top of page

Rüyada siyah renk görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sırlar

 • Gizem

 • Hüzün

 • Matem

 • Gizlilik

 • Karanlık

 • Korkular

 • Resmiyet

 • Bürokrasi

 • İç karartıcı

 • Saklanmak

 • Olumsuzluk

 • Karamsarlık

 • Kötümserlik

 • Bilinmeyenler

 • Negatif düşünceler

Rüyada siyah rengini görmek ne anlama gelir?

Rüyada siyah matem, hüzün ve kötümserlik gibi karamsar duyguları yönetir. Siyah aynı zamanda karanlığın ve korkuların rengidir. Bu yüzden tarotta da en kötümser ve ürkütücü kartlar siyah tonlarında resmedilmiştir. Kısacası, siyah karamsarlık hissettiğimizde ve ruhumuzun karanlıkta kaldığı zamanlarda gördüğümüz bir renktir.


Rüyada görülen siyah aynı zamanda gizemli işlerin ve tüm gizlenmişlerin habercisidir. Siyah daima gizleyici beyaz ise tam tersine ortaya çıkarıcı bir renktir. Siyahı bol gördüğümüz rüyalar aslında bize bilinmeyenlerden ve üstü kapatılanlardan haber getiriyor olabilirler. Tarotun birbirine zıt iki kartı olay ay ve güneş bu konuya çok güzel ışık tutmuştur. Ay daima gecenin ve karanlığın simgesiyken güneş her zaman aydınlatıcı ve bilinmeyenleri ortaya çıkarıcı karttır. Tıpkı ay kartının bahsettiği gibi gece ve gecenin karanlığı aslında akıldaki soru işaretleri, bilinmeyenler, netlik kazanmamış durumlar ve kişinin karanlıkta kalmasından dolayı önünü görememesiyle ilgili durumlardan bahseder.

Rüyada siyah görmek

Siyah aynı zamanda negatif enerjinin ve kendimizi kötü hissetmemize yol açan tüm negatif duyguların temsilcisidir. Bunun sebebi siyahın negatif enerjiyi en kolay absorbe eden renk olmasıdır. Tüm bunların yanı sıra rüyada görülen siyah olumsuz haberlerin, kötü gelişmelerin ya da hayırsız durumların temsilcisi olabilir. Rüyasında siyahı gören kişi onun temsil ettiği şeyden kaçmalıdır. Bir şeyin rengini siyah gören gerçek hayatta ondan kaçmalıdır. Çünkü siyah ile gelen beraberinde negatif enerjisini ve tüm olumsuzlukları getirir. Siyah tüm renkler içinde en iç karartıcı olanıdır.


Tüm bunların yanı sıra siyah bazen sadece bardağın boş kısmını gördüğümüze dair uyarı içeriyor olabilir. Yaşama bu kadar olumsuz bakmak aslında rüya sahibinin menfaatine değildir. Bir başka deyişle rüyada siyah aşırı karamsarlık ya da karamsarlığın abartılmaması konusunda uyarı olabilir. Rüyada görülen siyah rengin üstündeki beyaz noktalar ya da siyaha başka bir rengin karışmış olması karamsar bir durum yaşanmasına rağmen umut ışığının olduğunun işaretidir.


Rüyada siyah renk ve siyah renkli objeler bazen gerçek hayatta yüzümüze kapanan kapıların temsilcisidir. Rüyasında siyah renginin aşırı derecede vurgulandığını gören için her siyah aslında kendisine verilecek “hayır” cevabıdır. Siyah bir bina bir işin olmamasına, siyah renkli taşıt araçları hayırsız yolculuklara ya da yolculukların iptal olmasına, siyah elbise kendimizi dış dünyaya yanlış yansıtmamıza işaret edebilir. Siyah birçok kişi için çıkmaz sokak ve kilitli kapıların temsilcisidir. Rüyasında siyah tonlarında ya da karanlık bir yol gören kişi yaptığı seçimlere dikkat etmeli ve çıkmaz sokaklara girmemelidir.

Rüyada siyah tonları ve siyah tonlarının çokluğu yaşam yolculuklarımızda karşılaşacağımız tüm zorlukların ve karamsar süreçlerin temsilcisidir. Siyah aynı zamanda korkularımızdan ve yapmak istemediğimiz halde istemeyerek de olsa yaptığımız her şeyin temsilcisi olabilir. Tıpkı tarotun siyah tonlu kartlarından ay kartı gibi rüya sahibi de bir kurt ve köpeğin arasındaki o karanlık yoldan geçmek zorundadır. Çünkü onun için ödül karanlık yolun sonundaki kapı eşiğinde bulunur. Siyah tonlarının çok olduğu rüyalar bizi depresif hissettiren ve yaparken hoşnut olmadığımız her şeyden bahsediyor olabilirler.

Siyah tonları aynı zamanda acı, kasvetli duygular ya da kötü yaşam tarzının da temsilcisi olabilir. Tarotun siyah tonlu kartlarından ölüm ve şeytan kartı da bu duygulara parmak basmışlardır. Ölüm acılı değişimleri şeytan ise gönüllü esareti temsil eder. Her iki kartta da karamsarlık ve kasvetli duygular hakimdir. Tarotun tüm acılı değişim kartları siyah ve gri tonlarında resmedilmiştir. Tüm bu siyah tonlu kartlar aynı zamanda illüzyon, belirsizlik ve zihin bulanıklığı kartlarıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page