Rüyada salyangoz görmek

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yük

 • Aile

 • Şans

 • Bereket

 • Ev işleri

 • Tembellik

 • Çoluk çocuk

 • Sorumluluklar

 • Küçük değişimler

 • Ağır hareket etmek

 • Dıştan içe yönelmek

 • Uzun vadeli çalışmalar

 • Emin adımlarla ilerlemek

 • Hayatın merkezine inmek

 • Ağır bir tempoyla ilerlemek

 • Sırtımızda taşıdığımız yükler

 • Yavaş yavaş bitiş çizgisine ulaşmak

Rüyada salyangoz görmek ne anlama gelir?

Rüyada görülen salyangoz aslında dıştan içe doğru ilerleyen bir spiraldir ve dıştan içe yönelişi, merkeze doğru hareket etmeyi ya da kendi kabuğuna çekilmeyi temsil eder. Bu rüyayı gören kişi yaşadığı bir soruna çözümü olayın merkezine inerek ararsa mutlaka bulacaktır. Rüyada salyangoz tüm içsel yönelişler ve dıştan içe doğru yapılan hamleler ve merkeze yaklaşmakla ilgilidir.


Rüyada görülen salyangoz dıştan içeri yönelen spiralin sembolü olmasından dolayı bazen içe kapanma, eve hapsolma ya da asosyalleşme ile ilgili bilgi içerir. Tüm bunların yanı sıra ailevi meseleler ve eve yöneliş ile ilgilidir. Rüyasında salyangoz görenin hanesine daha bağlı bir hale gelmesi ya da bir süreliğine evden dışarı çıkmak istememesi olasılığı vardır. Kısacası, rüyada görülen salyangoz kendimizi inzivaya çekmeye ya da kabuğumuza çekilmeye daha meyilli olduğumuzda gördüğümüz bir rüyadır.

Rüyada salyangoz bulmak

Rüyada görülen salyangoz sembolik olarak yurt dışına çıkma rüyalarıyla tamamen zıttır. Rüyada yurt dışına çıktığımızda kabuğumuzdan çıkarız ya da daha dışa yönelerek kendimizi aşmak isteriz. Fakat salyangoz rüyalarında bunun tam tersine bir durum cereyan eder. Kişi kendi özüne, bilinçaltına ve benliğine yönelerek bir nevi içsel arayışa meyilli hale gelir. Bu rüyayı görenin şimdilik kabuğundan çıkmak ya da farklı olanı denemek ya da değişim gibi bir derdi yoktur. Rüya sahibi kendi iç dünyasında hapsolmaya ve kendi sahip olduklarıyla uğraşmaya daha meyilli tavırlar sergiler.


Rüyada salyangoz görmek aynı zamanda sınırlardan uzaklaşmak, merkezi olana yaklaşmak ve tam anlamıyla bir içsel yönelişe delalettir. Bu rüya aynı zamanda aşırılardan kaçmak ya da değişimden uzaklaşma çabasının göstergesidir. Sınırlardan uzaklaşmak aslında hayatımızda cereyan edecek bitişleri istememek ve bunları reddetmektir. Kişi kendini en emin hissettiği hanesine ya da konfor alanına doğru yöneltir ve henüz dışa odaklı düşünmeye hazır değildir. Bu rüyayı gören kişinin büyük düşünmesi, alışılmışın dışına çıkması ya da farklı olanı denemesi şimdilik mümkün olmaz çünkü o sahip olduğuyla mutludur.


Tüm bunların yanı sıra sırtında taşıdığı kabukla ünlü bir hayvan olan salyangoz sırtımızda taşıdığımız tüm yükler, ev ve hane işleri, çoluk çocuk, sorumluluklarımız ve bize en yakın olanlarla ilgili bilgi içerir. Bu rüyada salyangozun kabuğu ve bu kabuğa tam olarak ne olduğu rüyanın yorumunda oldukça önemlidir. Sırtındaki kabuğun yandığını, olmadığını ya da kırıldığını görenin hanesinde sorunlar, boşanma ya da ayrılıklar olabilir. Salyangozun kabuğunun düştüğünü gören kimse evinden, hanesinden ayrılır ya da gurbete gider.

 

Rüyada salyangoz görmek aynı zamanda bitiş çizgisine doğru yavaş fakat emin adımlarla ilerlemenin sembolüdür. Rüya sahibi bu ilerleyişi büyük bir ihtimalle tek başına yapmaz ya da yaşanan ağır değişimler aslında tüm hane halkını ilgilendiren ve etkileyen değişimlerdir. Tıpkı bir salyangozun ilerlemesi gibi rüya sahibi de minik minik adımlarla ilerler ve ektiklerini uzun vadede biçmeye hazırlanmaktadır. Salyangoz rüyaları bize ani değişimlerden haber getirmez, salyangozun getirdiği değişimler ağır ve daha kolay adapte olunabilen ılımlı değişimlerdir.

Rüyada salyangoz kabuğu:

Rüyada görülen salyangozun kabuğu hane halkı, sırtımızda taşıdığımız tüm yükler, hızımızı yavaşlatan sorumluluklar ve bazen çocuklarımızı temsil eder. Bu yüzden bu rüyanın yorumunu yapmak için bu kabuğa tam olarak ne olduğuna bakmak gerekir. Salyangozun kabuğunun başına kötü bir şey gelmesi hayırsızdır ve aileyi bütünüyle etkileyecek kötü olayların habercisi olabilir. Rüyadaki salyangozun kabuğu tüm bunların yanı sıra hayatta hızlı ilerlemeyi engelleyici tüm yüklerin temsilcisi de olabilir. Bir salyangozun kabuğunu atması ya da çıkarması bazen üzerimizden bir yük atarak hızımızın artmasına delalettir.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Astrozia.com

Rüyada salyangoz yemek küçük, önemsiz fakat zevksiz işlerle uğraşmak ve hoşnutsuz olunduğu halde bu işlerle uğraşmaya devam etmektir. Bazen salyangoz yemek haneye ufak tefek paraların girmesi ya da günlük işler yaparak küçük kazançlar elde etmeyle ilgilidir. Rüyasında salyangoz yediğini gören bu rüyayı daha iyi yorumlamak için salyangoz yedikten sonra ne hissettiğine odaklanmalıdır. Salyangoz yemek ve bundan mutlu olmak nasiplenmeye, salyangoz yiyerek bundan tiksinmek ise kötü söz işitmeye işarettir.

En çok görülen rüyalar

tsunami

yolculuk

ölmüş anne

mezarlık

otobüs

öldürmek

eski sevgili

örümcek

hamile

yurtdışı

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.