top of page

Rüyada spiral şekli görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Gidişat

 • Değişim

 • Çekilmek

 • Kapılmak

 • Sürüklenmek

 • Zorla çekilmek

 • Kontrolsüz güç

 • Merkezi yöneliş

 • Değişim korkusu

 • Kendini kaptırmak

 • Dıştan içe yöneliş

 • Radikal değişimler

 • Kontrolü kaybetmek

 • Dengenin bozulması

 • Kaçınılmaz sona doğru ilerlemek

Rüyada spiral şekli görmek ne anlama gelir?

Rüyada spiral ve spiral şeklindeki her şey özünde “dıştan içe yöneliş” temasını barındıran rüyalardandır. Bu rüya aynı zamanda sınırlardan uzaklaşarak merkeze yöneliş, öze dönme ya da daha içe doğru hareketi vurgular.

 

Spiral şekli rüyada karşımıza bazen farklı objelerde ya da salyangoz, deniz kabukları veya hayvan boynuzlarında gizli sarmal şekil olarak da çıkabilir. Rüyada bu şekli çoğu zaman spiral sarmal şeklinde büyüyen bitkilerde de gizlenmiş olarak görebiliriz. Bu şekil eski uygarlıklar tarafından da ruhsal alemle bağlantılı bir şekil olarak kabul edilmekle birlikte Kolomb öncesi Amerika uygarlıklarında ruhsal anlamda öze dönüş ve içsel yönelişin sembolü olarak görülmüştür. Bu yüzden bu rüyayı gören kişinin gurbetteyse memleketine dönmesi, uzaklaşmış ise tekrar yakına ya da özüne dönmesi veya inzivaya çekilerek kendi ruhsal alemine yoğunlaşması ihtimali olduğu düşünülmüştür.

Rüyada spiral şekli görmek

Bazı yorumculara göre spiral şekli hem galaksileri hem de embriyoları çağrıştırır ve bu yüzden göklerden veya ruhlar aleminden gelen ilahi enerjinin sembolü olarak görülür. Dışarıdan başlayarak içerilerde merkezde bir noktada son bulan bu sarmal şekil tüm bunların yanı sıra olayların merkezine inme, kendi içsel potansiyelini keşfetme ya da içindeki sese kulak vermeyle ilgili bilgi sunar. Bu rüyayı gören kişi için bir sorunun çözümü kendi iç dünyasında ya da iç sesindedir. Rüyadaki spiral şekli bu yüzden yaratıcılık ve hayalperestliği kullanarak içindeki potansiyeli dışa vurmayla ilgili de olabilir. Kısacası, bu rüyayı gören kişi iç dünyasına odaklanırsa orada kendine dair gizli ve çok değerli bir hazine bulacaktır.

Rüyadaki spiral şekil gelişimin, dönüşümün ve ruhsal yolculuğun temsilcisidir. Bu şekil aslında kişinin iç dünyasının sonsuzluğunun ve yaratıcılığının sınırsızlığının hatırlatıcısı olarak karşımıza çıkar. Rüyada her yerde bu spiral sarmal şekillerden gören kişinin iç dünyası ve bilinçaltı aslında cevherlerle doludur. Bu kişi yaratıcılığını kullanabileceği bir mesleği eline alırsa bir servet elde edebilir. Yazarlık, sanatçılık ya da yaratıcılığı kullanabileceği farklı bir meslekte çalışan biri bu rüyayı görmüş ise bu yaratıcılığın mutlaka üzerinde çalışmalı ve dünyaya sunabileceği kadar eser sunmalıdır. Ruhsal gelişiminizi sembolize ettiği için spiral heyecan verici bir rüyadır.  

 

Spiral rüyaları sembolik olarak çark ve çember rüyalarına da benzer. Her iki rüyada da bir dönüş ve değişim söz konusudur ve bu dönüş iki yönden birine doğru olmaktadır. Çark ve spiral gibi rüyaların her ikisinde de süregelen ve kaçınılmak bir değişim teması bulunur ve rüya sahibinin bu değişime ayak uydurmaktan başka çaresi bulunmak. Tüm bu çark, çember ve girdap gibi “dönen obje” rüyaları aynı zamanda reenkarnasyon, kaçınılmaz sonun yaklaşması ve yeniden başlayacağımız noktaya doğru yol aldığımız rüyalardır. Tüm bu rüyalarda bahsi geçen “dönme” eyleminin aslında son bulduğu bir nokta vardır ve rüya sahibi bu noktaya vardığında hayatıyla ilgili bir karar vermek zorunda kalır ve bir şeye yeniden başlar. Fakat yine de çark rüyasında bahsedilen dönüş bir dıştan içe yöneliş değildir.

 

Tarot ve semboller dilinde de spiral karşımıza genellikle salyangoz şeklinde çıkar. Tarotta salyangoz yavaş ama sabit ilerlemenin ve ufak adımlar atmanın sembolüdür. Mini minik adımlar atarak uzun vadede büyük başarılar elde etmek ve büyük bir ödül almakla da alakalıdır. Salyangoz aynı zamanda sırtımızda taşıdığımız ve bize yük olan her şeyin, bazen çocuklarımızın, bazen sorumluluklarımızın hatta uğraştığımız tüm işlerin sembolüdür. Sürekli bizim yanımızda olan ve yakınımızdaki kişilerin ve bu kişiler için verdiğimiz tüm çabaların, evimizin ve hatta ev işlerinin sembolüdür. Salyangoz ayrıca içten dışa dönük bir spiralin sembolüdür ve nereden başlayacağımızı bilmediğimiz zamanlarda tarotta karşımıza çıktığında olayın ya da durumun merkezine inerek merkezden dışarı doğru ilerlememiz gerektiği konusunda uyarıda bulunur.

Rüyanızı yazın:

bottom of page