top of page

Rüyada sisli hava görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Korku

 • Endişe

 • Belirsizlik

 • Bilinmezlik

 • Huzursuzluk

 • Karamsarlık

 • Kafa karışıklığı

 • Zihinsel karmaşa

 • Çıkış yolu aramak

 • Korkularla yüzleşmek

 • Zorlu bir dönemden geçiş

 • Kendini güvensiz hissetmek

 • Henüz netlik kazanmamış bir durumun varlığı

Rüyada sisli hava görmek ne anlama gelir?

Kendinizi sisin içinden geçerken gördüğünüz bir rüya sorunları, kafa karışıklığını, skandalları, endişeleri ve belirsizliği sembolize eder. Sis, belirsizliği ve yaşamdaki olayları yeni bir şekilde görmenize yardımcı olacak bir problemin veya konunun üzerinden geçmeyi temsil eder. Sisli bir hava gördüğümüz rüyalar genellikle iç yüzünü tam olarak bilmediğimiz bir durumda hapsolma alametidir. Fakat bize durumun netlik kazanmasını beklememizi tavsiye ederler.


Sisli hava gördüğünüz rüyalar yaşamdaki yön duygunuzu kaybetmiş olabileceğiniz gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Alternatif olarak, yaşamınızın koruma, gizem ve gizlilik üzerine odaklanan bir bölümünü temsil edebilir. Rüyalardaki sis, pratik çalışmayı ve enerjiyi sembolize eder. Belki de rüyanızda kendinizi bir tepenin üzerinde yürürken büyük bir sis kütlesi içinde bulursunuz veya sisli bir manzaraya bakarken görebilirsiniz. Tüm bu rüyalar yön duygunuzda netlik olmadığına işaret eden rüyalardır ve sizi yönünüzü bulmanız konusunda uyarırlar.

Rüyada sisli hava

Freud,  rüya görenlerin psikolojik durumuyla ilişkilendirildiğini belirttiği ünlü kitabında birçok rüyayı araştırmıştır. Freud'un bu rüyayla bağlantılı başka türden çağrışımları vardı ve sisin kararlılığımızla bağlantılı olduğuna inanıyordu. O, bir sis rüyasının görüş alanının kısıtlanması ve kararsızlık ile bağlantılı olduğunu düşünmüştür. Bir başka deyişle, zihninizde bir şeyler hala netlik kazanmamışsa rüyanızda kendinizi sisli ya da karanlık bir yolda yürürken bulabilirsiniz.


Daha manevi bir anlama bakarsak elinizden gelenin en iyisini yapmak için çaba sarf etmeniz gerekir. Bu rüya, hayattaki şeylerin göründüğü gibi olmayabileceğini gösterir. Rüyanızda yoğun sisin içinde dolanıyorsanız bu gelecekte olası iş sorunlarını gösterir. Sisten çıkarsanız, gelecekte sorunların muhtemelen çözüleceği anlamına gelir. Çoğu rüyada sis görmek körlüğü (gerçekleri görememeyi ya da görmezden gelmeyi) ve bazı durumlarda kişinin gerçek karakterinin tehlikesini temsil eder. Eğer bu rüyayı görüyorsanız, görmediğiniz ya da en azından görmek istemediğiniz şeylerin ne olduğunu anlamaya çalışarak bu sorunu düzeltmeye çalışmalısınız.

Rüyada sis görmek bazen hayatımızda sahip olduğumuz "zihin sisi" ile doğrudan ilişkilidir. Beynimiz benzersiz ve karmaşıktır, ancak rüyada sis görmek rüya sembolizmine göre göre yaşam hakkında daha az enerjik ve hevesli olduğunuzu gösterir. Ya da en azından nereye gitmek istediğinizi biliyor olsanız bile oraya nasıl gideceğiniz konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabilirsiniz. Belki de bu rüya sizin yaşam yolculuğunuzda karşınıza çıkabilecek engeller konusunda çok naif olduğunuz konusunda uyarmaktadır. Çünkü, rüyasında sisli yolda yürüyen kişi karşınıza çıkacak tehlikeleri normal yolda yürüyen kadar iyi göremez. Rüyasında yürüdüğü yol sisli olanın zihni de sislidir.


Rüyada araba kullanırken sisli yola girdiyseniz ya da birden içinde bulunduğunuz mekana sis çökmesi bir projede yolunuzu kaybetme ihtimalinizin yüksek olduğunu gösterir. Bu bazen problem çözme yeteneğiyle de ilgilidir. İçine girdiğiniz bir projeyi tam anlamıyla kavrayamadığınızda ya da bu projenin yönetimiyle ilgili yeterinde bilgi sahibi olmadığınızda bu rüyayı görebilirsiniz. Rüyanızda birini bulmaya çalışıyorsanız ve etrafınız sisli ise başkalarıyla iyi iletişim kuramadığınızı gösterir. İnsanlarla ilişki kurmakta zorluk çekiyor musunuz? Genel olarak bu rüyanın daha derin bir yorumu bir projede ya da iş ortamında üstesinden gelmeniz gereken engeller olduğudur.

Rüyada gökyüzü aşırı derecede mavi ancak hala sis varsa, bu rüya gelecekteki durumları kontrol etme yeteneğiniz olduğunu gösterir. Sis, net düşünme ve başkaları tarafından etkilenmeme ihtiyacını simgeler. Kafanız karıştıysa ve sizi etkileyen gerçek sorunları fark edemiyorsanız, en iyisi şu anda önemli kararları ertelemektir. Karar vermeden önce herhangi bir şüphe duygusunun ortadan kalktığından emin olun. Sisli bir ulaşım modunda seyahat ediyorsanız iş hayatınızda sorunlarla karşılaşma olasılığınızın yüksek olduğunu unutmayın.


Eğer rüyada etrafınız sisle çevrili ise, bu, yaşamda yolunuzu bulmakta zorlandığınız anlamına gelir. Özellikle boşanma sürecinde olan bir kadın ya da erkeğin etrafının sisli olduğunu gördüğü çok kez olmuştur. Bunun sebebi, yeni yaşamın nasıl olacağı konusunda netlik kazanmamış fikir ve düşüncelerle çevrelenmiş olmaktır. Bu boşanma sürecindeki çiftler için olmasa da bazen iş değiştiren biri de bu rüyayı görebilir. Bu durumda, sis kişinin kariyer yolculuğundaki belirsizliği temsil etmektedir. Eğer rüyada sisten kaçabilirseniz, gelecekte olumlu gelişmeler oalcak ve tüm soru işaretleri ortadan kalkacak.

Rüyanızı yazın:

bottom of page