top of page

Rüyada şahin görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yükselmek

 • Yücelmek

 • Güçlenmek

 • Murada ermek

 • Şaha kalkmak

 • Zihinsel yükseliş

 • Geleceği görmek

 • Büyük düşünmek

 • Öz güven artması

 • Büyük resmi görmek

 • Farkındalık kazanmak

Rüyada şahin görmek ne anlama gelir?

Bir güç ve yükseliş hayvanı olan şahin rüyanızda size uğradığında zihinsel bloklardan kurtulmanın ve ruhunuzu yükseltmenin temsilcisidir. Şahin, sizi yüceltir, yükseltir ve canlandırır. Bu rüyayı gördüyseniz içsel gücünüzün ve kapasitenizin farkına varacaksınız. Özellikle şahini zirve noktalarda uçarken gördüyseniz belki de büyük resmi görmeye ya da farklı bir bakış açısına sahip olmaya hazır olmalısınız.

 

Şahin rüyasını gördüyseniz zihninizde ve ruhunuzda bazı değişiklikler ve yepyeni bir farkındalığa sahip olursunuz. Şahin, gözlem ve yükselme becerileriyle rüyanıza girdiğinde size bu becerilerden bazılarını hediye eder. Belki de yeni bir şey keşfedecek ya da tıpkı bir şahin gibi yükselecek ve vizyonunuzu genişleteceksiniz. Kimsenin görmediği ve henüz keşfetmemiş bir fırsatı keşfedecek ve bundan büyük menfaat elde edeceksiniz. Ya da bir şahinin çok uzaklardan keskin bakışlarıyla çok küçük canlıları görebilmesi gibi siz de çok büyük bir kaos içinde ufacık bir fırsat yakalayacak ve bu fırsatı dev bir fırsata dönüştüreceksiniz.

 

Tüm bunların yanı sıra şahin rüyaları size küresel vizyonla ilgili olumlu bilgiler getirir. Şahin yükseldiğinde yerküreyi insanüstü bir varlık gibi görür. Size hayallerinizde ve yaratıcılığınızda sınır tanımamanız gerektiğini önerir. Tıpkı bir şahin gibi yükselmeye ve yükseklere uçmaya hazır olun. Bu rüyayı gördüğünüzde ilham seviyenizde ve yaratıcılığınızda artış da gözlemleyebilirsiniz. Bu sıralarda kendi iç rehberliğinize ve yüksek benliğinize etkili bir şekilde güvenmeyi öğreniyorsunuz. Şahin yüksekte uçtuğunda çok yüksek umutlarınız ve arzularınız vardır fakat yerde ya da alçakta gördüyseniz yükseğe uçma potansiyelinizin henüz farkına varmamış olabilirsiniz.

 

Tüm bunların yanı sıra şahin doğadaki yırtıcı bir kuştur. Çok yükseklerde uçtuğu zaman bile hedefine odaklanmayı bilir, iyi bir gözlemcidir ve bir çırpıda hedefine başarıyla ulaşır. Rüyanızda gördüğünüzde size amaçlarınıza tek hamlede ulaşabilecek kapasiteye sahip olduğunuzu hatırlatır. Şahin gördüyseniz bir şahin gibi davranmalı ve büyük düşünmekten, yüksekte uçmaktan korkmamalısınız. Şahin ortalarda dolandığı zamanlarda mütevazi olmanın ya da küçük düşünmenin zamanı değildir. Arzu ettiğiniz şeyi elde edebilecek güçtesiniz, o halde neden azla yetinesiniz?

 

Şahin rüyasını gördüğünüzde psişik yeteneklerinizi ve vizyonunuzu asla küçümsemeyin. Belki de bir “doğa üstü görme yeteneği” sahibisiniz ve bunun farkında değilsiniz. Geleceğe dair güzel yorumlarınız ya da ön görüleriniz mi var? O zaman kimse harekete geçmeden o projeyi yaratmak için ilk harekete geçen siz olun. Şu anda aklınızda geleceği parlak olduğunu düşündüğünüz bir proje mi var? Ve rüyanızda şahin mi gördünüz. O halde o iş tutar.

