top of page

Rüyada sofra görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç

 • Jest

 • Şans

 • Rızk

 • İyilik

 • Fayda

 • Sağlık

 • Hediye

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Çeşitlilik

 • Seçenekler

 • Beslenme

 • Kazanımlar

 • Faydalı işler

 • Haneye girenler

Rüyada sofra görmek ne anlama gelir?

Rüyadaki sofra yaşamın bize sunduğu kaynaklar, seçenekler ya da tüm güzelliklerdir. Bir sofrada birbirinden sofra olduğunu gören bilmelidir ki ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklar elinin altındadır. Tek yapılması gereken bu kaynakları kullanıp güzel projeler oluşturmak olmalı. Yaşamın renkleri, zevkleri ve tüm güzellikleri genellikle rüyamızda bize sofra kılığında görünürler.

Sofra gördüğümüz rüyalar aynı zamanda arzulara kavuşmak ve ihtiyaçların karşılanmasıyla ilgilidir. Sofrada yemek yiyerek bundan keyif aldığımız rüyalar ise psikolojik rahatlama ve kendini iyi hissetme rüyalarıdır. Sofra rüyası görmek her zaman iyidir ve bize güzel şeylerin yaşamımıza gireceğini ve tatmin olmayı müjdelerler. Eğer rüyadaki sofra rengarenk ve süslü ise bu anlam daha çok vurgulanır.

Sembolik olarak açlık ve tokluk rüyaları birbirine zıt rüyalardır. Rüyada açlık hissetmek daima ihtiyaçların karşılanamaması, eksik kalanlar, ödenmemiş faturalar ya da harcadığından az kazanmaya vurgu yapar. Sofra gördüğümüz rüyalar ise bunun tam tersine ihtiyaçtan fazlasına sahip olmak ve doyum rüyalarıdır. Rüyasında sofra gören kişi arzularına kavuşur ve ihtiyaçlarını karşılar.

Sofra gördüğümüz rüyaların yorumu aynı zamanda görülen yiyeceklerin türüne bağlıdır. Rüyadaki yiyecekler metaforik olarak ihtiyacımız olan besinler (sebzeler, meyveler ya da doğal açlık gidericiler) ve ihtiyacımızdan fazlası (mezeler, kremalar, pastalar ya da zevk için tükettiğimiz abur cuburlar) olarak ikiye ayrılır. Rüyada bir sofrada sadece doyurucu yiyecekler görüyorsanız bilmelisiniz ki temel ihtiyaçlarınız karşılanacak. Fakat mezeler, abur cuburlar ya da zevk için yenilen yiyeceklerin masada fazla olması bazen fazla harcamak, israf, alışverişkolik olmak gibi uyarıcı mesajlar içerebilir.

Rüyada sofra ve bu yemeklerin bolca bulunması zenginliği, refahı, zevki ve bolluğu sembolize eder. Ayrıca hayalleriniz ve arzularınız rüyanıza güzel görünümlü yiyecekler olarak görünebilirler. Örneğin, en büyük arzunuz nedir? Bir sınavı kazanmak mı? Bu arzu rüyanıza harika görülen bir çikolatalı pasta kılığında girebilir. Bu pastayı yerseniz hayalinize kavuşur ve sınavı kazanırsınız. Belki çok ilginç ama bu tip rüyalar aşk hayatındaki arzulara da işaret edebilir. Bir erkek için sofra görmek çok fazla güzel kadının bulunduğu bir ortama katılmak anlamına da gelebilir.

Sofra gördüğümüz rüyalar genellikle yaşamın bize sunduğu seçenekler, menfaatler ve ödüllerle ilgilidir. Bir masanın üstünde çeşit çeşit ve birbirinden leziz yemekleri rüyasında gören kişiye bazı fırsat kapıları açılır ve bu fırsat kapısından menfaat elde etme şansı verilir. Bu sofradan yemek yemek rüya sahibinin yaşamına girecek tüm güzellikler ve iyiliklerle ilgilidir.

Rüyada sofra kurulduğunu görmek

Rüyada sofra görmek ayrıca paylaşma ya da güzel şeylerden pay alma anlamları da içerebilir. Rüyada  bir pastadan yalnızca bir dilim almak bir projeden rüya sahibinin payına düşen karı elde etmektir. Yine buna benzer şekilde rüyada sofradan bir grup insanlarla birlikte yemek bir mutluluğu paylaşmak ya da ortak oluşturulan bir projeden kendi payına düşeni nasiplenmektir. Sofra yediğimiz rüyalar daima iyi huylu rüyalardır ve bize mutlaka bir hediye getirirler.

Sofra bazen bireysel farklılıklar ve çeşitlilikle ilgili rüyalardır. Çok renklilik, farklı fikirlerin bir arada olması ya da renkli ve zevkli bir iş ortamı rüyamızda sofra olarak bize görünebilir. Rüyadaki yemeklerin renkli olması tüm bu farklılıkları çatıştırarak değil birbiriyle kaynaştırarak ilerlediğimizde çok büyük menfaat elde edebileceğimizi bize gösterir. Birbirine zıt yetenekli kişilerin aynı işi yapması mümkün olmayabilir fakat bu kişiler bir takımda beraber çalışırlarsa harikalar yaratabilirler. Rüyamızdaki sofra de bize sinerjinin önemini öğreten rüyalardandır. Zıtları çatıştırmak değil kaynaştırmak ve bunlarla harika kokteyller oluşturmanın önemli olduğunu vurgular.

Tüm bunlara ilave olarak rüyadaki sofra yaşamımıza giren tüm güzellikler, iyilikler, büyüme ve gelişmek için ihtiyaçların karşılanması ve faydalı işler sembolüdür. Güzel yemek rüyaları daima zararsız ve iyi huylu rüyalardır ve yaşamımıza girecek her ne olursa olsun bize fayda getireceğinin altını çizerler. Büyüdüğümüz, geliştiğimiz ve kendimize güzel şeyler kattığımız zamanlarda sofra rüyasını görebiliriz. Büyümek ve gelişmek rüyalar aleminde fiziksel mana içermez. Örneğin, güzel bir yetenekle kendimizi donatırsak ruhsal boyutta büyümüş ve gelişmiş oluruz. Sofra gördüğümüz rüyalar da kendimize kattığımız faydalı her şeye değiniyor olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page