top of page

Rüyada sebze görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç

 • Jest

 • Rızk

 • İyilik

 • Şans

 • Sağlık

 • Hediye

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Beslenme

 • Kazanımlar

 • Faydalı işler

 • Haneye girenler

Rüyada sebze görmek ne anlama gelir?

Rüyadaki sebzeler yaşamımıza giren tüm güzellikler, iyilikler, büyüme ve gelişmek için ihtiyaçların karşılanması ve faydalı işler sembolüdür. Sebze rüyaları daima zararsız ve iyi huylu rüyalardır ve yaşamımıza girecek her ne olursa olsun bize fayda getireceğinin altını çizerler.

Sebze gördüğümüz rüyalar aynı zamanda büyüme, iyileşme ve kendimize kattığımız tüm faydalı işleri semzolize eder. Rüyalar dilinde vücuda giren her şey aslında yaşamımıza kattıklarımız, vücudumuzdan çıkanlar ise artık ihtiyaç duymadıklarımız ya da vazgeçtiklerimizin sembolüdür. Sağlıklı sebzeleri rüyada görmek de oldukça hayırlıdır ve rüya sahibinin yaşamına fayda sağlayacak bir şeylerin kendisine hediye edileceğini müjdeler.

Sebze rüyalarını yorumlayabilmek için sebzenin durumuna ve rüyadan aldığımız enerjiye de bakmalıyız. Örneğin, çürük sebzeler yaşamımıza elbette mutluluk ve sağlık getirmezler. Modası geçmiş ya da tedavülden kalkmış her şey rüyamıza çürük sebzeler kılığında girebilir. Bazen çürük sebze eski kafalılık ya da zamana uyum sağlayamama alametidir. Özellikle bu çürük sebzelerden yiyen ya faydasız işlerle uğraşır ya da hanesine yanlış yolla elde ettiği kazancı sokar ve bundan zarar görür. Sebzeler aslında yaşamımıza giren faydalı şeylerin alametidir fakat rüyada çürük ya da kötü görünümlü olduklarında bize fayda getirmeyecek işlerle uğraştığımız konusunda bizi uyarır.

Sebze rüyaları aynı zamanda yaşamın bize sunduğu fırsatlar, para, imkanlar ve tüm faydalı şeyler hakkında bilgi getirir. Fakat sevmediğimiz ya da iğrendiğimiz bir sebzeyi gördüğümüzde bu yorumu yapmamalıyız. Sevmediğimiz bir sebze rüyası istemeyerek ya da zevk almayarak yapmamız gereken bize faydalı olacak her şeyi temsil ediyor olabilir. Örneğin, ders çalışmayı sevmeyen bir öğrenci rüyasında sevmediği bir sebzeyi tabağında görüyorsa bilmelidir ki hoşuna gitmese de ders çalışmak kendisinin faydasına olacaktır.

Rüyada sebze yemek

Sebze rüyaları bazen ödül rüyalarıdır. Esasında sebze rüyaları ve meyve rüyaları metaforik anlamda birbirine benzer rüyalar olsa da meyveler yaşamımızın daha eğlenceli ve zevk verici yanına dokunurlar. Meyveler tatlı besinler sınıfına girdiklerinden daha neşeli ve yapılması zevkli işlerin ya da renkli ödüllerin simgesi olabilir. Bununla beraber sebzeler daha az zevk alarak yaptığımız fakat bize faydası olacak tüm uğraşılar karşılığında aldığımız ödülleri temsil ederler.

 

Kaliteli ve olgun sebzelerle dolu bir sepet ya da bu sebzeleri bir tabakta gördüyseniz yaşamın size sunacağı bir ödülü kucaklamaya hazır olmalısınız. Bu rüya genellikle büyük bir fırsatın bize sunulmasından önce görülür. Rüyasında sağlıklı ve olgun sebzeler gören kişi belki çok iyi bir iş teklifiyle karşılaşabilir ya da rüya sahibi için kendisine maddi refah ve çok büyük menfaat sunacak bir eğitim almak söz konusu olabilir.

 

Sebze rüyaları aynı zamanda toprak elementinin zenginliği ve sonsuz vericiliğiyle alakalıdır. Rüyada bol sebze görenin yaşamının bir alanında bir şey çok miktarda bulunmaktadır. Bu rüyayı gördüyseniz ve iş arıyorsanız bilmelisiniz ki çevreniz iş fırsatlarıyla dolu. Yaratıcılıkla ilgili bir isle uğraşıyorsanız yaratıcılığınız sonsuz ve her istediğiniz arzu ettğiniz projeyi üretebilecek güçtesiniz. Toprak elementinin zenginliği daima topraktan elde ettiğimiz ürünlerle ilgili değildir. Bazen bilinçaltımızın ya da hayal gücümüzün yaratıcılığıyla kendimize refah getirebileceğimizi de bize hatırlatır.

Rüyadaki sebzeler aynı zamanda rüya sahibi için “malzemeler” metaforudur. Tıpkı bir yemeği farklı sebzeleri karıştırarak yapmamız gibi yaşamımızda bir projeyi üretmek için farklı materyaller kullanırız. Çeşitli sebzeleri rüyasında gören kişi bilmelidir ki her şey (tüm malzemeler) elinin altındadır ve rüya sahibine tek kalan iş üretmektir. Bu rüyanın sahibi yaşamında eğer bir şey için “yok” kelimesini kullanıyorsa bilmelidir ki aradığı şey yanı başında. Eğer yanı başında bulamıyorsa bile kendisi tarafından üretilebilecek bir değerdir.

Rüyada sebze yemek:

Rüyada sebze yediğini görmek rüya sahibi için kendisine sunulan şansı ve nasibi Kabul etmek alametidir. Rüyadaki “yeme” eklemi daima bir şeyin yaşamımıza girişine izin verme eylemidir. Bu rüyanın yorumu rüyadaki sebzenin durumuna, olgunluğuna, görüntüsüne ve rüya sahibinde uyandırdığı tada bağlı yapılır. Rüyada yediğiniz sebzeler çok nefis ve güzeller miydi? O halde yaşamınıza harika bir şey girecek. Sebze çürük ya da tadı kötü müydü. O halde zevk almayarak yaptığınız bir isle uğraşmak zorunda kalacaksınız.

 

Rüyada sebze yemek aynı zamanda şansın açılması alametidir. Sebzeler şans, kısmet ve uzun vadede serveti simgeler. Ayrıca iyi huylu rüyalardır ve yaşamımıza girecek tüm faydaların ve hayırlı işlerin göstergesidir. Sebzeler ayrıca besleyici ve faydalı olmalarından dolayı sağlık açısından da durumun iyi gitmesi ve güzel gelişmelerin müjdecisidir. Rüyasında sebze yiyen kişinin şifa ve iyileşme yaşamına yavaş yavaş da olsa girer. Dünyevi nimetler, başarılar ve faydalı işler sebze yediğini gören kişinin hayatına girer.

Rüyanızı yazın:

bottom of page