top of page

Rüyada şokella görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Ödül

 • İlham

 • Fırsat

 • Enerji

 • Nasip

 • Başarı

 • Müjde

 • Mutluluk

 • Yasak zevkler

 • Paylaşmak

 • Kazanımlar

 • Memnuniyet

 • İhtiyaç fazlası

 • Güzel haberler

Rüyada şokella görmek ne anlama gelir?

Rüyada şokella içgüdüsel olarak bizi çağıran ve davet eden her şeyin simgesi olabilir. Mesela, çok büyük bir arzumuz ya da hayalimiz aslında bize rüyada gördüğümüz şokella kadar yakındır. Fakat şokellayı yemiyorsak hala bizim değildir. Belki de rüyadaki şokella bir miktar parayı sembolize ediyor. Çok ihtiyacınız var fakat hala arzu ettiğiniz parayı elde edemiyorsunuz. İşte bu durumda rüyanızda uzakta duran ve yiyemediğiniz bir şokella görebilirsiniz.

 

Gördüğümüz her rüyada tabiattaki dört elementten birinin enerjisi bulunmaktadır. Şokella ya da diğer çekici yiyecekleri gördüğümüz rüyalarda toprak elementinin cömertliği ve bize verecek çok şey olduğu anlamı çıkar. Topraktan elde ettiğimiz ürünleri hazırlar, karıştırır, pişirir ve yeriz. Rüyada gördüğünüz her yiyecek aslında size toprak elementinden gelmiş bir nimeti sembolize eder. Bu nimetler belki de çok yakınınızda fakat onlara nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsunuz. Eğer rüyada şokellayı yiyorsanız bu iyiye işarettir ve toprak elementinden nimetlenmek anlamı taşır. Yiyemediğiniz şokella ise toprak elementinin size sunacağı şeyler var fakat onlara ulaşmak için biraz daha çaba sarfetmeniz anlamına gelir.

 

Rüyaların yarattığı semboller hayal gücünüzün dış realitelerle bağlanma yoludur. Tatlı şeyler gördüğümüz rüyalar da bu bağlantılardan yalnızca biridir. Şokella sembolü genellikle yaşamımıza giren basit fakat güzel bir şeyin sembolüdür, mesela ufak bir hediye ya da jest gibi. Bu rüyaları daha iyi yorumlayabilmek için şokella ile aranızdaki ilişkiyi düşünmelisiniz. Şokella sizin sevdiğiniz bir şey mi? Eğer bu soruya evet cevabı veriyorsanız o zaman yaşamınızda hoşunuza giden bir şeyler olacak.

Rüyada şokella yemek

Şokella gördüğümüz rüyalar uzun vadeli mutluluklara değinmekten ziyade anlık küçük zevklerle ilgili mesajlar getirirler. Tıpkı şokella yiyerek kısa bir süreliğine ondan zevk almak gibi. Bu rüyayı gördükten sonra size biri güzel bir haber verecek ya da ufak bir jest yapacak ve o anda mutlu olup hemen bu mutlulukla vedalaşacaksınız. Çok uzun vadeli bir mutluluktan ziyade şokella rüyalarının bize getirdiği mutluluk yalnızca ana hitap edecek, bize bir anlık adrenalin verecek müjdelerdir.

 

Rüyalar sembolizmi söz konusu olduğunda imgeler ve semboller bizi kendimizin ötesine taşır. Şokella gördüğümüz rüyalarda da mutlaka şokella ile olan ilişkimize bağlı olarak bilinçaltımızın bize gönderdiği bir mesaj bulunur. Bununla beraber şokellayı nasıl gördünüz? Onu yiyor muydunuz yoksa rüyadan negatif enerji mi aldınız? Eğer şokellayı yiyorsanız küçük bir mutluluktan siz de nasibinizi alacaksınız. Fakat bir şokellaya uzaktan bakıyorsanız şimdilik arzularınıza ulaşamayacaksınız.

Şokella metaforunu çözmek rüyadan aldığımız enerjiye göre yapılmalıdır. Rüyada bir şokellaya baktığınızda tam olarak ne hissettiniz? Onu yemeyi mi istediniz? O halde rüyadaki şokella arzularınızı ve isteklerinizi temsil eder. Bir şokella bir erkek için elde etmeyi çok arzu ettiği bir kadını bile sembolize edebilir. Erkek şokellayı yerse arzu ettiği kadını elde eder. Hatta şokella sembolü bazen çok farklı arzu ve isteklerimize değiniyor da olabilir. Mesela, bir kadın için satın almak istediği bir çanta. Kadın şokellayı yerse o çantayı satın alır ve bundan dolayı bir haz yaşar.

 

Yukarıdaki yorumların çoğu rüyada şokella yediğimiz durumlar için geçerliydi. Peki rüyadaki bir şokellaya uzaktan baktığımız rüyalar için de bu yorum mu geçerlidir? Maalesef hayır. Rüyada yiyemediğiniz bir şokella daima henüz ulaşamayacağınız bir hayal ya da arzunun simgesidir. Rüyanızda bir masada çok güzel bir şokella duruyor ve siz o şokellaya uzaktan bakıyorsunuz. Şokellayla aranızdaki mesafe aslında zamandır. Henüz bir arzuya ulaşmak için biraz daha zamana ihtiyacınız olduğunu size hatırlatır.

 

Rüyalardaki semboller genellikle rüya sahibinin hayatını iyileştirmek amacına hizmet eder. Şokella gördüğünüz rüyalarda da bu durum söz konusudur. Aslında rüyada şokella görmekten çok şokellayı nasıl gördüğünüze odaklanmalısınız. Şokella ile aranızda tam olarak ne geçti? Onu yemeyi çok arzu ettikten sonra yediniz mi? Ya da çok güzel görünüyor olmasına rağmen yemek istemediniz mi? Eğer güzel görünen bir şokellayı rüyanızda yemiyor ya da reddediyorsanız çevrenizdeki fırsatları reddediyor olabilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page