 

Eski zamanlarda şahin rüyaları ruhla ilişkilendirildi. Özellikle Mısırlılar, insan ruhunun bedenden kaçan reenkarne olmuş bir şahin olduğunu tasvir ettiler. Gökyüzü tanrısı Horus, şahini kutsal tuttu. Buna benzer olarak Yunanlılar şahini astrolojideki şans ve bolluk-bereket gezegeni Jüpiter ile ilişkilendirdiler. Bu yüzden şahin rüyaları daima şans ve jüpiterden gelen enerji olarak yorumlandılar.

 

Tüm bunların yanı sıra rüyada şahin yeni moda bir görüş anlayışını benimseme alameti olabilir. Eski olan, güncelliğini kaybetmiş her şeyi çöpe atarak bunları güncel sistemlerle değiştirmek ve olumlu değişimler yapmak şahin rüyası gördüğünüz zamanlar mümkün. Belki de geleceği şimdiden gördünüz ve kimsenin yapmayı düşünmediği bir şeyi ilk yapan hatta fikir babası siz olacaksınız. Neden olmasın.

Rüyada şahin

Rüyada şahinler görmek:

Rüyada şahinler yüksek hayaller ve umutlarla ilgili bilgi getirir. Özellikle, birçok şahini havada bir arada uçarken gördüyseniz sizi yükseklere uçuracak bazı fırsatlara yakından bakarsınız. Fakat bu rüyalar yorumlanırken rüyadan aldığınız enerjiye ve şahinlerin durumuna odaklanmalısınız. Şahinler size bakmadan çok uzaklardan sadece uçarak geçiyorlar mıydı? O halde hayalleriniz size hala çok uzaktalar ve uzun vadeli plan gerektiriyorlar. Onları görüyor olduğunuz sizin için bu hayallerin hala ulaşılabilir olduğunu söyler. Fakat onlara dokunamıyor olmanız size “hala zamanı var” mesajını getirir.

 

Şahinler gruplar halinde avlanan hayvanlardır. Tek bir şahin yerinde çok sayıda şahin görmeniz sizin için bir grup çalışması ya da çalıştığınız şirketle ilgili haber getirir. Şahinleri nasıl gördünüz? Çok güzel bir şekilde havada sorunsuzca uçuyorlar mıydı? Yoksa şahinler yaralı mıydı? Güzel bir şekilde havada uçan şahinler sizin için belki de iş için uçak seyahati anlamı taşır. Ya da grup halinde yükselme ve terfi etme alameti de olabilirler. İçinde bulunduğunuz bir organizasyonda “hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için” düşünce tarzına sahip olduğunuz zaman rüyanızda şahinleri görebilirsiniz. Fakat uyumsuz uçan şahinler bu yorumu tam tersine çevirir.

Rüyada şahin öldürmek hayırsızdır. Yükselmenin, terfi etmenin ya da bir uçak yolculuğunun iptal olması alametidir. Bazıları için bu rüya vizyonu kaybetmek, büyük düşünmeyi bırakmak ya da hayallerden vazgeçmeye işarettir. Bir şahini rüyanızda öldürüyorsanız eninde sonunda sizin için bir yükselme şimdilik mümkün olmayacaktır. Fiziksel boyutta yükselme (uçak yolculuğu, daha üst seviyede bir mevki) mümkün olmayacağı gibi bu sıralar özgüveninizde de azalma hissedebilirsiniz.

 

Rüyada şahin öldürmek aynı zamanda vizyonsuzluk ve geleceği görememe uyarısıdır. Bazıları için geçmişe körü körüne saplanıp kalmak ve değişen dünyaya ve yeni dünya düzenine ayak uyduramamak bir şahin öldürme rüyasıyla ortaya çıkar. Şahini öldürüyorsanız gelişmeyi, yükselmeyi ve yücelmeyi reddediyorsunuz demektir. Bir başka deyişle, şahini öldürmek şahin gibi olmayı reddetmek ve bulunduğu noktadan yükseğe çıkmayı kabul etmemektir. Rüyasında bir şahini öldüren aynı zamanda kendisini zengin edecek bir fırsatı kaçırabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page