top of page

Rüyada sebze yemeği görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Jest

 • Rızk

 • İyilik

 • Şans

 • Haber

 • Sağlık

 • Hediye

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Alışveriş

 • Beslenme

 • Kazanımlar

 • Faydalı işler

 • Elde etmek

 • Haneye girenler

 • İhtiyaçların karşılanması

Rüyada sebze yemeği görmek ne anlama gelir?

Sebze yemeği yediğimiz rüyalar daima “beslenme” metaforu olarak karşımıza çıkan iyi huylu rüyalardır. Bu rüyalar bize bir şeyi alarak verimli bir şekilde kullanacağımız haberini getirir. Kendimizi ruhsal ve duygusal anlamda sağlıklı tutacağımız ve doyurmamız gereken alanı doyuracağımız zamanlarda gördüğümüz rüyalardır. Güzelce beslendiğimiz ve kendimizi beslediğimiz rüyalar daima kendimize yaptığımız iyilikleri gösterir. Rehberlik, koruma, korunma, eğitim, kendini geliştirme gibi. Başkasının bize sunduğu sebze yemeği rüyası ise daima güzel jestler ve tekliflere işarettir. Tabi tüm bu yorumlar yalnızca yemek güzel ve hoşunuza gidiyorsa geçerliydi. Peki ya tadını sevmediğiniz sebze yemeği rüyası? İşte o zaman kötü ya da size tatmin etmeyen bir teklifle karşılaşmaya hazır olun.

Rüyada sebze yemeği görmek ve bu yemekten yemek bazı ihtiyaçları karşılamak ve yoksunluğu giderme metaforudur. Özellikle rüyada yediğiniz sebze yemeği kokusu, tadı ve görüntüsü hoşunuza giden bir yemekse yaşam yolculuğunda bir ödül alma ve bazı ihtiyaçları gidereceğiniz bir noktaya vardığınızı gösterir. Aslında sebze yemeği dahil yemek yediğimiz tüm rüyalar yaşamımızda aç kalmış bir yanımızı doyurduğumuz rüyalardır. Paraya ihtiyacı olan rüyasında sebze yemeği yediğini görürse ihtiyaç duyduğu parayı bulur, işe ihtiyacı olan işsizlik sorunundan kurtulur.

Sebze yemeği ya da diğer yemekleri gördüğümüz rüyalar bazen manevi değeri olan rüyalardır. Gerçek hayatta yiyecek, sadece beslenmenin değil, aynı zamanda optimum sağlığın elde edilmesinin de yoludur. Bu tip rüyalar aslında fiziksel değil ruhsal anlamda kendinize nasıl baktığınız konusunda da bilgi getirir. Güzel sebze yemeğiyle kendinizi besliyorsanız bilin ki kendinize şu anda ne yapıyorsanız yapın bu size iyi gelmekte. Şu anda eğitim alıyorsanız aldığınız eğitim size çok iyi bir gelecek sunacak. Kendinizi mi geliştiriyorsunuz? Ya da dil mi öğreniyorsunuz? Devam edin, sonunda kazanan siz olacaksınız.

Sebze yemeği ya da benzeri yemeklerden yemek aynı zamanda yaşamın önümüze koyduğu her şeyi sembolize ediyor olabilir. Rüyada masada önünüze koyulan yemek aslında günlük yaşamınızda kaderin önünüze koyduğu herhangi bir şeyin temsilidir. Baze para, bir jest hatta yemek çok kötü görünüyorsa belki de birinden gelecek bir hakaret. Bilinçaltımız bize yaşamın önümüze çıkardığı şeyleri herhangi bir kılığa sokarak göstererek çalışma şekli vardır. Kötü şeyler bazen bir böcek, fare hatta kötü huylu bir arketip olarak rüyamızda karşımıza çıkarlar. Güzel şeyler de daima çiçek, hediye, güzel görünümlü bir cisim ya da nefis bir yemek olarak görülürler. Bu rüyayı yorumlamak için rüyanızdaki yemeğe ve sizde hangi duyguları uyandırdığına bakın.

Rüyada sebze yemeği yediğini görmek

Rüyada sebze yemeği yemek tüm bunların yanı sıra ruhumuzda beslenmeye ihtiyaç duyduğumuz bir alana yönelip o alanı besleme metaforudur. Eğitime ihtiyacı olan biri rüyasında sebze yemeği yediğini görürse arzu ettiği eğitimi kendisine hediye eder. Eğer bu rüyayı aşka ihtiyacı olan biri görürse aradığı aşkı bulur. Hatta rüyasında sebze yemeği yediğini gören kişinin tek ihtiyacı olan arası açık olan partneriyle barışmak bile olsa bu da gerçekleşir. Bir başka deyişle yemek yediğimiz rüyalar kendi dünyamızda açlık hissettiğimiz ve doyurulması gereken yanımızla ilgilenip sorunu çözdüğümüz zamanlarda gördüğümüz rüyalardır.

Buraya kadar güzel bir sebze yemeği ne anlama gelir bundan bahsettim. Peki ya kötü bir sebze yemeği? Baktığınızda sizde tiksinti ya da iğrenme duygularını uyandıracak kadar kötü bir yemek ve bunu yediğinizi görmek ne anlama gelir? Bu tip rüyalar kendinize yaptığınız tüm kötülükleri içinde barındırır. Şu anda ne yapıyorsanız yapın sizin için sağlıklı değil. Belki de alışkanlıklarınız ya da boş vakti nasıl değerlendirdiğiniz konusunda yeni bir bakış açısına sahip olmalısınız. Kendinize iyi eğlen şeyler dil öğrenmek, eğitim almak ya da kitap okumak dururken siz boş vaktinizi sosyal medyada ya da oyunlarda geçirerek geleceğinizi çöpe mi atıyorsunuz? İşte buna benzer bir durumda kaldıysanız kötü bir sebze yemeği rüyası bilinçaltınızın size gönderdiği “kendini besle” mesajıdır.

Yemekler aynı zamanda bize güç ve enerji veren kaynaklarımızdır. Rüyada  sebze yemeği ya da diğer yemeklerle aramızdaki ilişki, yemeği nasıl yediğimiz aslında kaynaklarımızla aramızdaki ilişki ve onları nasıl kullandığımızla ilgili bilgi getirir. Sulu yemeği çöpe atan ya da yere döken kişi kaynaklarını ziyan etmektedir. Rüyada sulu yemeği yemeden sadece bakan kişi kendisine sunulan kaynaklarla ilgilenmemektedir. Rüyasında bir masanın nefis yemeklerle donatıldığını fakat bu yemekleri yiyemediğini gören kişinin arzularına ulaşabilmesi için yapması gereken çok şey vardır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page