top of page

Rüyada sur üflenmesi

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Milat

 • İlham

 • Haber

 • Uyanış

 • Devrim

 • Değişim

 • Skandal

 • Kurtuluş

 • Dönüşüm

 • Bitiş çizgisi

 • Özgür kalmak

 • Dönüm noktası

 • Yeniden doğuş

 • Serbest kalmak

 • Başlangıç çizgisi

 • Sonun başlangıcı

 • Bir sırrın ortaya çıkması

 • Engellerin ortadan kalkması

Rüyada sur düdüğünün üflendiğini görmek ne anlama gelir?

Rüyada sur düdüğünün sesi en genel anlamıyla rüya sahibinin hayatında her şeyi değiştirebilecek kadar önemli bir duyum ya da bir haber almakla ilgilidir. Tıpkı İsrafil’in suru üflemesiyle ölülerin dirilmesi misali, rüya sahibi de bir şeyi duyduktan, öğrendikten ya da bir haber aldıktan sonra kendisi için her şey bir anda değişir. Bu rüyanın sahibi adeta bir hayattan başka bir hayata uyanır.


Rüyada sura üflenmesi ve sur düdüğü sesini duymak bazen ani bir ilham ya da bir olayın kişinin hayatında her şeyi değiştirecek kadar etkili olmasıyla ilgilidir. Bu rüyadaki sur düdüğü ve bu düdüğün sesi aslında rüya sahibi için bir milat devridir. Rüya sahibi adeta bir hayatta ölmüş yeni bir hayatta doğmuş gibi hisseder ve geçmişe kesin ve net bir şekilde bir set çekmeye karar verir. Bu rüyayı gören için adeta sur düdüğünden öncesi ve sur düdüğünden sonrası olmak üzere hayat 2 evreye ayrılmıştır.

Rüyada sur düdüğü sesi duymak

Rüyada sur düdüğü aynı zamanda güçlü bir ses ve önemli bir duyumdur. Bazıları için sırların ortaya çıkması, bilinmeyenlerin artık bilinir hale gelmesi ya da bir gerçeğin öğrenilmesi anlamını taşır. Rüya sahibi bu sesi duyduktan sonra kendisi için asla hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Rüya sahibi bu sesi duyduktan sonra hem olaylara bakış açısını değiştirir hem de tamamen farklı bir yaklaşım sergilemeye karar verir. Rüyada duyulan sur düdüğünün sesi ve gürültüsü bu olayın büyüklüğü ve şiddetiyle doğru orantılıdır.


Bazen rüyada sur düdüğü kişinin hayatını derinden etkileyecek bir skandal, haber ya da üstü örtülü şeylerin tüm insanlığa duyurulmasıyla ilgilidir. Bu rüyayı görenin aile içinde bazı dedikodularla uğraşması, magazin haberlerinde ya da televizyonda çıkması veya yaşadığı toplum tarafından bir şeyin çok konuşulması ihtimali de oldukça yüksektir. Bu duyum adeta bir dominonun ilk taşının devrilmesi etkisini yapar. Kişi için bir olay başka bir olayı tetikler ve bir sayfa kapanarak başka bir sayfa açılır.


Rüyada sur sesi duymak aynı zamanda çağ ve devir değiştirmek, bir sayfayı kapatıp yenisini açmak ve değişimle ilgilidir. Bazıları için bir olayın olması ve bu olayın başka olayları tetiklemesi, kişi için sonun başlangıcı olması ihtimali de vardır. Bu rüyayı gören için bir kapı başka bir kapıyı açar ve bir olay başka bir olayın olmasına vesile olur. Kişi kendini adeta bir değişim girdabına kapılmış hissedecektir ve değişime direnmesi kendisine hiçbir fayda sağlamaz. Yapılması gereken geçmişe set çekmek ve geleceğe odaklanmak olmalıdır.

Israfil (A.S.) in Sur a üflemesi kişinin hayatında adeta yardım meleği ya da onu uyandıran kişi özelliklerini barındıran birinin belirmesine delalettir. Bu rüyayı gören için bir kurtarıcı bir anda belirir ve rüya sahibinin hayatının değişmesine vesile olur. Tıpkı Israfil (A.S.) in Sur a üflemesi gibi bu kişi rüya sahibine öyle bir şey söyler ya da öyle bir bilgi verir ki, rüya sahibi bunu duyduktan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır ve değişim kaçınılmaz olacaktır. Bazen rüyadaki Israfil kişiye büyük bir sırrı söyleyen ya da onu bir dertten kurtarması için büyük bir tavsiye veren zattır. Bu kişini söyledikleri dikkate alınmalıdır.

Israfil (A.S.) in Sur a üflemesi aynı zamanda rüya sahibinin kurtarıcı meleğinin bir anda hayatına girerek onu bir dertten kurtarmasına delalettir. Bu kişi her azman bir şey söylemek zorunda değildir. Bazen birine bir emir ya da talimat verilmesi, bir onayın verilmesi ya da maddi yardım yapılması sonucu rüya sahibi bir devri kapatır ve kendisi için yeni bir devir açılır. Israfil’in temsil ettiği kişi onu kurtaran kişidir. Bazen bu rüyayı gören için kurtulma, serbest kalma, hapisten çıkma ya da iyileşme ihtimali bulunur.

Bu rüyanın aynı zamanda ödül ve cezaların dağıtılacağı gün olan kıyametle de bağlantısı vardır. Rüya sahibi için bir duyuru yapılır rüya sahibi ödül ya da cezasını bu duyurudan sonra alır. Sur düdüğü her zaman fiziksel aleme dahil anlamlar içermez. Bazıları için ilahi adalet ve suçların cezasız kalmayacağının hatırlatıcısıdır. Rüya sahibi ne yaşarsa yaşasın sadece ektiklerini biçecektir. İyilik yapmışsa iyilik bulacak kötülük yapmışsa cezasını alacaktır. Mahkeme sonucunu bekleyen kişi bu rüyayı görürse hakkettiği sonucu alır. Kirli sırlar ya da yanlış işler bu rüyadan hemen sonra ortaya çıkar.

Rüyanızı yazın:

bottom of page