazla tükenmesi anlamına gelebilir. Bu rüya aynı zamanda enerjinin ve kaynakların tükenmesinden duyulan endişeye işaret eder. Bu rüyanın ana teması bitmek ve tükenmektir. Rüya sahibi bazen maddi kaynakların tükenmesinden dolayı iflas korkusu yaşamaktan bu rüyayı görür ya da bir yolun artık sonuna gelmeye başladığını düşünmektedir. İlişkisinde çıkmaza giren ve çözüm yolu bulamayan birinin de bu rüyayı görmesi normaldir. Kısacası, rüyada saçını çok kısa kestirmek aslında sahip olunan en değerli varlıkları ya da bir ilişkiyi kaybetme korkusunun yansımasıdır.

Uzun saçlı birinin rüyada kendisini kısa saçlı görmesi kaybetme ve elindekileri tüketme korkusudur. Bu rüyanın sahibi bazen prestij kaybetme bazen de maddi kaynaklarını kaybetme korkusu yaşamaktadır. Kısacası rüyada saçını kısacık görmek kendinden vermek, değer kaybetmek ya da eksiltmektir. İş hayatında değer kaybetmek, rekabette yenilmek, düşman ya da rakiplere koz vermek gibi durumları yaşayan biri bu rüyayı görebilir. Rüyada uzun saçlı birinin kendini kısa saçlı görmesi bazen büyük miktarda para kaybetmek ya da yatırımların değer kaybetmesiyle ilgilidir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page